Uptime’i personalijuht: kuidas oma karjääri algusaegadel IT-firmadele silma jääda?

Uptime’i personalijuht Marge Peekman sõnas Delfi Ärilehele antud intervjuus, et hetkel on aktiivselt uusi kolleege otsimas pea kõik edukad IT-ettevõtted ning uute inimeste valimise juures mängib pea kõige suuremat rolli selge huvi IT-sektori vastu ning soov midagi ära teha. See tähendab, et alati ollakse otsimas kogenud spetsialiste, kuid kindlasti on ruumi ka alles karjääri tee alguses olevatele noortele, kusjuures koolipingis veedetud aeg pole siin peamiseks.

“Küsimus pole sugugi selles, millal on koolipingist tuldud või kas seal on üldse kunagi istutud. IT-sektoris tööle asumisel on kõige olulisemateks faktoriteks tõsine huvi IT vastu ning tehnilised oskused ja soov neid edasi arendada,” lausus Peekman. “Kui need on olemas, siis ei saa haridustee või pika varasema karjääri puudumine kindlasti takistuseks.”

Ta lisas, et nii Uptime’is kui ka teistes IT-ettevõtetes on varem ja on ka tulevikus teiste seas tööl arendajad, kes on alles oma karjääritee alguses ning tegutsevad iga päev selle nimel, et muutuda kogenumate kolleegide toel oma valitud erialal veel paremaks ja osavamaks. Ta märkis aga, et kahjuks jääb aga tihti juunior-tasemel kandidaatidega rääkides kõlama see, et IT-sektori vastu on küll huvi olemas, kuid seda pole millegagi tõestada.

“Arvestades, et arendajatel on tihti vaja ka töörindel olles iseseisvalt õppida ja endale midagi uut selgeks teha, siis on varasema erialase töökogemuse puudumisel vaja meil seda oskust näha mõnel muul viisil. Kindlasti aitab töö leidmisele kaasa see, kui arendaja karjäärist huvituv inimene on juba omal käel kõige olulisema selgeks õppinud ning püüdnud midagi päriselt teha ja proovida,” ütles ta. “Näiteks üritanud ehitada mõne rakenduse, osalenud mõnes valdkonnaga seotud huviringis või hackatonil ning enda loodut oskuste arenemise tempos järjest paremaks ja kvaliteetsemaks muutnud.”

Kokkuvõtvalt märkis ta, et mida selgemalt suudab arendamishuviga inimene näidata, et tal on valdkonna vastu reaalne huvi olemas, ta on agar ja õppimishimuline ning ta on ka üritanud juba päriselt käed mustaks teha ja oskab rääkida, mida ta sellest õppis ja kuhu ta tahaks edasi areneda, siis ei ole varasema professionaalse kogemuse puudumine probleemiks.

“Me oleme alati valmis asjalikke ning õppimishimulisi noori tööle võtma, kui tunneme, et nende huvi valdkonna vastu on tõsine ja neil on soov veelgi õppida ja oma oskusi lihvida,” sõnas Peekman.

Liitu Uptime’i tiimiga juunior .NET arendajana või uuri meie teisi avatud töökohti. Kui hetkel sinu huvidele pakkuvat ametikohta silma ei jäänud, siis anna endast ikka märku!

Loe artiklit täismahus siit.

Liitu Uptime'i tiimiga

Kas Uptime kõlab nagu sinu sorti ettevõte? Kui nii, siis heida pilk vabadele töökohtadele ning loodame, et võtad meiega ühendust – räägime sinuga hea meelega!

Liitu uudiskirjaga