6 tegurit, mida arenduspartnerit valides jälgida

Uue tarkvarasüsteemi loomine ei ole ainult tehnoloogiline väljakutse, raskuskese peitub tavaliselt hoopis töö- ja äriprotsesside detailideni läbimõtlemises ja lahtikirjeldamises. Kahtlemata tunneb iga ettevõte oma valdkonda ja probleeme ise kõige paremini, ent äri jaoks olulise tarkvara väljatöötamisel tuleb kasuks partner, kel on võime kaasa mõelda ning üldisema kogemuse tõttu ka suuremat väärtust luua.
Hea arenduspartner võiks muuhulgas olla:

Kohalik
Ükskõik kui globaalse äriga on tegu, kohalik arusaam ettevõtluskultuurist, konkurentsitingimustest ja üldisest olustikust on efektiivsem kui eemal tegutsev teenusepakkuja. Rääkimata sellest, et kui suhtlemine toimub võõras keeles, võib oluline info tõlkes kaduma minna.

Rahvusvaheline
Ligipääs teiste riikide kogemustele annab suuremad teadmised. Loomulikult ka mitmekesisema meeskonna ja kontaktide võrgustiku. Kui arenduspartneril on kliente ja koostöösidemeid mitmest riigist, tõstab see kindlasti ka usaldust, et midagi osatakse hästi teha.

Paindlik
Ettevõtted ja organisatsioonid arenevad tänapäeval kiires tempos ja kuitahes hästi läbimõeldud ideesse või plaani tuleb paratamatult täiendused ja muudatused sisse viia. Prioriteedid muutuvad, äriprotsessid täienevad, isegi tehnoloogilised valikud võivad projekti käigus muutuda. Seetõttu on oluline, et arenduspartner oleks paindlik, suudaks vajalike oskuste ja valdkonnateadmistega meeskonna kokku panna ning vajadusel seda ka sujuvalt ümber mängida.

Kokkutöötanud meeskonnaga
Meeskonna headus ei sõltu selle liikmete sertifikaatide summast. Oluline on õigete oskuste ja suhtumisega inimeste leidmine ning nende kasvamine tiimiks. See aga paraku ei pruugi juhtuda paari päeva või nädalaga, seetõttu on oma koostöövõimet tõestanud meeskondadel kindel eelis.

Kogemustega sarnases ärisektoris
Tehtud projektid konkreetses tegevusvaldkonnas või sarnaste funktsionaalsuste loomisel annavad arenduspartnerile oskuse kiiremini kliendi vajadustest aru saada ja täpsemini hinnata tarkvaralahenduse keerukust ning mahtusid. Igas ärivaldonnas on olulisi detaile, mille teadmine ja millele tähelepanu pööramise oskus tuleb vaid kogemustega.

Laia silmaringiga
Sektoripädevus on kasulik, aga partneril võiks olla ka võime näha üldpilti. Kogemused erinevates valdkondades ja pikema aja jooksul kogutud know-how annab arendustiimile alati ajakohased oskused ja võimekuse, et saada jagu ka keerulisematest probleemidest, mis võivad arendusprojekti käigus esile kerkida.

 

Card

Liitu uudiskirjaga