3 põhjust, miks liituda Uptime´iga just nüüd

Uptime´is on põnevad ajad. Teeme huvitavaid tarkvaralahendusi nii päris suurtele tööstusettevõtetele kui alles alustavatele idufirmadele. Kui tahad ka ise osaleda neis arendusprojektides, olla osaks mõnusast arendustiimist ning nautida loomingulist töökeskkonda, mis loodud arendajate jaoks, siis oled jõudnud õigesse kohta.

Kui oled arendaja, kes otsib...

  • võimalust osaleda põnevates tarkvaraarenduse projektides nii Eestis kui välismaal, nii suurtele ettevõtetele kui alles alustavatele põnevatele idufirmadele
  • väga mõnusat töökeskkonda Tallinnas või Tartus koos toetava tiimi ja ägedate ühisüritustega
  • oskustele ja kogemustele väärilist töötasu ning pidevaid arenguvõimalusi

...siis pakumegi me sulle just seda, mida praegu otsid. Et täpsemalt mõista, millega tegeleme, oleme välja valinud kolm viimasel ajal edukalt valmis saanud projekti, mis iseloomustavad meie tegemisi.

Kui tunned, et võiksid ka midagi sellist teha, võta kindlasti meiega ühendust.

Räägi lähemalt oma plaanidest:

Marge Peekman

Värbamise projektijuht

Raimo Seero

Tehnoloogiajuht

Miks just Uptime?

Tarkvaraarenduses on Uptime´il väga pikaajaline kogemus – oleme Baltimaade vanimate hulka kuuluv IT-firma, mis on loodud juba 1992. aastal. Meie töö on korraldatud väiksemates arendustiimides, kellest paljud on spetsialiseerunud mõnele ärivaldkonnale või platvormile, mis võib täpselt sobida ettevõtte spetsiaaltarkvara jaoks.

Näiteks on meil põhjalik kogemus selliste platvormidega nagu Microsoft .Net Core/ASP.NET Core, SharePoint. Java Spring, Oracle/J2EE/Apex, Delphi, PostgreSQL/OracleSQL/MSSQL jms. Front End raamistikest React.js, Vue.js ning oleme avatud uutele tulijatele.

Tunneme tarkvaraarenduse parimaid metoodikaid ja oskame neid kasutada vastavalt iga projekti eripärale.

Erinevate valdkondade ettevõtetest on olnud meie kliendid tööstuse, transpordi, meedia, infrastruktuuriettevõtete, riigiasutuste ja ka idufirmade seast.

Oleme valitud Eestist Microsofti Aasta partneriks, Oracle tunnustas meid Silver Partneri staatusega ja kaks aastat järjest on Uptime saanud Äripäeva kiirelt areneva gasellettevõtte tiitli. Lisaks on mitmed meie arendajad omandanud kasutatavate platvormide kõrgeid tasemetunnistusi ja sertifikaate.

Mõned uuemad näited tehtud töödest

Vaata meie viimase aja suuremaid töid referentside lehelt. Siin on mõned näited arendustest.

INFRAFLY lahendus raskeveokite tellimuste vahendamiseks

INFRAFLY esitles 2018. aasta lõpus oma tellimislahendust, millega saab kokku viia rasketehnika omanikud ja selle vajajad. Sellega sai rasketehnika tellimise muuta sama lihtsaks kui äpiga sõidujagamisteenuse kasutamise - igaüks saab hakkama ning nii tellija kui pakkuja viiakse kokku.

Uptime aitas luua lahenduse, mis hoiab kõigil ka oluliselt aega kokku. Kasutajal pole vaja enam iga pakkujaga eraldi suhelda, rasketehnika omanikud aga leiavad oma tehnikale uusi kliente..

Keskkond sai alguse tegijate isiklikust vajadusest, kuid mure lõplikuks lahendamiseks kutsusid valdkonna spetsialistid InfraFly keskkonda arendama kogemustega tarkavarfirma.

Rakenduse edasiarendajaks valiti Uptime. Tööd kestsid märtsist septembrini 2018 ning selle käigus muutusid kliendi vajadused põhjalikult. Valmis sai edasiarendatud toode, mis lisaks algsele aasta tagasi tehtud funktsionaalsusele pakub nüüd masinapargi haldust, tellimuste kalendrit ja palju muud. Rakendus on ehitatud Vue.js ja Vuetify peale, andmebaas ja autentimine käib läbi Google Firebase´i. Süsteemist on võimalik praegu tellida enam kui 500 rasketehnika masinat.

Mobiiliäpp tellijale: Android / IOS
Äpp rendileandjale ja juhile: Android / IOS

Uptime on Infrafly strateegiline partner ja teenuse tehnoloogiline teostaja. Oleme Uptime´iga üldiselt väga rahul, koostöö on olnud edukas. Arendaja panus Infrafly eduloosse on mõõtmatu. Kõige olulisem väljakutse mõlemale poolele oli toote disainimine ja teostus määramatuse olukorras - kliendi vajadused ja soovid muutusid iga nädal, kui mitte tihedamini. Saime väljakutsega hakkama - teenus on turul ja kulutase kliendile, arvestades lähteülesande muutlikkust, optimaalne.

Andres Kall, IT- ja tehnoloogiajuht, InfraFLY OÜ

ABB tehase keskne tööajaregistreerimis- ja planeerimissüsteem

ABB Drives on Eestis asuv tehas, mis vajas tarkvara töötajate oskuste ja koolituste halduse juhtimiseks, töötundide arvestamiseks, kulude arvestuseks ning kvaliteedikontrolli raportite tegemiseks.

Selleks arendas Uptime tehasele neljast ärimoodulist koosneva lahenduse. Mõned moodulid olid äriloogiliselt üsna keerukad ning detailide paika loksutamine võttis aega, kuid tulemus sai kokkuvõttes hea.

Vaatamata ABB suurusele saavutati arenduse käigus hea koostöömudel, mis sobis suurkorporatsioonile, kuid tagas ka teatava agiilsuse ehk paindlikkuse, et jooksvalt tegevusi ümber korraldada.

Põhitehnoloogiateks olid .NET Framework 4.7, HTML5, JQuery, LESS/CSS, ASP.NET MVC, Bootstrap, ELMAH, Hangfire. Äritarkvaral on igapäevaselt paarsada kasutajat tehases töötajate töötundide sisestamisel, põhirakendusel mõnikümmend kasutajat. Tarkvara on liidestatud andmebaasiga, mis loodud SAP andmete põhjal.

Kuigi ABB poolel oli palju tellijate esindajaid, sujus kokkulepete saavutamine ja valikute tegemine väga hästi ning projekt püsis täpselt kokkulepitud tähtaegades.

Koostöö jätkub lisa-arendustega.

Oleme Uptime´iga koostööd teinud ka varem. Seekordne arendus puudutas paljusid valdkondi ja väga oluline oli koostöö erinevate osapoolte vahel. Tehase keskne tööajaregistreerimis- ja planeerimissüsteem on tähtis töövahend, seega oli arenduse käigus vajalik ka paindlik ning kiire asjade ümberkorraldamine ja kasutajate soovidega arvestamine. Kokkuvõttes saavutasimegi sellise koostöömudeli, mis sobis kõigile ja projekt valmis ettenähtud tähtajaks.

Lauri Tamberg, äritegevuse juht, ABB Drives

Taxilink - taksoäpp, mis toob taksomaailma sõidujagamise mugavused

Taxitech OÜ tellis Uptime´ilt taksoäpi, mis tooks traditsioonilisse taksoärisse sõidujagamisteenuste mugavuse ning oleks ilus ja atraktiivne, pannes inimesed äpi abil tellides taksoga sõitma.

Kui Bolt, Uber ja teised sõidujagamisteenused olid oma autode tellimise teinud juba väga mugavaks korraliku mobiilirakendusega, siis Taxilinki äpi eesmärk on tuua sarnane mugavus koos traditsioonilise takso eelistega kättesaadavaks kõigile taksotellijatele. Mobiilist takso tellimine on võrreldes helistamisega palju lihtsam – nutitelefonist saab vaba masina kätte kiiremini, mis tähendab samas ka taksojuhtidele rohkem tööd ja teenistust. Kaardilt on võimalik jälgida, kus asuvad lähimad vabad taksod ja kui kaugel on tellitud auto.

Võrreldes sõidujagamisteenuste äppidega on Taxilinkis mitmeid funktsioone, mis toovad taksoteenuste eelised paremini esile. Näiteks on toodud rakendusse võimalus teha eeltellimusi kindlaks kellaajaks. Sellega on hea tagada kindla peale õigeks ajaks kohalejõudmine kas näiteks varahommikul lennujaama või tipptunnil tähtsale kohtumisele.

Äpp küsib Google´i teenuselt, kui ruttu valitud auto kasutajani jõuab. Google ennustab ja äpp vastavalt oma tarkusele korrigeerib seda ennustust. Uptime´il oli siin väljakutseks teha iseõppiv ja ennustav algoritm, mis sõiduaega hindab.

Projekti juures oli väga oluline keskenduda UX-ile ehk kasutajaliidese kasutusmugavusele. Parima kliendikogemuse tagamiseks valiti VueJS raamistik.

Äpi loomisel on kasutatud VueJS-i, Webpack-i (JS/CSS/HTML Module bundler), TypeScripti, Bulma CSS raamistikku Flexboxi baasil ja Cordovat. Firebase hoolitseb Push-teadete eest, mis kasutaja mobiiliekraanil õigel ajal nähtavale ilmuvad, Application Insights teeb aga brauserite analüütikat.

Mobiiliäpp: Android / IOS

Eesti ühed suuremad taksofirmad Tallink Takso ja Takso24 võtsid kasutusele uue, Eestis arendatud taksoäpi Taxilink. Taxitech OÜ ja Uptime OÜ koostöös loodud äpp annab traditsioonilisele taksofirmale võimaluse konkureerida oma koduturul tehnoloogiahiidudega. Enne sõitu on võimalik tutvuda orienteeruva maksumusega ning takso kohale jõudmiseks kuluva ajaga. Hind arvutatakse taadeldud taksomeetri kaudu ning tasu arvestatakse kas kilomeetritariifi või ajatariifi järgi – mitte aga mõlema järgi korraga. Rakenduses puudub pakkumise-nõudluse vahelise koefitsiendi algoritm ehk kõik tellitud taksosõidud on alati sama hinna alusel arvutatud olenemata päevast ja kellaajast.

Tõnu Uusmaa, Tallink Takso juhatuse liige

Küsi, kuidas on võimalik meiega liituda!

Uptime on tegutsenud juba rohkem kui 25 aastat. Üks meie omapärasid on ka töötajate püsivus - viis aastat või kauem töötanuid on siin juba veerandsada ehk ligi 40 protsenti kõigist töötajatest. Seega kui oled Uptime´i tulnud, jääd siia ilmselt pikemaks ajaks.