Uptime laienes Põhja-Makedooniasse, omandades seal enamusosaluse tarkvaraarenduse ettevõttes GateOne

Eestis, Norras, Taanis ja Šveitsis tegutsev Eesti IT firma Uptime jätkab rahvusvahelist laienemist, omandades Põhja-Makedoonias tarkvaraettevõtte GateOne.

Tehingu põhieesmärgiks on leida rahvusvaheliste projektide jaoks lisajõudu Põhja-Makedoonia tugevate ja kogenud arendajate näol ning olla esindatud sealses regioonis, kus põhifookuses on tarkvaraarendus ja e-poe tegemine.

„Oleme varemgi erinevate Põhja-Makedoonia firmadega pikalt koostööd teinud ja väga rahul inimeste suhtumise ja tehnilise kompetentsiga,“ kommenteeris tehingut Uptime´i tegevjuht Eero Tohver. „Kuna IT talentide leidmine rahvusvaheliste projektide jaoks on tõsine väljakutse, siis Põhja-Makedoonia on meie jaoks hea lisandus meie firmade gruppi. Arvestades riigi viimase aja poliitilisi arenguid ja lähiajal liitumist NATO ja Euroopa Liiduga, teeb see Põhja-Makedoonia veelgi huvitavamaks, kus olla esindatud.“

Uptime omandas 55% kohalikust firmast Gate One, ettevõte hakkab tegutsema Uptime´i brändi all. Firma kontor asub pealinnas Skopjes.

Põhja-Makedoonia ettevõtet juhib Nikola Aleksovski, kes on GateOne´i kaasasutaja. Varem on ta töötanud ka sotsiaalmeedia ja üritusturunduse valdkonnas.

“Ühinedes Uptime grupiga, saame me selge visiooni tuleviku suhtes ja see aitab meil ka areneda edasi parimaks Põhja-Makedoonia tarkvaraettevõtteks. Sellepärast on meil hea meel hakata tegutsema Uptime´i brändi all,” ütles GateOne´i tegevjuht Nikola Aleksovski.

GateOne´i tiim omab kogemust  React.JS, Vue.JS, .NET MVC, PHP veebi arendamisel ja iOS-i, Android SDK mobiilirakenduste arendamisel, ehitab täislahendusena e-poode ning pakub arendust renditeenusena nii kohalikele kui rahvusvahelistele klientidele.

Eesti kapitalil põhineva Uptime grupi eesmärgiks on olla ettevõtetele strateegiliseks partneriks, pakkudes ärivajadustest lähtuvaid IT teenuseid nagu tarkvaraarendus, SharePoint´i lahendused, mobiili- ja pilverakendused, teabeotsingu ja ärianalüütika lahendused ning IT haldus- ja hooldusteenused. Uptime OÜ on kauaaegne Microsofti kuldpartner ja Aasta Partner Eestis 2013, Oracle´i hõbepartner ning olnud mitmel aastal ka Äripäeva Gasellettevõte.


Nikola Aleksovski, GateOne´i tegevjuht.

Liitu uudiskirjaga