Animatsioonid, VR ja palju muud: 8 Reacti component library’t, mida oma projektide juures kasutada

Reactil põhinevate lahenduse arendamisel on valik lai: erinevaid komponendivaramuid ehk component library’sid on saadaval sadu, kuid millised neist võiks kindlasti su projektide juures kasutust leida? Siin on kaheksa head valikut, mida sõltuvalt projekti iseloomust kaaluda.

React Motion

Liikuvad ning animeeritud objektid võivad pealtnäha lihtsa arenduseprojekti hoobilt keerukamaks ning ajamahukamaks muuta. React Motion üritab seda probleemi lahendada, alates sujuvalt liikuvate hüpikakende loomisest kuni kasutaja poolt liigutatavate elementide seadistamiseni. Sul tuleb määrata vaid animatsiooni parameetrid ning kogu ülejäänud füüsika eest kannab hoolt React Motion ise.

Näidised ja GitHubi lingi leiad siit.

React 360

VR- ning AR-lahendused muutuvad ennustuste kohaselt tulevatel aastatel aina populaarsemaks. Peamise valdkonnana, kus sellised lähenemised pead kergitavad, on e-kaubandus ning jaemüügiärid, seega tasub teada, kuidas ka Reacti abil selles sektoris kiirelt ja lihtsalt lahendusi luua.

React 360 eesmärgiks on lihtsustada VR ja 3D UI elementide loomist, mis töötaksid hästi nii nutiseadmetes, VR-prillidega kui ka muude seadmetega, mis VRi toetavad.

GitHubi lingi leiad siit.

Material UI React

Google’i loodud material design filosoofia on front-end arenduste osaks olnud juba aastaid. See tähendab, et selle disainifilosoofia järgi loodud nuppe, slaidereid, menüüelemente ning muid komponente pakuvad tänaseks kümned erinevad varamud.

Material UI React on neist aga üks populaarsemaid, põhjalikumaid ning parima dokumentatsiooniga. Seega kui projekti osaks on material design filosoofiaga UI-disain, siis tasub sellest varamust kasu lõigata.

Näidised ja allalaadimisinfo leiad siit.

OnsenUI

OnsenUI on kasulik kõikidele, kes loovad front-end lahendusi, mis peavad suutma töötada erinevates seadmetes ning erinevate operatsioonisüsteemidega. See varamu lubab kasutada vaid üht koodibaasi, mis on võimeline iseseisvalt mõistma, millises seadmes see töötab ning komponentide kujundust sellele vastavalt muutma.

Näidised ja allaladimislingi leiad siit.

Ant Design React

See varamu pakub laia valikuid erinevaid komponente, mida on vastavalt projekti nõudmistele Less.js abil lihtne ja kiire muuta. Nupud, ikoonid, breadcrumbs, menüüd ja veel palju muud on saadaval nii desktop-lehtede kui ka mobiilivaadete loomiseks.

Lisainfo ja allalaadimisinfo leiad siit.

Blueprint

Blueprint on loodud infost pungil UI-de loomiseks. See on hea valik juhtudeks, kui ilu ning disain pole esikohal, vaid pigem tuleb keskenduda paljude keeruliste andmete lihtsalt ja mõistetavalt kuvamisele. Varamus on lai valik erinevaid komponente, mis lubavad kuvada erinevaid andmeallikaid selgelt ja mugavalt.

Dokumentatsiooni ja allalaadimislingi leiad siit.

Fluent React UI

See varamu on neile, kes soovivad luua front-end lahendusi, mis on inspireeritud Microsofti Fluent disainifilosoofiast. Komponentide disain on sarnane sellele, mida võib leida Microsofti enda toodetest, seega peaks need kõikidele Office’i, SharePointi või Windowsi kasutajatele tuttavad ette tulema. Sarnaselt Material UI Reactile on ka Fluent React UI üheks boonuseks vägagi korraliku dokumentatsiooni olemasolu.

Lisainfo ja allalaadimislingi leiad siit.

React Spinner

See on varamu, mis on võrreldes eelmainitutega mõnevõrra lihtsam: see pakub laia valikut laadimisanimatsioone, mida kuvada kasutajatele, kuniks leht on valmis infot kuvama. Laadimisanimatsioone võib leida ka teistest varamutest, kuid kui läheb vaja midagi veidi spetsiifilisemat, siis võib React Spinner hõlpsasti appi tulla.

Näidised ja allalaadimisinfo leiad siit.

Liitu Uptime'i meeskonnaga!

Kas Uptime kõlab nagu sinu sorti ettevõte? Kui nii, siis heida pilk vabadele töökohtadele ning loodame, et võtad meiega ühendust – räägime sinuga hea meelega!

Liitu uudiskirjaga