Uptime´is käis töövari arendajate tööpäeva jälgimas

IT arendaja töö võib pealtnäha tunduda lihtsalt arvuti taga istumisena, kuid tegelikult on see põnev ja iga päev juhtub midagi huvitavat. Uptime´ is käis külaline – Suure-Jaani Gümnaasiumi 12. klassi õpilane Taavi Lipp, kes jälgis arendajate Siimu ja Liisi tööpäeva töövarjuna.

Taavil tekkis huvi programmeerimise vastu ja võimalik, et temast saabki varsti hea arendaja.  Küsisime, mida keskkoolilõpetaja sellest ühest päevast tarkvarafirmas arvab.

Kuidas tundus tarkvaraarendaja tööpäev – mida päeva jooksul tehti ja mis oli kõige huvitavam?

Tarkvaraarendaja tööpäev oli väga huvitav. Päeva jooksul sain jälgida, kuidas arendati Äripäeva veebilehte, seda siis front-end´i poolelt. Sain võimaluse jälgida ka teist arendajat, kelle tööks oli luua firmadevahelist meilikeskkonda.

Mida tarkvaraarendajad oma tööst rääkisid ja mida neilt küsisid?

Tarkvaraarendajad rääkisid, milline näeb välja nende tavaline tööpäev, milline on töögraafik ja kui kurnav seda tööd teha on.

Lisaks küsisin ma, et miks valiti just see amet, milliseid oskusi on vaja, et sellel alal osav olla ning mis on selle ameti plussid/miinused. Huvitas veel, milliseid isikuomadusi on vaja, et arendajaks hakata.

Kuidas muutus ettekujutus sellest, kuidas arendaja töö välja näeb?

Minul muutus ettekujutus arendaja tööst veel positiivsemaks. Sain teada, et isegi tarkvaraarendajale on meeskonnatöö vajalik, sest väga tihti on vaja pidada teistega nõu ja vajadusel ka koos õige lahenduseni tulla.

Oluline on ka töökeskkond. Uptime tundus olevat väga hea töökeskkonnaga.

Arendaja tööpäev oli huvitav ja tore, sest kõik ei ole rangelt kellaajaliselt ette antud. Töö on põnev, sest mõnikord, kui kõik tundub õige, siis asi ikkagi ei tööta nii nagu peab ja probleem võib olla väga lihtsas asjas, näiteks üleliigses tühikus.

Millised on olnud varem kokkupuuted IT ja tarkvaraarenduse valdkonnaga?

Varem olen ise kokku pannud mitmeid arvuteid, neid puhastanud, paigaldanud arvutitesse vajalikke programme või operatsioonisüsteeme.

Mida oled ise varem programmeerinud?

Tarkvaraarenduse valdkonnaga on kokkupuuted väga minimaalsed, olen teinud ise WordPressi põhist veebilehte ja järgmiseks sooviks on teha ise lihtsamat sorti arvutimäng, et arendada enda oskusi.

Kuidas soovitaksid teistele (sõpradele) seda ametit?

Kui on huvi IT-valdkonna vastu, soov ise midagi luua, näiteks veebilehte, siis kindlasti soovitan vaadata tarkvaraarenduse poole. Sel alal peab olema alati soov ise juurde õppida, peab oskama analüüsida ja olema täpne.

Millise otsuse tegid, kas tarkvaraarendaja on see elukutse, mida õppima lähed?

Täielikult ei ole veel otsustanud, mida õppima minna. Kuid kindlasti andis see päev juurde teadmisi ja tahet minna tarkvaraarendajaks õppima, sest mulle meeldib luua ise midagi. Tarkvaraarendaja töö on täpselt selline. Nagu ütles ka varjutatav Uptime´i arendaja Siim: huvitavam on luua kui tarbida.

Töövari Taavi ”varjutab” arendaja Liisit. Igal aastal osaleb töövarjupäeval ligi 3000 õpilast.


Töövari Taavi (paremalarendaja Siimu ”varjutamas”. 

Liitu uudiskirjaga