5 lehte, mille abil pühade ajal programmeerimist õppida

Rahulikum pühadeaeg on peagi käes ning kui jõulusöömingute ja uusaastapidustuste kõrvale veel plaane tehtud pole, soovitab Uptime’i tehnoloogiajuht Raimo Seero tühja aega nutikalt ära kasutada. “Kui oled mõelnud, et tahaks programmeerimisega algust teha, kuid pole selle jaoks sobivat hetke leidnud, siis miks mitte sellega praegu tegelema hakata?” lausus ta. 

Seero sõnul leiab internetiavarustest hulgaliselt tasuta tööriistu, millega programmeerimismaailmas esimesed sammud teha ning mille toel mõista, kas koodi kirjutamine ja tehniliste väljakutsete lahendamine on midagi sellist, mis tõeliselt huvi pakub. Tema sõnul ei saa küll keegi paari nädalaga osavaks arendajaks, kuid siiski on see aeg piisav, et erinevate võimalustega tutvuda ja näha, kas samal kursil võiks jätkata ka tuleval aastal. 

“Programmeerimise õppimine on täna lihtsam kui kunagi varem. Kiire internetiotsingu peale leiab sadu ja sadu erinevaid platvorme, kus saab tasuta õppida kõike, JavaScriptist kuni Objective-C’ni välja,” rääkis ta. “Minu soovitus oleks alustada JavaScriptiga – see on paraja raskusastmega ja see on päriselt keel, mille arendajaid on Eestis vaja – kuid kui huvid on teistsugused, leiab endale sobiva õppimisplatvormi igaüks.” 

Lisaks märkis ta, et hulgaliselt asjalikke juhendeid leiab ka lihtsalt YouTube’i sirvides. Need on heaks viisiks nii mõne keele põhimõtete tundma õppimiseks, kui ka mõistmiseks, millised täpsed ülesanded huvi pakuvad, et siis juba selle info põhjal põhjalikumaid koolitusi otsima asuda.  

Selleks puhuks tõi Uptime’i tehnoloogiajuht välja viis keskkonda, millega võiks iga alustav arendaja tutvust teha. 

FreeCodeCamp 

FreeCodeCampist leiab endale sobivad harjutused nii alustav kui ka kogenud programmeerija, kusjuures platvormil on esindatud kõik suuremad keeled. Kõik koolitused on täiesti tasuta ning tegu on ühe parima platvormiga, mille abil teha endale selgeks programmeerimise aluspõhimõtted. Platvormil tegutseb ka aktiivne kogukond arendajaid, kes saavad sulle vajadusel abiks olla. 

Uuri siit! 

Coursera 

Kui tahad õppida oma ala asjatundjatelt, siis on heaks valikuks Coursera. Sarnaselt teistele platvormidele leiab sealt sobivad koolitusi nii algajatele kui ka kogenumatele arendajatele, kuid erinevalt teistest valikutest õpetavad sulle põhitõdesid päris inimesed – harilikult ülikoolide õppejõud. Platvormil on esindatud lai hulk erinevaid keeli ning soovi korral on võimalik koolituste edukal läbimisel lisatasu eest saada ka sertifikaat. 

Uuri siit! 

Codewars 

Codewars muudab õppimise mänguliseks, sidudes õppetunnid võitluskunstide teemaga. See on heaks valikuks kõigile neile, kel võib ilma selge eesmärgita olla keeruline millegi lõpuni viimine – mängulisus tagab hasardi ja hoiab pidevalt kerget pinget peal.  

Uuri siit! 

Code.org 

Code.org on mõeldud veidi noorematele programmeerimishuvilistele, pakkudes lihtsamaid ja selgemini mõistetavaid loogilise mõtlemise ja üldise loogika ülesandeid. Kõik need teadmised saab kokku siduda programmeerimise aluspõhimõtetega, tehes sellest ideaalse platvormi neile, kes soovivad alustada täiesti nullist. Platvorm on värviline, sõbralik ja hea praktiline meelelahutus. 

Uuri siit! 

W3Schools 

Kui tunned, et sooviksid algust teha veebilehtede loomisega, siis on W3Schools sinu jaoks hea valik. Selle põhjaliku ja ohtrate materjalidega platvormi abil saab endale selgeks teha HTMLi, CSSi ja teiste veebiarenduse jaoks oluliste keelte põhimõtted. Platvormilt leiab videod, harjutused, kirjalikud juhendid ja paljud muud – kõike seda täiesti tasuta. 

Uuri siit! 

Liitu uudiskirjaga