Vestluslik tehisintellekt kujundab tuleviku ettevõtteid

Kui tarkvaraarenduses seni on automatiseerimise võimaldamiseks vajalik olnud masinloetav sisend ja sageli ka väljund, on küsimustele vastuste saamiseks olnud vaja kas lausa programmeerija abi või vilunud tarkvara lõppkasutaja. Selles osas seisab ees lähiaastatel muudatuste laine, mis toob informatsiooni lõppkasutajateni lihtsamini.

Tehisintellekt ja eriti suured keelemudelid (LLM), on loonud võimaluse automatiseerida protsesse, kus sisend pole seni olnud masinloetav, mis on vajanud inimest sisendi tõlgendamiseks masinale ja väljundi tarbijale esitamiseks.

Selline võimekus annab võimaluse tuua automatiseerimine ja igapäevased tööd lihtsustavad assistendid tööprotsessidesse, kus see varem oli keeruline.

Teine väljakutse, millega ettevõtted kokku puutuvad erinevate väliste tööriistade kasutuselevõtul, on andmete turvalisus ja kogu tehnilise õiguste ja ligipääsude haldamine, veendumaks, et andmed ei satuks valedesse kätesse. Viimasel ajal on andmeturvalisus muutunud eriti tähtsaks, kuna agressiivsus, millega tehnoloogiliselt ettevõtteid rünnatakse, aina kasvab.

Microsoft on võtnud OpenAI LLM mudeli ja paigutanud selle oma infrastruktuuri ning ehitanud selle ümber tööriistade kogumi, mis võimaldab turvaliselt ja sinu ettevõtte andmete piires võtta kasutusele tehisintellekti ja luua selle abil endale sobilikke tööriistu – saage tuttavaks Microsoft Copilot Studio.

Microsoft Copilot Studio on võimas tööriist, mis võimaldab arendajatel luua ja kohandada vestluslikke tehisintellekti abil tegutsevaid kaaslasi ehk “botte”. See platvorm on osa Microsofti pakutavast tehisintellekti (TI) tööriistade ja teenuste valikust ning on mõeldud ettevõtetele, kes soovivad integreerida tehisintellekti funktsioone.

Copilot Studio võimaldab luua kohandatud vestluslikke liideseid erinevatesse rakendustesse ja keskkondadesse. See platvorm pakub mitmeid funktsioone ja tööriistu, sealhulgas võimalust luua kohandatud tehisintellekti mudeleid, arendada interaktiivseid vestlusliideseid, integreerida erinevaid andmeallikaid ning automatiseerida protsesse.

Üks Copilot Studio põhifunktsioone on võimalus kohandada olemasolevaid tehisintellekti mudeleid vastavalt konkreetsetele vajadustele ja keskkondadele. Arendajad saavad luua kohandatud rakendusi, mis vastavad organisatsiooni spetsiifilistele nõuetele ja protsessidele. Lisaks sellele pakub platvorm rikkalikku generatiivse tehisintellekti võimalusi, mis võimaldavad luua mitmekesiseid vastuseid ja interaktsioone.

Kuidas seda praktikas rakendada? 
Näiteks kui ettevõttel on lai valik tööprotsesse; mis hõlmavad klienditeenindust, projektijuhtimist, aruandlust, personalihaldust ja palju muud; siis on mitmeid võimalusi kuidas ettevõte saaks kasutada Microsoft Copilot Studio’t oma organisatsioonisiseses tegevuses: 

Klienditeeninduses… 
.. on võimalik kasutada Copilot Studio’t, et luua kohandatud rakendusi, mis aitavad klienditeeninduse meeskonnal kiiremini ja tõhusamalt klientide päringutele reageerida. Kaaslane saaks vastata sagedastele küsimustele, suunata kliente õigetele ressurssidele ja aidata lahendada probleeme. 

Projektijuhtimises… 
… on võimalik luua rakendus, mis aitab projektijuhtimise meeskonnal hõlpsamalt jälgida ja hallata projekte. Ettevõttesisene tehnisintelligent saab genereerida aruandeid projektide staatuse kohta, meelde tuletada tähtaegu ja aidata koostada ajakavasid. 

Personalihalduses… 
… on võimalik kasutada Copilot Studio’t, et automatiseerida teatud personaliprotsesse, nagu uute töötajate on-boarding ja hüvede haldamine. Lihtsa liidese vahendusel on uutel töötajatel võimalus tutvuda ettevõttesiseste reeglitega ning protsessidega; täita vajalikke vorme ja dokumente 

Finantsprotsesside… 
… jaoks on võimalik luua automaatne rakendus, mis seob ettevõtte ja/või grupisisest informatsiooni, aitabmaks hõlpsamini jälgida ja hallata ettevõtte kulutusi, esitada aruandeid ja teha eelarveprognoose. Rakendus, olles integreeritud täielikult finantsandmete süsteemidega ja pakuks reaalajas finantsanalüüse, prognoose jpm. 

Turunduses… 
… saab kasutada Copilot Studio’t, et luua rakendusi, mis aitavad koostada turundusmaterjale, analüüsida turuandmeid ja kavandada turunduskampaaniaid. Kaaslane võiks anda soovitusi sihtgruppide ja turunduskanalite kohta ning aidata jälgida turundustegevuste tulemusi. Sisuliselt kaob ära vajadus tavapäraste dashboardide (Google Looker Studio, Power BI jpt) kasutus, sest kõikehõlmav ning kogu ettevõttesisest infot omav rakendus suudab anda vastuse nii mineviku info, hetkeolukorra ja tulevikuprognooside kohta (võttes näiteks arvesse ka turul valitseva majandusolukorda ja temperatuuri). 

Kvaliteedikontrollis… 
… on võimalik kasutada Copilot Studio’t, et luua rakendused, mis aitavad jälgida toodete kvaliteeti ja kontrollida nende vastavust standarditele. Oleks võimalik genereerida aruandeid defektide kohta, hoiatada potentsiaalsete probleemide eest ja soovitada parandusmeetmeid. 

Nagu eelnevad valitud näited mainivad on Copilot Studio’t võimalik rakendada sisuliselt igas valdkonnas ettevõtetesiseselt. Alates ärianalüüsidest, kuni personalihalduseni ning sündmuste korraldamiseni. Kui tavapäraselt ollakse harjunud et tehisintelligendi rakendused kasutavad informatsiooni internetist, siis Copilot Studio abil on andmebaasiks teie ettevõte

Copilot Studio esindab vaid jäämäe tippu tuleviku tehnoloogias. Tulevikus võib oodata veelgi suuremat arengut selles valdkonnas, kus tehisintellekt muudab meie igapäevaelu lihtsamaks ja tõhusamaks. Olgu see siis ärimaailmas või kodustes nutiseadmetes, Copilot Studio on vaid üks näide sellest, kuidas tehnoloogia muudab meie elu paremaks.

Liitu uudiskirjaga