09
Oct
2020

2019 oli Uptime kontserni kõigi aegade edukaim

Eelmine aasta oli Uptime´i grupi ettevõtete jaoks läbi aegade kõige edukam. Majandustulemused kasvasid nii Eestis kui teistes riikides, üle poole käibest tuli väljastpoolt Eestit. Suurimaks eksportturuks oli Norra, sellele järgnes Taani ja edasi ülejäänud turud juba väiksemas mahus.

Loe edasi

02
Oct
2020

IT tiimijuht Heidi: uhke tunne on, kui lahendus kasutusse võetakse ja see aitab elu lihtsamaks muuta

Tarkvaraarendustiimides juba 17 aastat töötanud Heidi Kogres hindab vaheldust ja erinevaid teemasid, talle meeldib tiimijuhina olla sügavuti tarkvaraarenduse projektides sees samal ajal nii analüütiku kui projektijuhi rollides. Ta ei karda ka väikseid vaidlusi või erimeelsusi – viimased lausa peavad olema, et saada parim lahendus, millega kõik lõpuks rahul on.

Loe edasi

28
Sep
2020

5 ja enam aastat Uptime´is töötanud haarasid Villise roolist ja orienteerusid Aegviidu metsades

Uptime´is on kombeks viia enam kui viis aastat firmas töötanud inimesed igal aastal välja ning teha koos midagi lõbusat ja harivat. Seekord mindi juba päris suurearvuliseks kasvanud seltskonnaga off-road matkale UAZ-idega ehk vanade Villistega. Seda seiklust võib nimetada ka heaks tiimitöö harjutuseks, sest kontrollpunkte võttes on vaja oma teekonda targalt planeerida. Praegu on Uptime´is juba 24 inimest, kes töötanud ettevõttes rohkem kui 5 aastat.

Loe edasi

02
Sep
2020

Uptime andis Pärnu Finantskonverentsil nõu, kuidas tunda end kindlalt tarkvaraarenduse partneri valikul

27.-28. augustini 2020 toimunud Pärnu Finantskonverentsil said kokku finantsjuhid ja valdkonna spetsialistid, et veeta kaks kasulikku päeva vajalikke ettekandeid kuulates ning ka uusi kontakte leides. Uptime oli kohal, et jagada soovitusi arenduspartneri valikul ning muidugi loodi ka palju uusi kontakte edasiseks koostööks.

Loe edasi

19
Aug
2020

Summertime: Uptime pidas mere ääres suvepäevi

Sel aastal heisati Summertime´i lipp Pärnumaal Ojako turismitalus, kus oli Eesti kontoritest Uptime´i suvepäevadele kohale tulnud rohkem inimesi, kui kunagi varem.

2020 on teistmoodi aasta, kuna isegi samas kontoris töötajad on üksteist palju harvem näinud, kui tavaliselt. Seega oli veelgi enam põhjust kokku tulla ja näha ka neid, kes pikalt kodus on töötanud. Suvepäevad toimusid nii, nagu juba aastaid on toimunud – ilusa päikselise ilma ja rohke rahvaga. Kuigi osalisi oli Eesti kontoritest enam, kui kunagi varem, ei saanud seekord kahjuks Uptime´i Norra, Taani, Šveitsi ja Poola kontorid reisipiirangute pärast osaleda.

Loe edasi

10
Aug
2020

Uptime laienes Poolasse, omandades tarkvarafirmas JMMJ enamusosaluse

Eesti tarkvaraarendusfirma Uptime laienes sel suvel Poola turule, omandades sealse tuntud tarkvaraarendaja JMMJ enamusosaluse.

JMMJ Software on asutatud 2008. aastal. Firma meeskond on tugeva tarkvaraarenduse taustaga, keskendudes põhiliselt .NET ja front-end´i arendusele. Firmal on kaks kontorit – üks pealinnas Varssavis ning teine tähtsas regionaal- ja hariduskeskuses Lublinis, kus asub mitu ülikooli.

Loe edasi

20
Jul
2020

Alexela uuendatud kütusekaardi tarkvara aitab tankides puid istutada

Uptime´i pikaajaline tarkvaraarenduse klient Alexela on võtnud eesmärgiks muutuda hiljemalt 2030. aastaks süsinikuneutraalseks. See tähendab, et firma tegevus ei tekita enam kümne aasta pärast täiendavaid süsinikdioksiidi (CO2) heitmeid. Selle kliimaeesmärgi täitmisele saavad ka kõik kliendid kaasa aidata, vähendades enda süsinikujälge lihtsalt tankides. Uptime aitas Alexela kütusekaardi tehingute haldamiseks mõeldud tarkvaras teha vastavad uuendused, et tankijad saaksid osa oma soodustuse määrast annetada puude istutamiseks.

Loe edasi

13
Jul
2020

Uptime sai kaheteistkümnendat aastat järjest Microsofti kuldpartneri staatuse

Uptime sai Microsofti kuldpartneri staatuse sel aastal juba kaheteistkümnendat korda järjest ning on Eestis ainus, kes nii pikalt selle tunnustuse igal aastal suutnud välja teenida.

Seekord omistati Uptime´ile kuldpartneri staatus neljas valdkonnas: Application Development (rakenduste arendamine), Collaboration and Content (koostöö- ja sisulahendused), Messaging (sõnumilahendused) ja Datacenter (andmekeskused).

Uptime on Microsofti kuldpartnerina pakkunud arendusteenust mitmetele tuntud ja nõudlikele klientidele nagu Äripäev, Alexela, G4S, ABB, EAS, Coop jpt.

Loe edasi

11
Jun
2020

Uptime tutvustas oma ekspordistrateegiat ja uutele turgudele sisenemist

Eelmisel nädalal kutsus ITL kokku seminari, kus Uptime tutvustas oma ekspordistrateegiaid ja erinevaid lähenemisi uutele turgudele sisenemisel. Kolme esinejat oli kuulamas üle 40 IT-firma.

Uptime on igal uuel turul loonud kohaliku tiimi, et teenuseid paremini just pikaajalistele klientidele pakkuda. Kohalik tiim tunneb turgu kõige paremini, mõistab oma riigi kliente ning oskab neile ka sisulist ärituge pakkuda.

Loe edasi

29
May
2020

Kuidas Uptime eriolukorra ajal kodukontori rutiini peletas?

Kuna eriolukord on meid kõiki juba mitu kuud kodukontoris hoidnud, hakkas tasapisi kõigil vaikselt tüdimus tekkima ning taheti mingit vaheldust, mis toast välja viiks. Et Uptime´i meeskonna vaimu värskena hoida, otsustasime inimesed toast välja saada 2+2 reeglit järgides ning saatsime nad nädalavahetusel Tallinna avastama. Nii saigi loodud orienteerumise rakendus, mis juhatas erinevate kontrollpunktide koordinaate avaldades nii Tallinna kesklinna kui vanalinna põnevatesse kohtadesse.

Loe edasi