Rohkem robootikaringe koolidesse!

Kas sa käisid Robotexil? Mina käisin seal kaasa elamas ja pöialt hoidmas oma lemmikutele – kuuele klubile, keda robootikavõistlusele minekuks toetasime. Võistlejad olid hingega asja juures ja pinge kestis kuni õhtuste finaalideni. Meie tüdrukud elasid oma teel finaalini lausa kiljudes kaasa.

Oli tore näha kui palju erinevas suuruses meeskondi ja igas vanuses pealtvaatajaid oli kokku tulnud.

Juba kevadel otsustasime, et tahame teha midagi lahedat koos tehnohuviliste lastega. Tulime mõttele otsida üles mõned tublid robootikaklubid ja uurida, kuidas neid aidata saaks.
Peagi sai juhendajatega kokku lepitud, et toetame varustuse soetamisel Väike-Maarja ja Rakke koolide robootikaklubisid, tüdrukutetiimi Kostivere koolist ja Saku huvikeskuse esindusmeeskondi. Need kõik on väikepiirkondadest pärit lapsed ja noored, kes on oma tulemustega juba ammu silma paistnud ja väärisid meie arvates võimalust soetada veelgi paremaid robotijuppe. Need noored on igas mõttes eeskujuks- taibukad ja aktiivsed ning leidnud endale huviala, mis paneb neil silma särama.
Robootikaga võiks just alustada juba alg- või põhikoolis. Lapsed, kes saavad õppida robotiehitust läbi mängu, võtavad seda palju loomulikumana ja teevad tõenäoliselt hiljem ka paremaid tulemusi kui alles ülikoolis alustajad. Mitte, et vanus oleks võimetega seotud, aga lapseliku huvi ja õhinaga pühendumine ning siiras rõõm seob hobiga tugevamalt kui võibolla ratsionaalselt mõeldes kasuliku hobiga alustanud hilisteismeline või täiskasvanu.
Robootikaringis käimine ei tähenda, et hiljem tuleb IT-d õppima minna. Legosid armastab iga teine laps. Kindlasti tasub proovida erinevaid huvialaringe. Kuigi, IT õpet tasub kindlasti kaaluda.

Seega, peale suvevaheaga tulid meie lemmikklubid uuesti kokku ja hakkasid ettevalmistusi tegema. Kuupäev oli lukus- robotid tuli valmis jõuda 4. detsembriks.

Robotexil läks kõigil väga hästi.
Rakke ja Väike-Maarja robootikaklubid osalesid pea kõigil võistlustel ja tõid hulga karikaid, s.h freestyle võistluse esikoht, takistusega joone järgimisel teine ning mikrosumos kolmas koht.

Robotex15-300x169

Rakke kooli läks ka suurima arvu robotitega osalenud kooli rändkarikas.
Kostivere kooli tüdrukud said Lego joonejärgimises juba teist aastat järjest poodiumikoha, jäädes sel aastal 65 võistkonna seas kolmandaks.
Saku huvikeskust esindanud 10-aastane poiss saavutas Lego sumo kolmanda koha, edestades endast kordi vanemaid võistlejaid.

tulemused

Kui oli aeg teha kokkuvõtteid, märkasime, et Robotexil osalevad peamiselt suurlinnadest pärit klubid- Tallinn, Tartu, Riia…
Maakondadest oli korralikult esindatud vaid Harjumaa ja Lääne-Virumaa, vähemal määral ka Ida-Virumaa.

robotexikaart_suurem

Kuigi enamik valdasid olid kasvõi ühe osalejaga esindatud, leidub neidki piirkondi, kus robootikahuvilisi pole või ei ole omavalitsusel/koolil seni olnud võimalust huvitegevust pakkuda.
Kutsume üles kõiki omavalitsusi ja koole robootikaringi avama ja seda käigus hoidma. Järgmisel aastal võiks sellel kaardil olla juba palju suuremad täpid.
Kes tunneb, et tahaks alustada, aga ei tea, kas või kuidas- andke endast märku. Meie läheme Robotexile kindlasti tagasi.

Raimo Seero
Uptime tehnoloogijauht

Liitu uudiskirjaga