Kuna eriolukord on meid kõiki juba mitu kuud kodukontoris hoidnud, hakkas tasapisi kõigil vaikselt tüdimus tekkima ning taheti mingit vaheldust, mis toast välja viiks. Et Uptime´i meeskonna vaimu värskena hoida, otsustasime inimesed toast välja saada 2+2 reeglit järgides ning saatsime nad nädalavahetusel Tallinna avastama. Nii saigi loodud orienteerumise rakendus, mis juhatas erinevate kontrollpunktide koordinaate avaldades nii Tallinna kesklinna kui vanalinna põnevatesse kohtadesse.
Ilm juhtus olema heitlik, QR koodide otsimine kontrollpunktides sai seega ekstreemsust juurde.
Kõige esimene punkt, mis tuli veebirakenduse abiga leida, asus Süda tänaval. Peidukoht oli küll põõsas, kuid ümbrus ise üks vaikne ja huvitav nurgake otse kesklinnas. Sealt leitud QR kood avas edasi juba uued punktid, millest osad Uptime´i kontori kandis Tondil, osad vanalinna suunas.
Iga järgnev punkt avas kolm uut punkti. Osalejad said ise valida, mis suunas edasi liikuda ning mis järjekorras järgmisi märke võtta.
Rada viis näiteks Toompeale Pika Hermanni torni, Telliskivi loomelinnaku, Linnahalli, Lauluväljaku, Kumu, Filtri tee, Lilleküla staadioni ja Tondi raudteejaama juurde.
Kokku oli rajal 23 punkti ning distantsi kogupikkuseks kõige otsemat teed pidi umbes 22 km. Kuna ilm oli sel nädalavahetusel väga heitlik, siis ei olnud raja läbimine kerge, kuid tublid orienteerujad otsustasid siiski selle matka kas jalgsi või rattaga ette võtta, mõned koguni täies ulatuses. Aega läbimiseks oli reedest pühapäeva õhtuni ning esmaspäeva õhtul korjasid rajameistrid kontrollpunktid ära.
Oli neid, kes käisid raja järjest läbi (rattal 3-4 tunniga), aga jalutati ka seitse tundi, millest mitu tundi võeti öötundide arvelt. Oli neidki, kes jagasid punktide võtmise erinevate päevade peale ära. Kokkuvõttes vahet polnud, kas tegid ühe korraga või mitmel päeval, sest tähtis oli ju osavõtt.
Kõige tublimaid orienteerujaid, kes vähemalt 90% märkidest üles leidsid, premeeriti Wolti kinkekaardiga, et pikka pingutust tagasi kodukontorisse jõudes vääriliselt maitsva söögiga premeerida. Magus üllatus ootas kõiki osalejaid ka hiljem kontoris laual, kui peaks jälle sinna sattuma.
Mis me sellest kogemusest kaasa saime?
Mängu mängides selgus, et Tallinn on väga mitmekülgne ja väärt avastamist! QR koode otsides sattusid paljud osadesse kohtadesse esimest korda.
Meie Full-Stack arendajal oli samas mõnus väljakutse ja vaheldus orienteerumise rakendust ise luua ja eks natuke sai ka tehniliselt targemaks.
Rajameistritel oli põnev nii asukohti välja mõelda kui QR koodide kinnitusvõimalusi otsida. Kõige toredam oli arvatavasti sel keerulisel ajal teha midagi, millest teised saaksid rõõmu tunda. Kuigi linnapildis võisid rajameistrid puntide ülespanekul jätta kentsaka mulje kaablikinnituste ja teibiga ringi käies, siis kokkuvõttes oli see mõnus vaheldus nii korraldajatele kui osalejatele.
Kuna osalejate tagasiside oli väga positiivne, siis ei jää see kindlasti viimaseks Uptime´i orienteerumiseks.
Orienteerumisrakendus valmis eriolukorra käigus
Rakendus, mida mängus kasutati ja mis valmis Uptime´is spetsiaalselt selle orienteerumise jaoks, oli omamoodi hübriid traditsioonilise MVC ja SPA vahel. Selle “raam” ehk kasutaja loomine ja sisse logimine oli tehtud ASP.NET Core MCV rakendusena. MVC rakenduse esilehel elas omakorda pisike Vue rakendus, mis näitas kaarti koos punktidega, juba leitud punktide nimekirja ning võimaldas otse rakenduse seest QR-koodi lugeda ja leitud punkti registreerida.
Igas punktis oli üleval QR-kood, mille taga peitus punkti registreerimise link. Registreerimiseks oli seega kaks võimalust. Esiteks sai punktis olevat QR-koodi skännida suvalise selleks sobiva rakendusega, mis luges välja koodi taga oleva lingi ning avas selle brauseris. Lingi avamisel registreeriti punkt hetkel sisse logitud kasutaja nimele ning kasutajale kuvati kaart koos punktidega. Teiseks oli võimalik otse rakenduse seest avada telefoni kaamera ning teha QR-koodist pilt. Tehtud pildi tagastas kaamera rakendusele, kus loeti pildil olevalt QR-koodilt link, eraldati sellest punkti identifikaator ning registreeriti külastus.