5 Node’i raamistikku, millel tasub silm peal hoida

Node pakub arendajatele rohkelt võimalusi ning mida aega edasi, seda külluslikumaks muutub ka Node’i raamistike valik. Siiski ei suuda kõik uued raamistikud kasvuvalusid üle elada ning arendajatel tasub teada, millistele raamistikele aega pühendada ja millistele mitte. Seega mis on need raamistikud, millel tasuks silma peal hoida?

Node’i ökosüsteemist leiab nii meeletult kasulikke kui ka veidi vähem kasulikke raamistikke, kuid Node’i arendajatel tasub siiski erinevate valikutega kursis olla ning mõista, milliste probleemide lahendamiseks on üks või teine raamistik loodud. Seega milliseid raamistikke tasub teada ja mis need endast kujutavad?

Express

Express üks populaarsemaid ja suuremaid Node’i raamistikke, mille suhtes võrreldakse pea kõiki teisi. Oma olemuselt on Express loodud veebi- ja mobiilirakenduste back-endide loomiseks, aga ka asjalike ja kiirete APIde ehitamiseks.

Erinevate uuringute kohaselt aitab Expressi kasutamine programmeerimiseks kuluvat aega enam kui poole võrra vähendada, andes arendaja käsutusse laia hulga erinevaid funktsioone ja koodivaramuid, mida projektide puhul rakendada. Expressi võtmeomadusteks on middleware, routing, templating ja laiapõhjalised debuging lahendused.

Express on oma olemuselt unopinionated-tüüpi raamistik, andes arendajatele rohkem vabadust ja paindlikkust oma visiooni ellu viimiseks.

Loe Expressi kohta rohkem siit.

Nest

Nesti eesmärk on muuta skaleeritavate, kiirete ja vastupidavate server-side rakenduste loomine nii lihtsaks kui võimalik. Nest kasutab tööks vaikimisi Expressi, mis on võimalik soovi korral vahetada ka Fastify vastu, kuid erinevalt Expressist on Nesti näol tegu opinionated raamistikuga, mis tähendab, et see kirjutab täpsemalt ette, kuidas peaks erinevate tulemusteni jõudma, pakkudes välja sobiva struktuuri ning karistades arendajat kõrvalekaldumiste puhul.

Nestiga sina peale saamine on kiire, see pakub laia hulka funktsionaalsust ning põhineb TypeScriptil. Nest ühildub hästi laia hulga andmebaasidega ning pakub dependency injection funktsionaalsust, et muuta koostöö erinevate front-end raamistikega nii valutuks kui võimalik.

Loe Nesti kohta pikemalt siit.

Svelte

Svelte on Node’i raamistikke maailmas üsnagi uus tegija, mis üritab kokku tuua parima kahest maailmast – teha võimalikult lihtsaks nii APIde kui ka serveri-side rakenduste loomise. Svelte abil saab luua tänapäevaseid ja kiireid staatilisi veebiäppe, misjuures on põhifookus pandud sellele, et arendajad peaks kirjutama nii vähe koodi kui võimalik, võimaldades luua erinevaid korduvkasutatavaid komponente. Teiseks Svelte suuremaks eripäraks on see, kuidas kantakse hoolt koodi töötlemise eest.

Erinevalt teistest raamistikest toimub koodi töötlemine kompileerimise käigus, muutes nõnda arendusprotsessi kiiremaks ning rakendused kompaktsemaks. Svelte toel kirjutatud on kood sarnaneb puhtale JavaScriptile ning nõuab vähesel määral erilahendusi või keerukate erikontseptsioonide õppimist.

Loe Svelte kohta pikemalt siit.

Meteor

Meteor on loodud kiireks prototüüpimiseks ning rakenduste loomiseks, mis peavad töötama mitmel erineval platvormil. Meteor töötab koostööd MongoDB ja GraphQL-iga ning on olemuselt võrdlemisi lihtne, kiire ja lauge õppimiskõveraga.

Meteori suurimaks müügiargumendiks on võimalus luua rakendusi, mis töötavad samamoodi paljudel erinevatel platvormidel – omadus, mis tuleb kasuks näiteks PWA-de ja hübriidrakenduste loomisel. Erinevalt paljudest teistest Node’i raamistikest on Meteori kogukond pigem väike ning selle täpne tulevik on ebaselge. Siiski on see hea lahendus juhtudeks, kui midagi on vaja luua kiirelt, kuluefektiivselt ja muretsemata rakenduse pikaajalise tuleviku pärast.

Loe Meteori kohta pikemalt siit.

Koa

Koa on loodud Expressi tegijate poolt ning selle eesmärgiks on olla väiksem ja robustsem alternatiiv veebirakenduste ja APIde loomiseks. Koa põhineb asünkroonsetel funktsioonidel, mis võimaldab vältida callbackide kasutamist ning muudab vigade haldamise lihtsamaks ja kiiremaks.

Kuna Koa taga on Expressi loojad, on selle eesmärgid ning võimalused üsnagi sarnased. Suurimaks erinevuseks on Koa kergus ja lihtsus – see ei paku routing või templating funktsionaalsust, vaid keskendub pigem middleware’ile

Koa kogukond on võrreldes Expressiga oluliselt väiksem, mis võib selle kasutamise osadel juhtudel veidi keerulisemaks muuta.

Loe Koa kohta lähemalt siit.

Kindlasti ei tasu ära unustada ka Nexti, mille viimase versiooni ülevaate leiab siit.

Sooviksid Uptime'i tiimiga liituda?

Kas Uptime kõlab nagu sinu sorti ettevõte? Kui nii, siis heida pilk vabadele töökohtadele ning loodame, et võtad meiega ühendust – räägime sinuga hea meelega!

Liitu uudiskirjaga