AS Alexela
Alexela uus mobiilirakendus
Mobiili- ja pilverakendused
Projekti eesmärgid
  • Tuua äppi kokku kõik kliendi jaoks oluline: info teenuste kohta, tarbimise ja tehingute ülevaade ning mitmed muud teenused
  • Liidestada mobiilirakendusega mitmed teised infosüsteemid
  • Tagada äpi kasutusmugavus ja töökindlus
Lahendus
  • Rakenduse front-end on ehitatud JavaScripti raamistiku React peale.
  • Äpi konteinerid on ehitatud operatsioonisüsteemide põhiselt ehk Androidi konteiner Javas ja iOS-i konteiner Swiftis.
  • Mobiilirakenduse back-endis on kasutatud järgmiseid tehnoloogiaid: Azure Cloud, Azure DevOps CI/CD, .NET Core, PostgreSQL, Redis cache, RESTful API integrations, Application Insights, NGINX, jt.

Hiljuti ilmavalgust näinud uus Alexela mobiiliäpp Androidile ja iOS-ile loob kliendile võimaluse kiirelt ja mugavalt saada ühe äpi abil ülevaate kõigest, mis on tema jaoks oluline – Alexela teenustest, oma tehingutest ja senisest tarbimisest. Uptime lõi projekti käigus lisaks rakenduse back-end äriloogikatele ja erinevate süsteemide integratsioonidele ka kasutajaliidese, mille põhidisain töötati välja üheskoos Alexela ja digiagentuuriga ADM Interactive.

Uue rakenduse loomisel lähenes Uptime projektile selge arusamaaga: aina enam mobiilistuvas maailmas peab klient saama oma nutitelefoni abil kiire, selge ja mugava ülevaate kõige kohta, mis on tema jaoks oluline.

Seega sai selgeks, et rakendus peab suutma anda ülevaate Alexela teenustest, näitama kliendile tema poolt tehtud tehinguid ning andma ka ülevaate tarbimisest. Lisaks sellele lisandus rakendusse võimalus vaid mõne näpuviibituse abil alustada navigeerimist lähimasse Alexela tanklasse või mugavuspoodi.

Loe pikemalt siit!

Alexela eesmärk oli jõuda läbi mobiiliäpi kliendile lähemale, äpi näol siis lausa taskusse. Ja seda nii, et äpp on kliendile ka kasulik – aitab hoida kokku kliendi väärtuslikku aega ent annab ka parema ülevaate tarbitavatest teenustest: leida tankla, saada pakutavaid soodustusi, otsida tankimise tšekke aga ka elektri- või gaasitarbimist ja arveid.
Tanel Viin
IT-juht, AS Alexela