22
May
2020

Kriis on hea aeg konsolideerumiseks

Kriis on selles mõttes hea aeg, et kiirendab juba käimasolevaid muutusi ning tõukab meid tegema asju, mida headel aegadel sai edasi lükata. Kriis paneb meid uusi väljundeid ja eesmärke otsima ning sunnib mõtlema, kuidas tulevikus paremini hakkama saada. Üks viis selleks on oma jõud ühendada ning koos äri edasi arendada. Konsolideerimine on nii Eesti kui ka Euroopa turul toimunud juba mõnda aega, samas kriis võib sellele veelgi tugevama tõuke anda.

Koroonaviiruse epideemiaga alanud majandusseisak on puudutanud kõiki majandusvaldkondi – mõnesid rohkem ja teisi vähem. Ka tarkvaraarenduse sektoris on kriis kindlasti juba päris tugevalt tunda andnud ja lähikuudel selle mõju tugevneb veelgi. Kõige rohkem mõjutab aga tarkvarafirmasid kindlasti klientide ebakindlus investeeringute tegemise ees.

Loe lisaks

20
Mar
2020

IT Team Lead Aleksandr naudib suurt vastutust ja ühtehoidvat tiimi

Uptime´is on team lead´i amet rohkemat, kui vaid IT projekti juhtimine. Lisaks tegeleb team lead veel ka inimeste juhtimise ja kliendihaldusega. Selline mitmekülgne töö Aleksandrile sobiski ja nii ta Uptime´i tuli. Praegu tegeleb ta nii idufirmade kui tuntud suurte ettevõtetega, igaühe juures tuleb selle äri valdkonnaga end kurssi viia ja aru saada, mida kliendi ärimudel endast täpsemalt kujutab.

Loe lisaks

06
Mar
2020

Loe, kuidas ABB sai tootmisele tuge uuest spetsiaalselt arendatud kesksest planeerimissüsteemist

Ajakiri Tööstusest kirjutab ABB Eesti kogemusest Uptime´iga tööstustarkvara arendamisel. Eesti jaoks on tegemist päris suure lahendusega.

ABB vajas tootmisprotsessi planeerivat ja juhtivat projektihaldusvahendit, millega toetada tootmisettevõtte tegevusi. Tootmist juhtival süsteemil oli vajalik ka suhelda teiste ettevõttes kasutusel olevate tarkvaradega, sealhulgas raamatupidamistarkvara ja finantsarvestusega. Varem oli selleks kasutusel traditsiooniline Excel. Käsitsitöö vähendamiseks ja tootmise efektiivsemaks muutmiseks aitas Uptime koostada projekti eesmärgid ning arendas tarkvaralahenduse, mis koondas paljude Exceli tabelite asemel kõik andmed ja arvutused ühte süsteemi.

Loe lisaks

03
Feb
2020

Uptime´i arendajate talvepäevad: agiilsus selgeks ja lahingusse

Kui eelmistel Uptime´i talvepäevadel võis peale seminari kohe väga lumisesse metsa orienteeruma sukelduda, siis sel aastal toimus Agile Development´i teemaline seminar päikesepaistelises peaaegu roheluses Oxforelli puhkekeskuses Pirita jõe ääres.

Loe lisaks

19
Dec
2019

Arendaja Tanel Hiob: Oslo on meile kõige lähemal asuv Silicon Valley

Uptime´is saab lisaks Tallinnas ja Tartus töötamisele tegutseda ka mõnes hoopis teistsuguses põnevas kohas, näiteks Norras, kus Uptime´il on samuti kontor. Arendaja ja IT arhitekt Tanel Hiob sinna suunduski, et olla kliendile lähemal ja jääda samal ajal ka Uptime´i. On asju, mida kaugtööga ei saa teha ja tiimitöö panganduses tegutsevas Norra idufirmas on Tanelile saanud uueks põnevaks väljakutseks.

Uurisime, mida ta Norras praegu teeb.

Loe lisaks

06
Dec
2019

Uptimega liitus Brightsparki tarkvaraarendusüksus

Eesti tarkvaraarendajad Uptime ja Brightspark sõlmisid tehingu, mille tulemusena omandab Uptime Brightsparki tarkvaraarendusüksuse. Arendustiim liitub Uptime´i meeskonnaga ja hakkab tegutsema Uptime´i Tallinna kontoris Pärnu maanteel.

Liitunud meeskonna põhiliseks arendusplatvormiks on Microsofti .NET ning sellega saab Uptime´ist üks Eesti suurimaid .NET-i arendajaid. Lisaks Microsoftile pakub Uptime arendusteenuseid ka Java, Oracle, PHP, React.js jt platvormidel.

Loe lisaks

25
Nov
2019

Miks tasub Uptime´iga liituda just nüüd?

Siin on kolm head põhjust, miks Uptime´is on praegu arendajate jaoks põnevad ajad. Põhjuseid on muidugi palju rohkem, aga need hiljuti valmis saanud kolm arendust on heade näidetena pakkunud tegijatele võimalust nautida loomingulist töökeskkonda ja teha valmis midagi uut ja huvitavat.

Loe lisaks

11
Oct
2019

Uptime tutvustas Taani digitaliseerimismessil kohalikele omavalitsustele sõidujagamise äppi

Kui tahad võita Taani kohalike omavalitsuste tähelepanu, siis tuleb minna Digitaliseerimismessile Odenses. Sellele järeldusele jõudsid neli Uptime´i Taani töötajat, kes ürituse avaliku sektori päeval 3. oktoobril olid esimest korda kohal oma messiboksiga.

Loe lisaks

30
Sep
2019

Tühjad autod saavad reisijaid täis: uus äpp aitab linnadevahelist ühistransporti täiendada

Meie Taani kontor Uptime Development A/S töötas koos kohaliku ettevõttega Nabogo välja uue sõidujagamise mobiiliäpi, mis aitab täiendada linnadevahelist ühistransporti, pakkudes välja vabad kohad samas suunas liikuvates autodes. Sõidujagamise mobiilirakendus on abiks väikelinnades, kus näiteks busse ühest linnast teise piisavalt tihti ei välju. Siis saabki kasutada organiseeritud sõidujagamist.

Uptime grupi ja ka Taani Uptime Development A/S-i jaoks on see üsna tavaline, et tehakse toote- ja startup-arendusi, kus oluline on kaasamõtlemine ning kliendi ärist arusaamine, et kohandada lahendus toimiva ärimudeliga.

Nabogo on eraettevõte, kes töötas välja mobiililahenduse koostöös Vejle omavalitsusega ning sedasama rakendust on juba müüdud ka ​​mitmetele teistele omavalitsustele. Nabogo äpp on aga kõigepealt loodud täiendama Smidstrupi linnaelanike bussiühendusi – kui sobival ajal bussi ei välju, saab kasutada sõidujagamist ning leida vaba koha autos, mis sõidab samasse sihtkohta.

Loe lähemalt TVS-i artiklist, mille autoriks on Anne Bolding ning mis on siin avaldatud TVS-i loal.

Loe lisaks

20
Sep
2019

Uptime laieneb Eestis ja välisturgudel, senine mudel on end hästi õigustanud

Tarkvarafirma Uptime tegutses 2018. aastal Eestis, Norras ja Šveitsis ning laienes Taani. Suurim turg on küll endiselt Eestis, kuid väliskontorid liiguvad jõudsalt selles suunas, et nende tulu jõuab Eesti omale järgi. Samas otsib Uptime praegu laienemisvõimalusi nii koduturul kui mujal.

Loe lisaks