Uptime osales Microsofti Azure´i ülemaailmsel suurüritusel: on asju, mida saab teha vaid Azure

Global Azure Bootcamp on ülemaailmne üritus, mis toimus sel laupäeval, 22. aprillil samaaegselt 250 paigas üle maailma. Üritused olid muuhulgas nii Eestis, Norras, Rootsis kui Šveitsis. Microsoft Eesti peakontoris Tallinnas esines ka Uptime´i tehnoloogiajuht Raimo Seero, rääkides sellest, mida on Uptime juba äriliselt Azure´i platvormil valmis teinud.

Viiendal Global Azure Bootcampil rääkisid erinevad esinejad oma kogemustest Azure´iga, oli nii teoreetilisi kui praktilisi ettekandeid. See, millest täpsemalt räägiti, oli kõigis 250 asukohas üle maailma mõistagi erinev.

Laupäeva hommikul kell 11 Microsoft Eesti ruumides kogunenud Azure´i huvilised said seekord valida kahe paralleelse sessiooni vahel. Üks ettekannete seeria oli mõeldud arendajatele ning teine IT-spetsialistidele ja administraatoritele. Üles astusid MVP-d (Microsofti müügipartnerid) Eestist ja Rootsist.

Ühiselt sai vaadata avakõne, mille pidas Microsofti tehnoloogiajuht (CTO) Mark Russinovich.

Kui sissejuhatus Azure´i  tehtud, rääkis Raimo Seero juba valmis saanud ärilistest lahendustest, mille on Uptime teinud nii oma Eesti kui Norra kontorites.

Raimo Seero sõnul saab Azure´i jaotada põhimõtteliselt kolmeks: see on infrastruktuur, arenduse platvorm ja arendajate tööriist. Neist kolmest põhiteemast Uptime´i tehnoloogiajuht rääkiski.

„Kui küsisin, kas kuulajatest keegi midagi Azure´is on juba teinud, siis pooltel tõusid käed,“ meenutab ta, „Uptime on olnud pikaajaline Microsofti Azure´i partner ja teinud juba mitmeid ärilisi lahendusi Azure´i platvormil. Mõnda asja ongi hea ainult Azure´is teha: näiteks Azure Functions on selline lahendus, mida saad kasutada ainult Azure´is. Samasuguse infra ülespanemise maht oleks muud moodi tohutu suur. Azure´is on aga vajalik platvorm ja infrastruktuur juba olemas.“

Kui on vaja luua äri toetavaid tarkvaralahendusi ja nende arendamiseks sobib pilveteenus Azure, siis Uptime saab selleks oma kogemust ja arendusvõimekust pakkuda.

Liitu uudiskirjaga