Mida uut ja põnevat pakub Next.js 12?

Next.js 12 on nüüdseks avalikult kättesaadav olnud juba mõned kuud, mis tähendab Uptime’i tehnoloogiajuhi Raimo Seero sõnul seda, et on üheselt selgeks saanud, millised uued lahendused on Reacti arendust märkimisväärselt lihtsamaks muutnud ning milliste mõju on jäänud oodatust väiksemaks.

Next.js 12 tõi endaga kaasa laia valiku uusi lahendusi, millest on Seero sõnul selgelt kõige olulisemad uus Rust kompilaator, React 18 tugi ning väiksemamahulised Dockeri image’id, mis muudavad konteinertehnoloogiate kasutamise sobilikumaks oluliselt laiemas projektide spektris.

“Next.js 12 tutvustas ka AVIF-pilte toetavad optimiseerimis-APIt, mis suudab WebP-ga võrreldes pildifailid veel 20% väiksemaks muuta,” märkis ta.

Millele aga uue Nexti versiooni juures tähelepanu pöörata ja mida kindlasti proovida?

Uus Rust kompilaator

Nexti uues versioonis tutvustatud täiendatud Rust kompilaator suudab pakkuda kuni viis korda kiiremaid rakendusi ning on kompileerimise hetkel 17 korda kiirem kui Babel. Nexti loojate sõnul töötab uus kompilaator hästi ka üüratult suurte koodibaasidega ning see pakub ka paremat sissevaadet kompilaatori jõudlusesse.

Uus kompilaator on Next.js 12 puhul vaikimisi aktiveeritud.

Middleware

Middleware võimaldab koodi jooksutada veel enne, kui päring on lõplikult sooritatud, mis lubab osade protsesside eest hoolt kanda juba ennetavalt. Middleware töötab nii autentimise, botikaitse, ümbersuunamiste kui ka kümnete teiste toimingute juures.

Lisainfot leiad siit.

React 18 tugi

Next.js 12 sai toe mitmetele uutele Reacti lahendustele, nende seas Suspense ning startTransition API. See tähendab, et uut Nexti versiooni saab juba praegu probleemideta Reacti kõige värskema versiooniga kasutada.

AVIF-pildifailid

Nexti pildioptimiseerija toetab nüüd AVIF-faile, mis võimaldab pildid muuta 20% väiksemaks kui WebP-standardi puhul. Tasub tähele panna, et optimiseerimisprotsess võtab WebP-piltidega võrreldes kauem aega, sestap tuleb AVIF-eelistus käsitsi sisse lülitada.

“See on vaid väike osa uue Nexti versiooni uuendustest, kuid ainuüksi need teevad JavaScripti arenduse oluliselt kiiremaks, lihtsamaks ja mugavamaks,” märkis Seero. “Kindlasti tasub tutvuda täispika muutuste loeteluga ning uut Nexti versiooni ise proovida.”

Liitu uudiskirjaga