Grupitöölahendused – tänapäevane võimalus mitme asukohaga ettevõttele

Tänases ärikeskkonnas on võimalus oma dokumentidele ja failidele igal ajal ligi pääseda väga oluline. Üha kasvava tähtsusega on ka grupitöö võimalus – tarkvara mis lubab meeskonnaliikmetel töötada koos, olenemata nende füüsilisest asukohast.

Kui on tarvis koostada pakkumisi, lepinguid või muid materjale ja andmeid sisestab mitu inimest, ei peaks üht dokumenti meiliteel edasi-tagasi saatma ja mitu korda ümber salvestama, kuni lõpuks ei tea keegi, milline versioon on viimane.
Taolised vajadused lahendab pilvetehnoloogia. Näiteks on väga efektiivne tööriist paljude „tööta igal ajal, igal pool, mistahes seadme abil“ võimalustega Microsoft Office 365, mis pakub vajalikke ärilahendusi ning garanteerib andmete turvalisuse.

Siiski on piisavalt ka ametikohti, kus pilverakendusi kasutada ei ole vajalik ega ka mõistlik ning failid luuakse ja säilitatakse traditsiooniliselt – oma lauaarvutis ja ettevõtte siseserveris. Samuti on olemas kõikvõimalikke erinevaid kombineeritud tööviise- igal ettevõttel omamoodi.
Kolimine pilveserverisse, mis grupitöö vajadusi lihtsasti lahendab, ei pruugi tingimata olla kogu ettevõtte IT-süsteemi ümberkolimine. Pigem tuleb kaaluda, millised on erinevate kasutajagruppide vajadused ning liikuda pilve järkjärgult ja vajadusepõhiselt, mis aitab jaotada ka kulusid.

Hübriidlahendus, mis tähendab, et ettevõttel on paralleelselt nii pilveserver kui siseserver, töös on korraga nii vanemad kui uued tehnoloogiad, on tehniliselt väga lihtsasti juurutatav. Grupitöö mõistes võetakse kasutusele pilvekontod- kuna info ei asu siis enam arvutis, vaid pilvel, on ligipääs võimalik kust ja millal iganes. Faile, mille puhul pole kõikjalt kättesaadavus oluline, luuakse ja säilitatakse jätkuvalt ettevõtte siseserveris.

Uptime pilveteenuste seas on tarkvaralahenduste arendamine ja infrastruktuuri tugi, Office 365 platvormi arendamine, integratsioon, rakendamine jpm.

Liitu uudiskirjaga