Uptime’is on töökate ning järjepidevate inimeste jaoks pea alati ruumi, mis tähendab, et pea igal ajahetkel võib leida peotäie kuulutusi avatud ametikohtadele. Selleks, et neile kandideerimine lihtsamaks muuta ning kogu protsessi läbipaistvust lisada, vastab Uptime’i personalijuht Marge Peekman viiele kõige levinumale küsimusele, mida ta vestlustel ning kandidaatidega suhtlemisel kuulnud on.
Milline Uptime’is töötamine välja näeb?
Uptime on IT-sektoris tegutsenud aastast 1992, mis tähendab, et meil on olnud üsnagi kaua aega, et luua ettevõtte, kus on päriselt mõnus töötada. Erinevaid aspekte, mida Uptime’i kohta esile tuua, on sadu, kuid täiesti kindlasti võid arvestada, et meiega liitudes saad nautida vabadust ise otsuseid langetada ning nende eest vastutada, paindlikkust, stabiilsust, huvitavaid projekte, ägedaid tiimiüritusi ning kultuuri, mis panustab sinu arengusse.
Meiega töötades on sul võimalik panustada huvitavatesse ning väljakutseid pakkuvatesse projektidesse, olles samal ajal seotud suurte ning tuntud ettevõtetega – meie klientideks on näiteks Äripäev, Alexela, G4S, ABB ning mitmed teised tuntud firmad.
Uptime’is töötamise kohta saad pikemalt lugeda siit.
Sooviksin liituda Uptime’iga (mõnes rollis), kuid hetkel ei paista selle jaoks kuulutust avaldatud olevat. Mida teha?
Meie juures on asjalikele inimestele pea alati ruumi, mis tähendab, et kuigi me ei pruugi konkreetsel hetkel mõnele ametikohale aktiivselt värvata, siis tasub endast märku anda ikka. Kui su senine kogemus on piisavalt tugev ning me näeme, et sa sobiksid ideaalset Uptime’i kultuuriga, siis on ka üsnagi hea tõenäosus, et me sulle ka pakkumise teeme.
Seega võid alati julgelt kirjutada aadressil career@uptime.eu, lisada oma CV või LinkedINi lingi ning märkida lühidalt, miks soovid meiega liituda.
Milline näeb Uptime’i värbamisprotsess välja?
Täpne protsess sõltub veidikene sellest, millisele ametikohale kandideerid.
Kõige esimeseks sammuks on pea igal juhul oma CV või LinkedINi profiili lingi saatmine aadressile career@uptime.eu. Kui sealt nähtu avaldab meile muljet, siis lepime kokku ka esimese vestluse – harilikult toimub see minuga või meie värbamisspetsialisti Ingritiga. Selle vestluse eesmärgiks on sinu tegemiste kohta veidi täpsemalt uurida ning saada täpsemalt aru sellest, milline on sinu ja Uptime’i omavaheline klapp.
Kui esimene vestlus kulgeb edukalt, siis lepime juba õige pea kokku teise vestluse, milles võivad osaleda mitmed erinevad inimesed. Näiteks meie tegevjuht Eero või tehnoloogiajuht Raimo. Selles vestluses minnakse tihti asjadesse rohkem süvitsi ning tehnilisemate rollide puhul võetakse arutluse alla ka mitmed tehnilised nüansid, et veelgi paremini mõista, millistes valdkondades sa end kõige tugevamalt tunned.
Harilikult järgneb teisele vestlusele ka kolmas, kus osaleb selle tiimi juht, millega oled liitumas. Kui tiimijuht vestlusel osaleda ei saa, siis liitub kohtumisega mõni teine tiimiliige. Niisamuti tasub arvestada, et vestluste vahelisel ajal võime paluda sul olenevalt rollist lahendada ka koduse ülesande, et saada selgem pilt sellest, millisel tasemel su oskused on.
Kui kõik vestlused on edukalt selja taga ning nii sina kui ka meie näeme, et koostöö võiks kujuneda edukaks, siis teemegi sulle pakkumise!
Kuidas teha kindlaks, et mu CV teiste seast välja paistab?
Hea CV koostamise kohta võiks kirjutada raamatu (ja neid on ka üsnagi mitu kirjutatud), kuid üle kõige muu tasuks meeles pidada, et sinu CV peaks andma värbajale selge ülevaate sellest, miks sa mõnda rolli sobiksid, millised on sinu kogemused ning millist lisaväärtust saad sa Uptime’i tiimi lisada. Seega tasuks enne CV saatmist see kriitilise pilguga üle vaadata ning teha kindlaks, et:
- Seal olev info on ajakohane ja täpne;
- Senise tegevuse juures on selgelt esile toodud see, mis aitaks sul ka uues rollis hästi läbi lüüa;
- Sinu CVd oleks lihtne ning mugav lugeda ning et seal ei oleks ebavajalikku informatsiooni.
Kõige selle juures pea aga meeles, et meie ei võta kedagi tööle vaid CV põhjal: kui sinu CVst kumab läbi see, mida oleme otsimas, siis kutsume sind kindlasti vestlusele ning saame juba lähemalt tuttavaks!
Mida juba Uptime’is töötavad inimesed oma tööst arvavad?
Me võiks sellest rääkima jäädagi, kuid märksa lihtsam on sul ise nende arvamustega tutvuda:
- Projektijuht/analüütik Mirja kogemus
- Tiimijuht Heidi kogemus
- Tiimijuht Aleksandri kogemus
- Tegevjuht Eero nägemus
Tutvu vabade töökohtadega
Kas Uptime kõlab nagu sinu sorti ettevõte? Kui nii, siis heida pilk vabadele töökohtadele ning loodame, et võtad meiega ühendust – räägime sinuga hea meelega!