Töövari Põlvast: “Arendaja töö on palju huvitavam, kui arvasin!”

Uptime´i Tallinna kontoris käis töövari Põlva Gümnaasiumist, et veenduda, kas tarkvaraarendaja töö on just see ala, mida võiks edasi õppima minna.

10. klassi õpilane Toomas tunneb väga suurt huvi arvutite, robotite ja üleüldse infotehnoloogia vastu. Seega tundus talle hea mõte tulla kohapeale vaatama, mida programmeerijate töö endast kujutab.

Töövari käib ühe päeva jooksul kaasas spetsialistiga, kelle ametit ta tahab lähemalt tundma õppida. Meil oli õpilane kaasas spetsiaaltarkvara arendaja Taneliga, et vaadata, mida ta tööl olles teeb.

“Oli huvitav näha, kuidas see töö tegelikkuses käib,” räägib Toomas oma muljetest, “Õhkkond oli väga hubane ja kõik olid väga sõbralikud. Sain näha, kui palju peab olema kannatust ja palju peab enne proovima, kui asi üldse tööle hakkab. Algul kujutasin tarkvaraarendust ette kui tööd, kus istud omaette päev läbi kabinetis ja ei suhtle kellegagi. Tuli välja, et see töö on siiski palju huvitavam ja toimub meeskondades ning ka omavahelist suhtlust on palju.”

Toomas on varem ise nokitsenud arvutite kallal ja tegelenud robootikaga. Samuti on ta püsti pannud Windowsi ja Linuxiga süsteeme ja neid hallanud. Tarkvaraarendaja ametit soovitab ta aga neile, kellele meeldib palju omaette nokitseda ja kellele meeldib arvuti taga olla.

“Tarkvara arendamine on kindlasti üks aladest, mida kaalun tugevalt õppida,” võttis ta kokku oma muljed ja selle, mis suunas töövarju päev teda lõpuks kallutas.

Liitu uudiskirjaga