5 ja enam aastat Uptime´is töötanud haarasid Villise roolist ja orienteerusid Aegviidu metsades

Uptime´is on kombeks viia enam kui viis aastat firmas töötanud inimesed igal aastal välja ning teha koos midagi lõbusat ja harivat. Seekord mindi juba päris suurearvuliseks kasvanud seltskonnaga off-road matkale UAZ-idega ehk vanade Villistega. Seda seiklust võib nimetada ka heaks tiimitöö harjutuseks, sest kontrollpunkte võttes on vaja oma teekonda targalt planeerida. Praegu on Uptime´is juba 24 inimest, kes töötanud ettevõttes rohkem kui 5 aastat.

Tegemist on omapärase seiklusliku autoorienteerumisega, kus meeskondade eesmärgiks on leida loodusest etteantud aja jooksul võimalikult palju kontrollpunkte. Võidab tiim, kes leiab neid kõige rohkem.

Liikumisvahenditeks olid klassikalised UAZ maasturid oma tuntud headuses, navigatsioonivahenditeks kaart ja GPS.

Auto juhtimise, kaardi jälgimise ja GPS-seadmega kontrollpunktide leidmisega oli tegevust kogu automeeskonnale. Kuna tegemist on valik-orienteerumisega, siis tuli ka teekonda nutikalt planeerida, sest kontrollpunkte paigutatakse loodusesse rohkem, kui selle ajaga reaalselt üles leida jõuab. Seega pidid võistkonnad rõhku panema õigetele valikutele.

Igasse kontrollpunkti pääses mööda metsateid, tegemist polnud mudas müttamisega ning loodusesse jälgi ei jäänud. Suur osa metsaradadest olid siiski väga viletsas seisukorras ja liikumisvahendina maasturi kasutamine oli igati põhjendatud.

Liitu uudiskirjaga