Tarkvaraarendus, mis töötab

Loome ettevõtetele tarkvaralahendusi, mis põhinevad kliendi eripäral. Keskendume ärivajadustele ning peame oma eeliseks pikaajalist kogemust ja põhjalikke teadmisi erinevatest tööstusharudest. Oleme IT-partneriks nii väikeettevõtetele kui valdkonnaliidritele.

Vajad oma äri toetuseks tarkvara, mis arvestab firma ärivajaduste ja ärimudeliga - võta meiega ühendust. Pole tähtis kas tead juba täpselt, mida vajad oma äri toetuseks või oled valideerimise faasis ja soovid arutada võimaliku lahenduse teostatavuse ja keerukuse üle. Meie kliendikeskne lähenemine annab teile kindla kontakti analüütiku näol kes aitab täpsustada lähteülesande ja komplekteerib teile meeskonna koos kompetentsidega, mis antud projekti faasis oluline.

Oleme aidanud erinevate valdkondade firmasid algusest peale visiooni leidmise ja lahendusteks vormimisega. Uurime koos järgi, mida sinu äri vajab, teeme ühiselt valmis visiooni ning siis planeerime ka valmislahenduse, mida toetame ka hilisemas hooldusfaasis.

Aastate jooksul on kogunenud kogemusi paljude ettevõtetega - nii suurte kui väikestega, alles alustavatest idufirmadest Eesti suurimate edulugudeni. Oskame aidata tarkvara arendamisel kõigi spetsiifiliste ärivajadustega, spetsiaaltarkvara ongi rätsepatöö konkreetse äri jaoks.

Räägi lähemalt oma plaanidest:

Rando Siimon

Äriarenduse juht

Miks seda peaks tegema just Uptime?

Tarkvaraarenduses on Uptime´il väga pikaajaline kogemus – oleme Baltimaade vanimate hulka kuuluv IT-firma, mis on loodud juba 1992. aastal. Meie töö on korraldatud väiksemates arendustiimides, kellest paljud on spetsialiseerunud mõnele ärivaldkonnale või platvormile, mis võib täpselt sobida ka sinu ettevõtte spetsiaaltarkvara jaoks.

Näiteks on meil põhjalik kogemus selliste platvormidega nagu Microsoft SQL/.NET, Winforms/ASP.NET/SharePoint, Oracle/J2EE/Delphi/Apex, PostgreSQL/PHP jm.

Tunneme tarkvaraarenduse parimaid metoodikaid ja oskame neid kasutada vastavalt iga projekti eripärale.

Erinevate valdkondade ettevõtetest on olnud meie kliendid tööstuse, transpordi, meedia, infrastruktuuriettevõtete, riigiasutuste ja ka idufirmade seast.

Oleme valitud Eestist Microsofti Aasta partneriks, Oracle tunnustas meid Silver Partneri staatusega ja kaks aastat järjest on Uptime saanud Äripäeva kiirelt areneva gasellettevõtte tiitli. Lisaks on mitmed meie arendajad omandanud kasutatavate platvormide kõrgeid tasemetunnistusi ja sertifikaate.

 

Mõned uuemad näited tehtud töödest

Vaata meie viimase aja suuremaid töid referentside lehelt. Siin on mõned näited arendustest.

INFRAFLY lahendus raskeveokite tellimuste vahendamiseks

INFRAFLY esitles 2018. aasta lõpus oma tellimislahendust, millega saab kokku viia rasketehnika omanikud ja selle vajajad. Sellega sai rasketehnika tellimise muuta sama lihtsaks kui äpiga sõidujagamisteenuse kasutamise - igaüks saab hakkama ning nii tellija kui pakkuja viiakse kokku.

Uptime aitas luua lahenduse, mis hoiab kõigil ka oluliselt aega kokku. Kasutajal pole vaja enam iga pakkujaga eraldi suhelda, rasketehnika omanikud aga leiavad oma tehnikale uusi kliente..

Keskkond sai alguse tegijate isiklikust vajadusest, kuid mure lõplikuks lahendamiseks kutsusid valdkonna spetsialistid InfraFly keskkonda arendama kogemustega tarkavarfirma.

Rakenduse edasiarendajaks valiti Uptime. Tööd kestsid märtsist septembrini 2018 ning selle käigus muutusid kliendi vajadused põhjalikult. Valmis sai edasiarendatud toode, mis lisaks algsele aasta tagasi tehtud funktsionaalsusele pakub nüüd masinapargi haldust, tellimuste kalendrit ja palju muud. Rakendus on ehitatud Vue.js ja Vuetify peale, andmebaas ja autentimine käib läbi Google Firebase´i. Süsteemist on võimalik praegu tellida enam kui 500 rasketehnika masinat.

Mobiiliäpp tellijale: Android / IOS
Äpp rendileandjale ja juhile: Android / IOS

Uptime on Infrafly strateegiline partner ja teenuse tehnoloogiline teostaja. Oleme Uptime´iga üldiselt väga rahul, koostöö on olnud edukas. Arendaja panus Infrafly eduloosse on mõõtmatu. Kõige olulisem väljakutse mõlemale poolele oli toote disainimine ja teostus määramatuse olukorras - kliendi vajadused ja soovid muutusid iga nädal, kui mitte tihedamini. Saime väljakutsega hakkama - teenus on turul ja kulutase kliendile, arvestades lähteülesande muutlikkust, optimaalne.

Andres Kall, IT- ja tehnoloogiajuht, InfraFLY OÜ

ABB tehase keskne tööajaregistreerimis- ja planeerimissüsteem

ABB Drives on Eestis asuv tehas, mis vajas tarkvara töötajate oskuste ja koolituste halduse juhtimiseks, töötundide arvestamiseks, kulude arvestuseks ning kvaliteedikontrolli raportite tegemiseks.

Selleks arendas Uptime tehasele neljast ärimoodulist koosneva lahenduse. Mõned moodulid olid äriloogiliselt üsna keerukad ning detailide paika loksutamine võttis aega, kuid tulemus sai kokkuvõttes hea.

Vaatamata ABB suurusele saavutati arenduse käigus hea koostöömudel, mis sobis suurkorporatsioonile, kuid tagas ka teatava agiilsuse ehk paindlikkuse, et jooksvalt tegevusi ümber korraldada.

Põhitehnoloogiateks olid .NET Framework 4.7, HTML5, JQuery, LESS/CSS, ASP.NET MVC, Bootstrap, ELMAH, Hangfire. Äritarkvaral on igapäevaselt paarsada kasutajat tehases töötajate töötundide sisestamisel, põhirakendusel mõnikümmend kasutajat. Tarkvara on liidestatud andmebaasiga, mis loodud SAP andmete põhjal.

Kuigi ABB poolel oli palju tellijate esindajaid, sujus kokkulepete saavutamine ja valikute tegemine väga hästi ning projekt püsis täpselt kokkulepitud tähtaegades.

Koostöö jätkub lisa-arendustega.

Oleme Uptime´iga koostööd teinud ka varem. Seekordne arendus puudutas paljusid valdkondi ja väga oluline oli koostöö erinevate osapoolte vahel. Tehase keskne tööajaregistreerimis- ja planeerimissüsteem on tähtis töövahend, seega oli arenduse käigus vajalik ka paindlik ning kiire asjade ümberkorraldamine ja kasutajate soovidega arvestamine. Kokkuvõttes saavutasimegi sellise koostöömudeli, mis sobis kõigile ja projekt valmis ettenähtud tähtajaks.

Lauri Tamberg, äritegevuse juht, ABB Drives

Taxilink - taksoäpp, mis toob taksomaailma sõidujagamise mugavused

Taxitech OÜ tellis Uptime´ilt taksoäpi, mis tooks traditsioonilisse taksoärisse sõidujagamisteenuste mugavuse ning oleks ilus ja atraktiivne, pannes inimesed äpi abil tellides taksoga sõitma.

Kui Bolt, Uber ja teised sõidujagamisteenused olid oma autode tellimise teinud juba väga mugavaks korraliku mobiilirakendusega, siis Taxilinki äpi eesmärk on tuua sarnane mugavus koos traditsioonilise takso eelistega kättesaadavaks kõigile taksotellijatele. Mobiilist takso tellimine on võrreldes helistamisega palju lihtsam – nutitelefonist saab vaba masina kätte kiiremini, mis tähendab samas ka taksojuhtidele rohkem tööd ja teenistust. Kaardilt on võimalik jälgida, kus asuvad lähimad vabad taksod ja kui kaugel on tellitud auto.

Võrreldes sõidujagamisteenuste äppidega on Taxilinkis mitmeid funktsioone, mis toovad taksoteenuste eelised paremini esile. Näiteks on toodud rakendusse võimalus teha eeltellimusi kindlaks kellaajaks. Sellega on hea tagada kindla peale õigeks ajaks kohalejõudmine kas näiteks varahommikul lennujaama või tipptunnil tähtsale kohtumisele.

Äpp küsib Google´i teenuselt, kui ruttu valitud auto kasutajani jõuab. Google ennustab ja äpp vastavalt oma tarkusele korrigeerib seda ennustust. Uptime´il oli siin väljakutseks teha iseõppiv ja ennustav algoritm, mis sõiduaega hindab.

Projekti juures oli väga oluline keskenduda UX-ile ehk kasutajaliidese kasutusmugavusele. Parima kliendikogemuse tagamiseks valiti VueJS raamistik.

Äpi loomisel on kasutatud VueJS-i, Webpack-i (JS/CSS/HTML Module bundler), TypeScripti, Bulma CSS raamistikku Flexboxi baasil ja Cordovat. Firebase hoolitseb Push-teadete eest, mis kasutaja mobiiliekraanil õigel ajal nähtavale ilmuvad, Application Insights teeb aga brauserite analüütikat.

Mobiiliäpp: Android / IOS

Eesti ühed suuremad taksofirmad Tallink Takso ja Takso24 võtsid kasutusele uue, Eestis arendatud taksoäpi Taxilink. Taxitech OÜ ja Uptime OÜ koostöös loodud äpp annab traditsioonilisele taksofirmale võimaluse konkureerida oma koduturul tehnoloogiahiidudega. Enne sõitu on võimalik tutvuda orienteeruva maksumusega ning takso kohale jõudmiseks kuluva ajaga. Hind arvutatakse taadeldud taksomeetri kaudu ning tasu arvestatakse kas kilomeetritariifi või ajatariifi järgi – mitte aga mõlema järgi korraga. Rakenduses puudub pakkumise-nõudluse vahelise koefitsiendi algoritm ehk kõik tellitud taksosõidud on alati sama hinna alusel arvutatud olenemata päevast ja kellaajast.

Tõnu Uusmaa, Tallink Takso juhatuse liige

Küsi meilt, kuidas on võimalik sinu ärile sobiv lahendus leida!

Uptime´i tegutsemise rohkem kui 25 aasta jooksul oleme kokku puutunud väga erinevate valdkondadega ja ärimudelitega. Küsi meie asjatundjatelt nõu, kuidas just sinu ärile saaks luua spetsiaalrakenduse, mis aitab keskenduda oma põhitegevusele. Seda toetavad lahendused lase juba meil välja töötada.

Sinu nimi

Meiliaadress

Teade

[recaptcha]