Ümberõppeprogrammi „Vali IT!“ esimesed lõpetajad hakkasid e-Eestit arendama

Mai alguses toimus täiskasvanute ümberõppe programmi „Vali IT!“ pilootkursuste pidulik lõpetamine. Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo andis tunnistused kätte esimesele 38-le lõpetanule, ka Uptime´is käis koolitusel kuus praktikanti ning üks neist asuski meil arendajana tööle.

Lähiaastatel on „Vali IT!“ programmis kavas koolitada veel kokku 500 inimest. Tasuta kursuseid pakutakse kõigile kõrgharidusega inimestele, kes pole seni IT-erialadel töötanud, kuid soovivad tulevikus leida tööd tarkvaraarendajatena.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo sõnul panustab „Vali IT!“ koolitus otseselt Eesti majandusedu jätkumisse. „Eesti ettevõtete konkurentsivõime ja tootlikkuse kasvu tagavad ühelt poolt oskused ja teiselt poolt kaasaegse majandustarkvara ning masinate ja seadmete kasutamine,“ ütles minister pilootkursuse lõpetamisel, „digitaalne kirjaoskus, sõltumata sektorist, ei ole tänapäeval enam privileeg, vaid hädavajadus. Selleks oleme käivitanud lisaks antud koolitusele ka projekte tööstussektori digikirjaoskuse parandamiseks ja IT-spetsialistide Eestisse meelitamiseks.“

Minister lisas, et riigi ülesanne on kaasa aidata, et ettevõtete konkurentsivõime tõuseks kõigis sektorites, ainult siis võime loota üldisele heaolu kasvule Eestis.

Praktikante koolitasid enne ettevõtetesse praktikale minekut BCS Koolitus ja IT Koolitus.

BCS Koolituse juhatuse esimees Ants Sild ütles, et Eesti majandus januneb oskustega tarkvaraarendajate järele. „Mitte ainult IT-firmad, vaid enamus ettevõtteid, mille ärimudelis on IKT-l keskne roll, oleksid kohe valmis tööle võtma hulgaliselt tarkvaraspetsiliste. Lähiaastatel on Eesti ettevõtetel vajalik värvata 2600 – 4500 IT-spetsi. Tegemist on hästi tasustatud töökohtadega, mis annavad majandusele olulist lisandväärtust,“ rõhutas Sild.

Uptime´is käis „Vali IT“ praktikal kuus praktikanti, kellest üks asus ka meile tööle. Nende kogemus IT-ga oli erinev ja kuna keegi polnud varem selles sektoris töötanud, saadi lühikese aja jooksul vaid esimene sissejuhatav ettekujutus, milline üks tarkvaraarendusfirma seestpoolt välja näeb. Praktikandid said peale koolitust kaheksa nädalat praktikal olles ülesandeid PHP ja WordPressiga, samuti võis tutvust teha Javascripti, Java ja Pythoniga.

„Loomulikult me toetame heameelega sotsiaalseid projekte, mis aitavad leida IT valdkonda uusi spetsialiste,“ ütles praktikantide juhendaja, Uptime´i tehnoloogiajuht Raimo Seero. „Samas on selge, et ega mõne kuuga kõigist veel programmeerijaid ei saa. Kuid ka meie leidsime omale uusi inimesi ja loodetavasti teistelgi tekkis nüüd suurem huvi tarkvaraarenduse vastu.“

Mis on „Vali IT“?

Ümberõppeprogrammis „Vali IT!“ osalejad läbivad kuuenädalase täismahus õppe (5 päeva nädalas, 8 akadeemilist tundi päevas) BCS Koolituse ja IT Koolituse koolituskeskustes. Sellele järgneb  kaheksanädalane  praktika ettevõtetes. Õpe koolituskeskustes toimub kuni 18 osalejaga rühmades ja on praktilise iseloomuga.

Koolitusprogrammi toetavad praktikakohtade pakkujatena 27 tarkvaraarendusega tegelevat ettevõtet, nende hulgas BCS Itera, Codeborne, Columbus Estonia, Eesti Energia, Elisa Eesti, Ericsson Eesti, Helmes, Kühne+Nagel, Nortal, Playtech, Swedbank, Telia Eesti, Tieto, Uptime jt. Programmi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi toetusskeemist „Digitaalse kirjaoskuse suurendamine“ ning selle rakendamist juhib Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Pilootprojekti läbinutest on juba kümmekond leidnud töö või on tööläbirääkimiste lõppfaasis IT-sektoris.

Tasuta koolitustele saab jätkuvalt registreeruda veebilehel www.vali-it.ee. Järgmised koolitused algavad tänavu sügisel, registreerida saab 1. juunini.

Liitu uudiskirjaga