Uptime laieneb Poola turul veelgi ja ostab enamusosaluse kohalikus tarkvaraettevõttes

Eesti tarkvarafirma Uptime laiendas oma haaret Poola turul ning omandas enamusosaluse Krakówi arendusettevõttes Vimanet. Tehing suurendab Uptime’i töötajaskonda Poolas praegusega võrreldes kaks korda ning täiendab ettevõtte Poola ja Kesk-Euroopa kliendiportfelli mitmete suurte ettevõtete näol.

“2020. aastal tegime Poola turul tänase Uptime Developmenti soetamise näol oma esimese sammu ning oleme saanud kinnituse, et Poola sobitub meie strateegia ja kasvuvisiooniga väga hästi. Seetõttu oleme aktiivselt otsinud uusi partnereid ning Vimaneti näol leidsimegi ettevõtte, mis kannab meiega sarnaseid väärtuseid, mille kliendi- ja tehnoloogiaportfell sobib hästi meie omaga ning mille juhtkond on meiega samaväärsete ambitsioonidega,” ütles Uptime’i tegevjuht Eero Tohver.

Tohver märkis, et nüüdseks ligi 200 töötajaga Uptime on viimase seitsme aasta jooksul aktiivselt välisturgudel laienenud ning äsjane investeering on osa ettevõtte pikaajalisest kasvustrateegiast. “Viimase 30 aasta jooksul oleme Eesti turul kasvanud üheks suurimaks arendusettevõtteks ning 2015. aastast oleme aktiivselt otsinud võimalusi ka välisturgudel oma kliendibaasi ja töötajaskonna kasvatamiseks. Senised tulemused annavad julgust samal kursil jätkata,” lausus ta.

Vimaneti tegevjuht Krzysztof Korbel lausus, et Uptime’iga ühinemine loob võimaluse pakkuda nii praegustele kui ka tulevastele klientidele kõikehõlmavamat ja laiema skoobiga arendusteenust, niisamuti tagab suuremasse gruppi kuulumine kõikidele spetsialistidele võimaluse lüüa kaasa suuremates rahvusvahelistes projektides. “Näeme, et jõudude ühendamisest võidavad kõik. Meie meeskond saab koostööd teha suure hulga uute ja nutikate kolleegiga, kliendid saavad lõigata kasu Uptime’i pikaajalisest kogemusest ning me saame nii oma koduturul kui kaugemalgi pakkuda värsket perspektiivi ja täiendavaid kompetentse,” ütles ta.

2020. aastal Poolas Uptime’iga jõud ühendanud Uptime Developmenti juht Michał Jankowski sõnul on sealsel turul kohaloleku suurendamine igati tervitatav. “Oleme viimase kolme aasta jooksul näinud tugevat kasvu ning nii Eesti peakontori kui ka kõikide teiste riikide kontoritega on tekkinud hea koostöö. Arvestades aga IT turu olukorda ning järjest tekkivaid uusi võimalusi, on selge, et ruumi kasvamiseks on endiselt palju,” lausus ta.

Tehingu jõustumise järel jätkab Vimanet töötamist samas koosseisus ja sama juhtkonna eestvedamisel kui tänagi, omades samas ligipääsu nii Eesti peakontori kui ka eesootavate Poola kolleegide toele, teadmistele ja ressurssidele. Niisamuti jätkab ettevõte töötamist Krakówi kontorist, jätkab oma seniste klientide teenindamist ning jätkab oma turuosa laiendamist nii Poolas kui ka teistel Euroopa turgudel.

1992. aastast Eesti turul tegutsev Uptime laienes 2015. aastal Norra turule, 2018. aastal Taani turule, 2020. aastal Poola turule ning sama aasta lõpusirgel omandati enamusosalus Eesti tarkvaraettevõttes Opus Online. Kõikides tegevusriikides pakutakse nii kohalikele ettevõtetele kui ka välisklientidele tarkvaraarenduse täisteenust, keskendudes seejuures teiste seas tehnoloogiatele nagu .NET, Node.js ja React.js, Java ning PHP.

“Meie jaoks on alati esikohal klientidele nende ärivajadustest lähtuvalt õigete ja hästi töötavate tarkvaralahenduste loomine. Plaanime samal kursil ka jätkata, nüüd lihtsalt veelgi suuremas koosseisus ja veelgi enamate klientide huvides,” ütles Eero Tohver. “Jätkame ka edaspidi nii Poolas kui ka mujal Euroopas laienemisvõimaluste otsimist.”

Liitu uudiskirjaga