Uptime’i töövari räägib oma kogemusest

Uptime’i projektijuhte ning arendajad töövarjutanud 17-aastane Viimsi gümnaasiumi õpilane Erik märkis, et kogemus andis talle märksa parema arusaama sellest, mida projektijuhid ning arendajad päriselt igapäevaselt teevad – suurima üllatusena tõi ta välja selle, kui palju peavad projektijuhid igapäevaselt erinevate osapooltega suhtlema.

Erik sai oma töövarjupäeva raames tutvuda lähemalt nii arendajate kui ka projektijuhtide töö köögipoolega, nähes selle käigus kliendikoosolekuid, arenduskoosolekuid, arendajate töö täpsemat käiku ning veel paljut muud, millega ühes IT-ettevõttes igapäevaselt kokku puututakse.

“Kui varem on projektijuhi ja programmeerija tööst ettekujutus tekkinud teiste inimeste kogemuse ja räägitu põhjal, siis ise kohapeal näha igapäevast tööd ja tegemisi andis mulle palju parema ja realistlikuma ülevaate,” lausus Erik. “Mulje jäi väga hea, eriti töö õhkkond, mis oli sõbralik. Silma jäi ka igati toetav meeskonnatöö.”

Erik näeb, et tema tulevik võiks potentsiaalselt olla seotud just IT-sektoriga, mistõttu ta ka just Uptime’i töövarjupäeva sihtkohaks valis. Kuna enne Uptime’i külastust polnud ta aga arendaja ega projektijuhi tööülesannetega täpsemalt kokku puutunud ega osanud seega öelda, kumb rada tema jaoks sobilikum tundub, siis pärast erinevate ametite erinevate aspektide nägemist leidis ta rohkem äratundmisrõõmu projektijuhi töös.

“Arendaja töö oli peamiselt selline nagu eeldasin, aga ei osanud arvata, et projektijuht nii palju suhtlema peab,” lausus ta ning märkis, et just see on ka see, mis teda projektijuhi profiili poole tõmbab. “Olen liikuv inimene ja mulle meeldib inimestega suhelda, seega arvan, et mulle sobib paremini töö, mis on mõnevõrra vaheldusrikkam ja pakub rohkem võimalusi erinevate inimestega suhelda.”

Ta lisas, et töövarjuks käimine andis talle hea ülevaate ühe sektori tööst, kuid siiski pole ta veel lõplikult otsustanud, mida ülikooli õppima suundub. “Hetkel veel ei ole otsustanud, mis valdkonnas jätkan ülikoolis õpinguid, kuid IT-sektor on kõige kiiremini arenev sektor ja just seetõttu valisin oma varjutatavaks kohaks IT-firma,” sõnas Erik. “Olen väga tänulik võimaluse eest, et sain oma esimese töövarju kogemuse just Uptime’is.”

Liitu uudiskirjaga