Tühjad autod saavad reisijaid täis: uus äpp aitab linnadevahelist ühistransporti täiendada

Meie Taani kontor Uptime Development A/S töötas koos kohaliku ettevõttega Nabogo välja uue sõidujagamise mobiiliäpi, mis aitab täiendada linnadevahelist ühistransporti, pakkudes välja vabad kohad samas suunas liikuvates autodes. Sõidujagamise mobiilirakendus on abiks väikelinnades, kus näiteks busse ühest linnast teise piisavalt tihti ei välju. Siis saabki kasutada organiseeritud sõidujagamist.

Uptime grupi ja ka Taani Uptime Development A/S-i jaoks on see üsna tavaline, et tehakse toote- ja startup-arendusi, kus oluline on kaasamõtlemine ning kliendi ärist arusaamine, et kohandada lahendus toimiva ärimudeliga.

Nabogo on eraettevõte, kes töötas välja mobiililahenduse koostöös Vejle omavalitsusega ning sedasama rakendust on juba müüdud ka ​​mitmetele teistele omavalitsustele. Nabogo äpp on aga kõigepealt loodud täiendama Smidstrupi linnaelanike bussiühendusi – kui sobival ajal bussi ei välju, saab kasutada sõidujagamist ning leida vaba koha autos, mis sõidab samasse sihtkohta.

Loe lähemalt TVS-i artiklist, mille autoriks on Anne Bolding ning mis on siin avaldatud TVS-i loal.

***

Uus Nabogo rakendus aitab Smidstrupi linnaelanikel kasutada vabu kohti autodes suurematesse ümberkaudsetesse linnadesse ja tagasi sõites.

Smidstrupi elanikud ei näe just väga tihti Sydtrafiki siniseid busse oma linnas, need käivad vaid mõne korra päevas.

Isegi kui päeva viimane buss on väljunud, ei tohiks see aga takistada linnaelanike liikumist. Seetõttu loodigi kohaliku omavalitsuse ja Nabogo poolt sõidujagamise mobiilirakendus, mis annab soovijatele võimaluse pääseda muuhulgas ka teistesse lähimatesse linnadesse – Børkoppi, Vejlesse ja Fredericiasse.

“Rakenduse eesmärk on muuta meie autode kasutusviisi. Linnadevaheline sõiduautode liiklus peaks olema integreeritud ühistranspordisüsteemiga, et see tooks kasu ka maapiirkondadele, kus bussiliiklus on hõredam, ” ütleb Nabogo kaasomanik Kasper Dam Mikkelsen.

Rakendus pakub rohkem liikumisvõimalusi

Kui Smidstrupi elanikud kasutavad sõidujagamise mobiiliäppi, siis aitab Nabogo rakendus leida neile parimad võimalikud transpordiühendused soovitud sihtkohta. Loomulikult näitab äpp ka busside väljumisi, aga lisaks veel seda, millistes Smidstrupi autodes on mõni vaba koht samasse suunda sõitmiseks.

Smidstrup-Skærupi kohaliku omavalitsuse volikogu liige Steen Rend ootab äpist  tunduvalt paremaid võimalusi liikumiseks nii ühistranspordiga kui sõidujagamisega, mis üksteist hästi täiendavad: “Meie bussiühendused on viimastel aastatel tugevalt vähenenud, nii et ma usun, et rakendus pakub siin suuremat paindlikkust,” lisab ta.

Ei asenda bussiliiklust

Äpp ei asenda siiski Smidstrupi busside väljumisi. Nabogo kaasomanik loodab, et uus mobiilirakendus ja bussid saavad väga hästi koos töötada ning üks ei asenda teist.

“Meie eesmärk ongi bussiliiklust täiendada. See on tervikliku lahenduse üks osa, mis annab bussitranspordile lisavõimalusi. Ilma bussiühenduseta ei tahaks keegi jääda, sest need loovad siiski kindluse,” ütleb Kasper Dam Mikkelsen.

Nabogo on oma koostööpartneritega kaasa aidanud ka Vejle omavalitsuse ja Sydtrafiku vahelise koostöö parandamisele.

Rakendusest ei saa kasu ainult Smidstrupi elanikud, sest sama lahendust on plaanis proovida ka mujal. Seega võib edu korral olla see varsti üle riigi laialt levinud.

Nabogo on saadaval Androidi ja IOS-i jaoks.

Liitu uudiskirjaga