Ülevaade: mida uut pakub React 18 ning mida sa sellest teadma peaksid?

Uus React 18 on tänaseks beetas olnud juba möödunud aasta sügisest, mis tähendab, et lõppversiooni meieni jõudmine on vaid aja küsimus. Kuna beetaversiooni kasutamine pole kliendiprojektide juures mõistlik olnud, pole paljud arendajad uue versiooniga veel süvitsi tutvuda jõudnud, seega soovitab Uptime’i tehnoloogiajuht Raimo Seero nüüd, lõpliku tööversiooni saabumise eel, uuendustega lähemalt tutvust teha.

“React 18 pakub paljut, mida arendajad on juba ammu oodanud. Üheks suurimaks uuenduseks on kindlasti Suspense SSR, mis muudab serveripoolse renderdamise märkimisväärselt paindlikumaks ning killustatumaks, võimaldades mugavamalt määrata, mis tegevused viiakse lõpule serveri poolel, mis tegevuses kliendi poolel,” rääkis Seero.

Suuremate uuendustena tutvustab React 18 ka uut Root APIt, Start Transition APIt ning mitmeid jõudlusparandusi, mis peaks Reacti toel loodud lahendused märkimisväärselt efektiivsemaks ja kiiremaks muutma.

“React on isegi oma beetaversioonis üsnagi hea, mis tähendab, et tasub käed mustaks teha ja proovida, mida uut see pakub,” lisas Seero.

Uuest Reacti versioonist ülevaate saamiseks soovitab Seero lugeda:


Lisaks eelnevale tasub Seero sõnul uurida, kuidas mõjutab React 18 Next.jsi tööd. Selle kohta saab pikemalt lugeda siit.

Soovid Uptime'iga liituda?

Liitu uudiskirjaga