Uptime’i personalijuht: IT-sektoris töötamiseks ei pea alati arendajaks hakkama

Suure programmeerimishuvi puudumisel võib IT-sektor esmapilgul tunduda paljudele kättesaamatuna, kuna IT-ettevõtete kontekstis räägitakse pea alati esmalt just arendajast. Uptime’i personalijuht Marge Peekman soovitab aga mõelda laiemalt ning rõhutab, et IT-maailmast suudavad endale hõlpsalt väljakutse leida ka need, kes ei mõtle ühtedes ja nullides.

“Kuigi iga arendusettevõtte südameks on arendajad, siis ei puhuta ühtki tõeliselt edukat tarkvaralahendust või toodet elule vaid koodiga. IT on tiimisport ning üheskoos peavad pingutama mitmetes erinevates rollides inimesed – osad neist tehnilisemad, teised vähem,” rääkis ta. “Seega kui arendamine huvi ei paku, tasub korraks vaadata laiemat pilti ning uurida, millistesse erinevatesse rollidesse inimesi otsitakse.”

Peekman märkis, et näiteks otsivad pea kõik ettevõtted pea alati enda ridadesse lisaks arendajatele ka projektijuhte ning analüütikuid, kelle tööks on koostöös arendajate ja arhitektidega IT-lahenduste kaardistamine ning arendusprotsesside õigel rajal hoidmine. Niisamuti võib huvitavaks väljakutseks osutuda töö testijana või disainerina.

Loe ka: Mis aitab saada heaks projektijuhiks?

“Kui on soov töötada IT-ettevõttes, siis huvitavates väljakutsetest puudust ei tule. Iga noor, kes näeks oma tulevikku tehnilisema suunaga ettevõttes, peaks veidi oma huvide peale mõtlema ning tutvuma erinevate võimalustega, mis selles valdkonnas pakutakse. Kui suureks huviks on disain ja loominguline töö, siis headest UI/UX disaineritest on alati puudu, sama kehtib ka näiteks juhul, kui tõeliseks huviks on protsesside juhtimine ja keerukate olukordade lahendamine – töö projektijuhina ootab,” sõnas Peekman.

Samuti rõhutas ta, et enamikes IT-ettevõtetes on võimalik oskuste kogunemisel ja piisava õppimise korral ka rollist-rolli liikuda. “Pole haruldane, et keegi alustab näiteks testijana, saab sealt külge programmeerimispisiku, hakkab seda vaikselt oma põhitöö kõrvalt õppima ning liigub aja jooksul aina rohkem ja rohkem arendamise suunas. Huvid muutuvadki ajas ning arvestades seda, kui kiirelt muutub IT-sektor, on see parim koht, kus jooksvalt areneda,” lisas ta.

Siiski märkis ta, et töötades mistahes rollis IT-ettevõttes, on tarvis omada huvi tehnilisemate teemade vastu ja tunda, et tehnoloogia ja innovatsioon on midagi, mis vaimustab. “Kui see otsene tõmme puudub, siis on ilmselt lihtsam läbi lüüa mõnes muus sektoris. Kui aga tehnoloogiamaailm kõnetab, siis on uksed alati avatud,” ütles Uptime’i personalijuht.

“Arendajaid on alati tarvis ning kui selle tööspetsiifika vastu on huvi olemas, tasuks kindlasti härjal sarvist haarata ja endale vajalikud oskused selgeks teha. Aga kui koodiread nii otseselt ei kõneta, siis põnevaid võimalusi leiab teisigi – tuleb vaid silmad lahti hoida ning leida see roll, mis kattub sinu soovidega,” lisas ta.

Tutvu Uptime’i vabade tööpakkumistega!

Liitu uudiskirjaga