Uptime’i juht: tööotsijatele on oluline nii hüved, kultuur kui ka stabiilsus

IT-sektoris on alati häid inimesi tarvis ning isegi, kui maailmas valitseb veidi ebakindlam olukord, otsivad edukad ettevõtted oma ridadesse tippspetsialiste. Küll aga tuleb kõikidel tööandjatel mõista, et mida aeg edasi, seda olulisemaks muutub tööotsijate jaoks pelgalt töötasu kõrval ka stabiilsus, piisavad väljakutsed, hea kultuur, huvitavad projektid ning arenemisvõimalus, sõnas Uptime’i juht Eero Tohver.

Eduka tiimi loomiseks tuleb vaadata numbritest kaugemale ning mõista, mis on see, mis inimesi motiveerib, innustab ja oma töökohta armastama paneb. Mõistagi on kõik inimesed erinevad ning kõigil on oma eelistused, kuid Uptime’i 30-aastase tegevusaja jooksul, mille käigus oleme tegevust laiendanud ka Taani, Poola ja Norrasse, ning mõistnud ka sealsete turgude eripärasid, on saanud selgeks, et parimate inimeste leidmiseks ning hoidmiseks tuleb teiste aspektide seas pakkuda ka:

Vabadust ja paindlikkust

Bürokraatia ning mitu kihti juhte ei ole kunagi asi, mis kedagi motiveerib. Me usume, et inimestel peab olema võimalus langetada ise otsuseid, võtta vastutust ning omada sõnaõigust selle üle, mille kallal ta töötab. Mõistagi ei tähenda see seda, et töökohas on anarhia ja kõik teevad asju nii, nagu nad ise soovivad. Pigem on sellest hea näide meie tiimid, kel on projektide puhul pea täielik otsustusvabadus valitava lähenemise ning täpse töökorralduse üle – kuskil ei istu kolm astet kõrgemal olevat juhti, kes igat valikut kommenteerib ja kritiseerib.

Niisamuti peab vabadus väljenduma paindlikkuses. Ükski inimene ei ole robot ja kuigi töö on paljude jaoks oluline osa elust, siis sama oluline on ka pere ning vaba aeg. Sestap on õige töö ning eraelu vahelise tasakaalu loomine midagi, millele peaks mõtlema iga ettevõte.

Meeldivat tiimi

Keegi ei taha tulla tööle, kui tead, et kõrvallauas istub inimene, keda sa silmaotsastki ei salli. Sellest tulenevalt on meil värbamisel üsnagi tugev fookus sellele, et leida parimate tehniliste oskustega inimesed, kes sobivad hästi ka meie kultuuri, jagavad meie väärtuseid ning kellega on lihtsalt tore koos töötada. Ebameeldivad inimesed peletavad üsnagi kiirelt kõik meeldivad inimesed eemale.

Võimalust areneda

Enamike arendajate hinges on kihk õppida midagi uut, viimistleda olemasolevaid oskuseid ning teha endale puust ja punaseks selgeks, kuidas mõni süsteem töötab. Seega ei pane me kunagi kätt ette, kui keegi tunneb, et saaksime omalt poolt midagi teha, et ta endale seatud eesmärgid saavutaks. Kuid lisaks sellele mõistame ka seda, et parimad saavad õppida vaid parimatelt.

Sellest tulenevalt pöörame uute inimeste leidmisel olulisel määral tähelepanu ka sellele, et nende oskused oleksid päriselt sellisel tasemel, kus nad saavad edukalt panustada käimasolevatesse projektidesse, aga vahetada mõtteid ka kolleegidega. Mõistagi selleks, et jagada omalt poolt sissevaadet millelegi, mida teised ei pruugi teada. Loomulikult vastavad ka juba varem liitunud kolleegid samaga.

Stabiilsust

Töö vahetamine on enamike inimeste jaoks pigem tüütu protsess, seda eriti siis, kui tööd tuleb vahetada ebameeldivatel põhjustel, näiteks praeguse tööandja pankroti tõttu või hoopis seepärast, et firmas otsustati võtta kasutusele mõni uus tehnoloogia, millega inimene kuigi hästi hakkama ei saa.

Seega näeme, et Uptime’i pakutav stabiilsus on midagi, mis väga paljudele inimestele hästi sobib – me ei ole investeeringutest sõltuv ettevõte, kelle tulevik on veel mõnevõrra ebaselge, ning me ei aja taga vaid kõige moodsamate tehnoloogiate kasutamist lihtsalt seepärast, et hetkel kõik sellest räägivad. Kui mõni uus tehnoloogia ongi selline, millest päriselt meie klientidele kasu oleks, siis teeme kindlaks, et kõik, kellel neid oskusi veel pole, need mõistliku ajaga omandaks.

Veel nii paljut muud

Seda nimekirja võib kirjutama jäädagi, sest lisaks eelnimetatule mõjutab inimese motivatsiooni veel lugematu arv aspekte, mis ei ole lihtsalt numbriliselt mõõdetavad – projektid, mille kallal töötatakse; ühtekuuluvustunne; väiksemad hüved ja boonused; töökeskkond; selge strateegia ja visioon; ja veel palju-palju muud.

See ei tähenda, et palk oluline poleks

Eelnev ei tähenda siiski seda, et sektori tööandjate jaoks oleks palgasurve vähenenud ning oma ala tipptegijad oleks nõus ettevõttega liituma vaid seetõttu, et suudad talle pakkuda õigeid pehmemaid väärtuseid. Inimesed teavad oma hinda ja väärtust võrdlemisi hästi ning kui firma seda pakkuda ei suuda, siis ei suuda kontoris olevad puuviljad ja ägedad suvepäevad seda üksi kompenseerida.

IT-sektori palgad pole kõrged seepärast, sest lihtsalt niimoodi on otsustanud. Nii nagu turumajandusele kohane, määrab ka palgatasemele pakkumiste-nõudluste tase – kui on väga vähe inimesi, kes midagi teha oskavad, ja väga palju tööandjaid, kes selliste oskustega inimesi vajavad, siis on võrdlemisi loogiline, et palgad ongi kõrged. Samas on oluline mõista, et alati on kuskil keegi, kel on veel rohkem vahendeid, seega ei saa jääda lootma vaid sellele, et tipptalendi hoidmiseks ja meelitamiseks piisab rahapakiga löömisest.

Kõlab hästi? Tutvu vabade töökohtadega

Kas Uptime kõlab nagu sinu sorti ettevõte? Kui nii, siis heida pilk vabadele töökohtadele ning loodame, et võtad meiega ühendust – räägime sinuga hea meelega!

Liitu uudiskirjaga