Uptime arendas Taani suurimate pankade jaoks kliendiriskide hindamise tarkvara

Uptime arendas Taani pankade jaoks tarkvara AQClients360, mis aitab hinnata klientidega seotud riske andmete ja algoritmide nutika kasutamise kaudu.

Uut lahendust pankadele pakub Taani finantstehnoloogia ettevõte AQRisk. Vaid mõni aasta pärast seda, kui ettevõtte asutaja ja direktor Morten Virenfeldt rakenduse idee välja käis, on mitmed Taani pangad juba uue vahendi oma igapäevases töös kasutusele võtnud. Teiste seas kasutavad AQClients360 tarkvara Frøs Sparekasse, Sparekassen Thy, Salling Bank ja Fynske Bank. Eeldatavasti kasutab platvormi aasta lõpuks 18 Taani suurimat panka ning rahvusvaheline laienemine teistesse riikidesse on plaanis alates 2021. aastast.

“Rakendus AQClients360 annab pankadele väärtusliku 360-kraadise hinnangu klientide kohta, optimeerib panganduse juhtimist ning toetab andmete ja algoritmide nutika kasutamise abil riskide haldamist,” selgitas Morten Virenfeldt AQClients360 tööpõhimõtet. Rakendus töötati välja ja arendati tihedas koostöös Uptime´i Taani ettevõttega Uptime Development A/S. Morten Virenfeldt lisas, et Uptime Development A/S valiti partneriks kvaliteetse programmikoodi ja lühikese juurutusaja pärast.

“Uptime Development A/S kuulub kvaliteedi poolest Taani parimate tarkvaraarendajate hulka. Vältisime nende abiga lugematu hulga kalleid kontrollimisi ja arvutusi, mida enne tuli teha,” rääkis AQRiski direktor, kes on koostöö üle Vejles asuva Uptime Developmentsi kontoriga väga rahul.

Põhiülesandeks on tarkvaral AQClients360 arvutada iga kliendi kohta välja individuaalsed intressimäärad, tuginedes kliendi kohta teadaolevale infole ning arvestades panga enda tingimustega.

Lisaks tarkvaraarendusele ja muudele tööülesannetele vastutab Uptime Development ka tehnilise poole eest, tehes tihedat koostööd kolme suurema andmekeskusega Taanis. Nendeks on BEC, SDC ja Bankdata.

Arenduses kasutatud tehnoloogiad on PHP, MySQL, Laravel, VueJS, HTML / CSS ja Javascript.

Lisainfot projekti kohta leiab siit (taani keeles).

Liitu uudiskirjaga