Uptime´i tiim võitis firmadevahelise e-spordi turniiri CS:GO ja plaanib uusi võidukaid lahinguid

Kui arvutimänguklubi Comma Uptime´i arendajatega ühendust võttis ja pakkus osalemist nende ettevõtetevahelisel e-spordi turniiril CS:GO, siis ei kõheldud kaua – tiimi sai kokku ruttu ning juba mindigi esimest korda uue koosseisuga lahingusse. Risk tasus end ära – pärast pingelist võistlust finaalides jäeti seljataha sellised Eesti tuntud tegijad nagu Bolt ja Telia.

Ilma harjutamata siiski ei saanud. Enne turniiri võeti kaks reedet, et mängida niisama ja leida, kes oleksid tiimis osalemisest huvitatud. Paremad said võistlusele eelnenud proovimängus koos mängida ning harjutada tiimitööd.

Turniirile läksid siiski mõned mängijad, kellel oli enne päris mitu tundi praktikat seljataga. Paljud polnud aga hiljuti väga aktiivselt mänginud.

Kaugtöö on praegusel ajal moes, nii toimus ka võistlus kodudest. Arendaja Mikk lisab, et põhjus oli puhtalt tehniline: “eks igal mängijal on kodus veidi kõvem raudvara mängude mängimiseks. See annab jällegi väikese eelise. Polnud ka aega kõike seda kontorisse tassida, turniir algas ikkagi õhtul kell 18.”

Võistlus toimus kahes osas: Upper bracket ja Lower bracket. Kui esimeses kaotasid matši, siis pidid teiste kaotajatega mängima. Lõppfinaalis aga asusid vastamisi Upper bracketi ehk võitjate mängude võitja ning Lower bracketi ehk kaotajate mängude võitja.

Vahepeal tuli neli tundi oodata, et Lower jõuaks oma asjadega järele. See tähendas uuesti alustades rasket hetke, kui mänguhoog oli juba maha jahtunud ja väsimus andis tunda. Kui turniir algas kell 18, siis viimane Grand Final toimus Uptime´i ja Bolt´i vahel alles kell kaks öösel.

Finaalmängu helgemaid hetked olid osalejate arvates need, kui erinevad inimesed rasketest olukordadest oma isikliku sooritusega roundi võidu välja tõid. “Loomulikult pakkus palju nalja see, kui Bolt peale taktikalist pausi tegi taktika ainult selleks, et mind mängust elimineerida – ebaõnnestunult,” lisas tiimiliige Kuldar.

“Poleks eales arvanud, et Uptime´is oli nii palju pädevaid mängijaid,” võtab Mikk kokku selle, mis lõpuks võidu tõi. “Ainuüksi osavõtt oli juba vahvalt meeldiv. Hea tunne oli sõbralikult konkurentide vastu võistelda ja teiselt poolt muidugi ära teha ettevõtetele, kellel on aastatega kujunenud meeskonnad antud valdkonnas.”

Üks kahest kõvemast mängijast Kuldar ehk mängijanimega Everest (praegustes mängudes Iiv) kommenteeris oma kogemust võidukast turniirist niimoodi: “Mul isiklikult on kogemusi CS-i erinevate versioonidega üle 20 aasta (CS:GO’s on  ligi 4000 mängutundi), millest paar aastat mängisin ka semi-professionaalselt rahvusvahelisel areenil. Ettevalmistusena me ilmselt ei teinud midagi erilist, kõik tegid omaette mängu omale uuesti tuttavaks peale pikemaid mängupause ning õlitasid roostes tehnikaid. Mängisime üsna jooksvalt kõhutunde järgi ja lõbutsesime, küll aga paaris kohas kasutasin ma enda kogemust ning ütlesin poistele, mida teha.”

Turniiri saab järgi vaadata, kuniks see antud platvormil veel üleval on.

Hiilgehetked ülekandest:

  • 2:00 – Telia vastu
  • 3:33 – Finaal Bolt ´iga poole pealt
  • 8:00 – Grand Final Bolt´i vastu

Uptime´i võidukasse meeskonda kuulusid Kuldar (Iiv), Dan (ddddddddddddddddddd), Reiko (Connu), Tair (Mütsu), Kaspar (Lendorav).

Võitjad pärast turniiri.

Liitu uudiskirjaga