TAXITECH OÜ
Taksoäpp Taxilink
Mobiili- ja pilverakendused
Projekti eesmärgid
  • Luua atraktiivne keskkond, mis kutsuks taksoteenust äpi kaudu kasutama
  • Suurendada tellimuste vastuvõtmise võimekust - äpi kaudu saab klient takso kiiremini, kui helistades
  • Teha äpp kättesaadavaks IOS-i ja Androidi platvormil vastavates äpipoodides
Lahendus
  • Mobiiliäpp IOS-i ja Androidi kasutajatele, mis koondab endas Tallink Takso ja Takso24 taksod ning aitab neid mobiili abil mugavalt tellida
  • Taxilinki otsing on lahendatud intelligentselt, nii et äpp leiab alati kõige lähema takso ning näitab selle saabumist kaardil
  • Valida saab erinevate makseviiside vahel: sularaha, pangakaart, krediitkaart
  • Tehnoloogiad: VueJS, Webpack – JS/CSS/HTML Module bundler, TypeScript, Bulma, Cordova, Firebase, App Center, Azure DevOps, .NET Core, MSSQL jm

Olukorras, kus Bolt, Uber ja teised sõidujagamisteenused on jõuliselt turule tulnud ning teinud oma autode tellimise lihtsaks, otsis traditsioonilist taksoteenust pakkuv Tallink Takso mugavat mobiiliäppi, millega suurendada tellimuste vastuvõtmise võimekust. Kuna ühelt poolt saab äpi kaudu klient takso tellitud kiiremini ja mugavamalt kui helistades ning võib kaardilt jälgida, kui kaugel tellitud auto juba on, siis teiselt poolt võimaldab äpp pakkuda ka taksoteenuse eeliseid võrreldes sõidujagamisteenusega – näiteks kindlaks ajaks kohaletellimist, alati püsivat ühesugust tariifi ning muidugi ka kõigile nõuetele vastavat korras taksot. Taksojuhtidele sooviti uue rakenduse abiga pakkuda rohkem tööd.

Tellijale on taksoäpist näha eeldatav sõidu hind ning kohalejõudmise aeg, mida arvestatakse liikluse ja varasema kogemuse põhjal.

Taxilinki rakenduse arendas Uptime, kes on varem teinud tarkvaraarendust Tallink Taksole. Aasta tagasi sai valmis Tallinki taksofirma kõnekeskus, pardaarvuti ja backoffice´i tarkvara. Nüüd loodi kliendi äri paremaks edendamiseks taksoäpp, mis ühendab endas sõidujagamisteenustest tuttava mugavuse ning taksoteenusele omase kindluse teenuse kvaliteedi suhtes.

Uuele mobiilirakendusele loodi lihtne ja ilus kasutajaliides, mille tegemiseks võeti kasutusele VueJS raamistik ning arendamisel kasutati Cordovat, VueJS-I, Firebase´i ja Azure´i pilveteenust.

Avalikustamisele eelnes rakenduste kättesaadavaks tegemine Google Play ja Apple App Store´i poodides. Selleks tuli täita Google´i ja Apple´i esitatavad tingimused.

Taxilinki saab alla laadida IOS-ile siit ja Androidile siit.

Eesti ühed suuremad taksofirmad Tallink Takso ja Takso24 võtsid kasutusele uue, Eestis arendatud taksoäpi Taxilink. Võrreldes olemasolevate äppidega pakub uus rakendus kliendile alati plafooniga ametlikku taksot ja kindlat sõiduhinda. Bolt ja Uber on oluliselt muutnud Eesti taksoturu olukorda. Koostöös Taxitech OÜ ja Uptime OÜ loodud äpp Taxilink annab traditsioonilisele taksofirmale võimaluse konkureerida oma koduturul tehnoloogiahiidudega. Enne sõitu on võimalik tutvuda orienteeruva maksumusega ning takso kohale jõudmiseks kuluva ajaga. Hind arvutatakse taadeldud taksomeetri kaudu ning tasu arvestatakse kas kilomeetritariifi või ajatariifi järgi – mitte aga mõlema järgi korraga. Rakenduses puudub pakkumise-nõudluse vahelise koefitsiendi algoritm ehk kõik tellitud taksosõidud on alati sama hinna alusel arvutatud olenemata päevast ja kellaajast.
Tõnu Uusmaa
Tallink Takso juhatuse liige