Alexela uuendatud kütusekaardi tarkvara aitab tankides puid istutada

Uptime´i pikaajaline tarkvaraarenduse klient Alexela on võtnud eesmärgiks muutuda hiljemalt 2030. aastaks süsinikuneutraalseks. See tähendab, et firma tegevus ei tekita enam kümne aasta pärast täiendavaid süsinikdioksiidi (CO2) heitmeid. Selle kliimaeesmärgi täitmisele saavad ka kõik kliendid kaasa aidata, vähendades enda süsinikujälge lihtsalt tankides. Uptime aitas Alexela kütusekaardi tehingute haldamiseks mõeldud tarkvaras teha vastavad uuendused, et tankijad saaksid osa oma soodustuse määrast annetada puude istutamiseks.

Lisaks keskkonda säästvate tankimislahenduste arendamisele on Alexela kogukonnaprogrammi raames kinkinud igale firma töötajale kümme puud oma süsinikujalajälje neutraliseerimiseks. Alexela kliendid aga saavad keskkonnale head teha oma ökoloogilist jalajälge vähendades, annetades püsikliendina igalt tangitud liitrilt ühe sendi oma puude istutamiseks. Alexela lisab omalt poolt sellele veel ühe sendi juurde. Üks istutatav puu maksab 25 senti.

Seega kui tankida Alexelas, siis koguneb kliendi „arvele“ tasapisi mitmeid puid, kuni sellest saab juba mets. Alexela iseteeninduses võib välja valida oma puude tulevase kodu ning jagada seda sõpradega.

Uptime on varem teinud Alexela kütusekaardi tehingute haldamiseks tarkvara ning sellele lisati uus puude istutamise kampaania moodul ja sellega seotud aruandlusmoodul. Uuendada tuli kliendi lõppsoodustuse kujunemise loogikat selliselt, et Alexela tarkvara oleks võimeline arvutustes arvesse võtma kliendi osalust kampaanias. Makseterminal saab tehingu hetkel online´is küsida Alexela tarkvara käest spetsiifilisele kliendile vastavat soodustuse määra.

Alexela iseteenindusse minu.alexela.ee lisandus nüüd viimase arendusega ka uus vorm, kus klient saab metsaistutusega liituda, jälgida oma kogutud puude arvu ning sellega neutraliseeritud CO2 hulka. Praeguseks on Alexela kliendid istutanud juba üle 13 000 puu ja hoidnud kokku üle 8000 tonni süsinikdioksiidi eraldumise atmosfääri. Ühe puu eest saab sõita ilma süsinikujalajäljeta 3700 kilomeetrit.

Vaata kampaania kohta lähemalt siit: www.alexela.ee/et/kogukond.

Alexela kütusekaardi tehingute tarkvara ja iseteeninduskeskkond aitab kütusefirmal soodustuskampaaniaid hallata ning klientidel ise vajalikke tegevusi iseteeninduskeskkonnas teha ilma teenindaja abita. Süsteemi kaudu väljastatakse ka klientidele arveid, jälgitakse maksete laekumist ja koostatakse valitud andmete alusel aruandeid.

Vaata Alexela kütusekaardi tehingute haldamiseks loodud tarkvara kohta lähemalt siit: www.uptime.ee/referents/alexela-oil-as/.

Liitu uudiskirjaga