Uptime’i arendaja tööd varjutanud gümnasist: sain nõu, kuidas ka oma enda projekt lõpuni viia

Möödunud nädalal käis Rocca al Mare Kooli 11. klassi õpilane Fred varjutamas Uptime’i front-end vanemarendajat Siimu. Arendushuviline noor sai näha, kuidas juhtivas IT-ettevõttes igapäevaselt tööd teha, milliste väljakutsetega arendajad kokku puutuvad ning milline on üldine arendusfirma töökultuur ja õhustik.

Fred rääkis, et päeva jooksul nägi ta peamiselt seda, kuidas React Native’i abil mobiilirakendust loodi. “Kuna ma ise pole veel jõudnud mobiili jaoks ühtegi rakendust luua, siis nähtu andis kõvasti inspiratsiooni ka ise midagi sellist teha,” sõnas ta ja lisas, et talle poole päeva jooksul tarkust jaganud Siim oli jutukas ning oskas vastata igale küsimusele. “Ta andis mulle ka nõu, kuidas mu enda ühte projekti lõpuni viia.”

“Ma ei ole veel väga paljude IT firmade kontorites käinud aga oli tore näha, et Uptime’i kontor vastas igati väljakujunenud arvamusele IT firmade kohta – oli väga hubane ja seal on erinevaid võimalusi aja veetmiseks ja töö tegemiseks. On kohe näha, et sellele on mõeldud,” kommenteeris ta Uptime’is tekkinud muljeid.

Fredi huvi programmeerimise vastu ulatub juba mitme aasta tagusesse aega. “Mõni aasta tagasi hakkasin ise õppima programmeerimist ja tänaseks miski muu enam nii palju huvi ei paku. Ma ei ole endale veel kindlat töösuunda välja mõelnud, hetkel tegelen kõigega, mis huvi pakub,” märkis ta. “Programmeerimise juures tõmbab see, et on väga palju võimalusi luua uusi rakendusi ja teenuseid, mis ka päriselt töötavad ja kasu toovad.”

Hetkel õpib Fred Rocca al Mare Kooli 11. klassis ning selle kooli valis ta just seetõttu, et seal pakutakse tehnoloogia õpisuunda. Kooli õppekava hõlmab programmeerimist, arvuteid (protsessori töö ja loogikatehted), raalprojekteerimist ja valikainena kõrgemat matemaatikat. “Gümnaasiumi uurimistööks tegin ise arvutimängu ja mängu loomisest õppematerjali,” lisas ta.

Fred valis töövarjutamiseks Uptime’i meedias avaldatud tekstide tõttu. “Vaatasin ja uurisin meediast IT firmade kohta infot ja loomulikult neid kõige suuremaid ja kuulsamaid teavad kõik, aga mulle jäi silma ITuudised.ee portaalist just Uptime, kuna seal leidus mitmeid huvitavaid artikleid, mis olid teie inimeste poolt kirjutatud,” selgitas ta. “Selle põhjal otsustasingi ühendust võtta. Lootsin näha eduka Eesti programmeerimisfirma igapäevaelu ja konkreetsemalt arendajate tööd, kuna olen ka ise plaaninud oma elu siduda programmeerimisega.”

Sooviksid tulla Uptime’i töövarjuna, praktikandina või juunior arendajana? Uuri siit!

Liitu uudiskirjaga