Anders Møller Andersen teab, kuidas pakkuda ettevõtetele parimat lahendust

Anders alustas arendajana 2013. aastal. Kuna tal näis olevat annet kliendi vajadusi hästi mõista ja sobivaid lahendusi leida, jõudis ta juba mõne aastaga arendusjuhiks. Anders hoolitseb selle eest, et projektid jõuaksid oma eesmärkideni turvaliselt ja tähtajaks. Uptime´i Taani ettevõtte Uptime Development A / S arendusjuht on saanud kogemusi nii programmeerimise kui ka majanduse alal, nii et teab hästi, kuidas pakkuda äriklientidele parimat lahendust.

Kuidas jõudsid Uptime’i?

Alustasin Taani kontoris siis, kui meil oli ainult neli töötajat. Olin just lõpetanud kooli ja saatnud Ronni Madsenile sooviavalduse tööle tulla. Mind kutsutigi intervjuule ning alustasin kohe pärast seda järgmisel esmaspäeval. Olen olnud ettevõttega seotud juba kuus aastat ja mulle meeldib siin praegugi!

Mida sa enne tegid?

Enne õppisin veebiarendajaks. Nii et see oligi minu esimene „päris“ töökoht. Tegin varem vabakutselisena väiksemaid töid erinevatele tuttavatele ja inimestele, keda veebist leidsin.

Millal esimest korda tarkvaraarendusega tegelema hakkasid?

Huvi tarkvaraarenduse vastu hakkasin tundma 13-aastaselt. Kõik sai alguse ise mängude kirjutamisest, kuid see polnudki nii lihtne. Seega hakkasin rohkem harjutama ja kirjutama Visual Basicus ning leidsin hiljem tee PHP juurde. Kooli ajal tegin kuni viimaste klassideni lihtsaid veebisaite kooliprojektide ja esitluste jaoks.

Kuidas aga sai sinust arendusjuht ja mida see töö täpsemalt tähendab?

Pärast paar aastat ettevõttes töötamist tõestasin oma oskusi tarkvaraarenduses ja hakkasin üsna kiiresti taipama ka meie klientide äri toimimist. Need teadmised sai panna firma jaoks väga väärtuslikku äritarkvarasse. Arendusjuhina ma sellega tegelengi, et luua klientide äri jaoks kõige paremini sobivat tarkvara.

Mida oled oma praegusest tööst ja ettevõttest kõige rohkem õppinud, milline on olnud kõige vajalikum kogemus?

Seda on päris palju. Kuid konkreetse kogemusena oleks see minu arvates kliendile parima tarkvara loomine, mille jaoks peab klienti ja tema äri mõistma. Peab aru saama äriloogikast ja ettevõtte tööpõhimõttest ning olema tehtud lahenduste suhtes kriitiline, isegi kui kliendi enda arvates on see juba parim.

Olen nimelt üsna tihti märganud kliente, kes arvavad, et nende lahendused on juba niigi parimad. Kui aga sul on kogemusi nii programmeerimise kui ka äride toimimise alalt, siis saab pakkuda veelgi parema lahenduse.

Millega praegu tegeled, millised on käimasolevad suuremad projektid?

Töötan praegu ühe avamere tuuleenergia valdkonnas tegutseva ülemaailmselt tuntud tipptegija arendusprojekti juures. Ehitame uut töövahendit nende sisemiste ja väliste ressursside haldamiseks. Olen selle süsteemi kallal töötanud umbes aasta ja see jätkub vähemalt 2021. aasta suveni.

Mis sulle Uptime´is kõige rohkem meeldib?

Mulle meeldib, et me oleme küll suur ja edukas organisatsioon, kuid mitte „pilvedes“. See tähendab, et kõik on siiski võrdsed hoolimata sellest, milline on igaühe roll ettevõttes. Kui on probleeme, on kaastöötajad alati valmis aitama.

Samuti saab ise alati kaasa aidata ettevõtte edasisele arengule. Kui on välja tulnud uus tehnoloogia, mis sobib hästi kliendi projekti või mõne probleemi lahendamise jaoks või mõni hea idee, siis sind kuulatakse, kui selle välja pakud.

Mida teed vabal ajal, milliste hobidega tegeled?

Mul sündis augustis elukaaslasega esimene laps, meil on praegu ka maja ehitamine pooleli, nii et praegu võtabki see kõik palju aega.

Kui saan mõned tunnid vabaks, tegelen oma hobidega. Õpetan näiteks teistele uusi tehnoloogiaid. Praegu töötan .NET Blazori kõrvalprojekti kallal ja loome sisemise rakenduse meie töötajatele Taanis, mis aitab neil hallata haiguspäevi, kodus töötamist jm.

Liitu uudiskirjaga