Vihje, kuidas oma OneDrive mahud säilitada

Microsofti hiljutine otsus rakendada pilves ladustajatele senise piiramatu ruumi asemel mahupiirangud ja tõsta paketitasusid tekitas USA-s piisavalt kära, et MS otsustaks esialgsest plaanist osaliselt loobuda. Uptime annab vihje, kuidas oma mahtusid säilitada.

Uptime tehnoloogiajuht Raimo Seero ütleb, et OneDrive on nii erakasutaja kui ka ärikliendi vajadusi silmas pidades väga hea lahendus ja võiks peagi muutuda kasutajate esmavalikuks. Pilvetehnoloogia on tulevikus elementaarne, kuid OneDrive’le üleminek on siiani olnud veidi aeglane. Erakliendile seni pakutud 15 GB andmeruumi ja veebipõhised Office lahendused olid enamikule kasutajatest kõik, mis neil vaja. „Pilveteenuste puhul on kõige tähtsam pakkuda kliendile usaldust ja arusaama, et tema andmed on turvaliselt hoitud ning et info talletamiseks vajalik ruum ei saa ühtäkki otsa. Uptime tervitab MS otsust OneDrive´i senised mahud kiirematele tegutsejatele siiski säilitada.“

Kõik Uptime´i Office365 ärikliendid võivad olla kindlad, et nende paketi mahud ja hinnad jäävad samaks, kuna neid OneDrive´i muudatused ei puuduta. Kõigil tavakasutajatel tasub enne jaanuari lõppu klikata siia lingile. Sel juhul saate oma senist hoiuruumi säilitada.
Uutele tavakasutajatele pakub MS aastast tasuta Office 365 Personal kontot ja kuni 1 TB võrra hoiuruumi.

Microsoft´i toode OneDrive pakub võimalust oma infot hoida privaatsel pilvekontol. Failidele pääseb ligi kõigi seadmetega ja sealtsamast saab nendega ka mugavalt tööd teha, jagada ning meeskonnaliikmetega ühiselt hallata. Tööd saab teha ajast ja kohast sõltumatult ning tiimisisene koostöö ei sõltu keerukatest infrastruktuurilahendustest ega vaja spetsiaalset tarkvara. Samuti on OneDrive kasutaja jaoks olemuselt väga lihtne, kuna tööd tehakse endiselt harjumuspärastes Office programmides, erineb üksnes salvestuskoht.

Kui keskmine OneDrive´i tavakasutaja nautis seni kuni 30GB tasuta hoiuruumi ning 1,99$ kuutasu eest sai mahtu kasvatada 100 GB-ni, siis aasta alguses kahaneb tasuta pakettide maht 5 GB-ni (neil, kes enne jaanuari lõppu linki ei kasuta). Kliendid, kel oli seni piiramatu andmemaht, saavad nüüd ruumi 1TB jagu.
Microsofti otsuse põhjustas veebipiraatide trend oma 75 TB suuruseid filmikogusid OneDrive´s hoida, kasutades kurjalt ära piiramatuid andmemahte, mida Microsoft oli oma klientidele lubanud.

Vaatamata tasuta paketi väiksemaks muutumisele on Raimo Seero hinnangul OneDrive siiski oluliselt parem lahendus kui näiteks Dropbox – seda nii tasuta antava ruumi kui ka dokumentidega töötamise võimaluste poolest. “Eriti häirib mind Dropbox’i puhul, et mahust arvestatakse maha jagatud kataloogid. Kui keegi jagab sinuga suure kataloogi, siis sinu “tasuta” ruum saab otsa ja sa ei saagi oma tööd teha.”

Liitu uudiskirjaga