Meie projektid

Taksofirma kõnekeskus, pardaarvuti ja backoffice´i tarkvara
Projekti eesmärgid
 • Arendada välja kliendi ärivajadustele vastav backoffice tarkvara ressurside ja töötajate haldamiseks, jälgides sissetulekuid ja hindu ning hallates erinevaid lepinguid
 • Ehitada spetsiaalne pardarakendus taksodele, mis pakub taksojuhtidele mugavat kasutajaliidest ning taksomeetrite haldust koos ühenduse loomisega kõnekeskusega
 • Luua spetsiaalne kõnekeskus sissetulevate tellimuste teenindamiseks
Lahendus
 • Kasutatud tehnoloogiad: backend - .NET, MVC, WebAPI, SignalR, NHibernate, PostgreSQL + PostGIS, StructureMap, Quartz, Swagger; Frontend - Razor, Signalr, Knockout, Bootstrap, Lodash, JQuery, Moment, CQRSP with Mediator
 • Takso pardalahenduse tarkvara: WPF, .NET, Signalr, Dapper, CastleWindsor, Swagger, SQLite
 • Varundusmoodul Azure´is, tabelite salvestus ja Angular5 frontendiga
 • Devops on tehtud Visual Studio Online´iga
 • Monitooringuks Application Insights üle NLog´i

Tallink Takso AS pakub kõrgekvaliteedilist taksoteenust Tallinnas alates aastast 2007. Firma tegutseb kolme kaubamärgi all: Tallink Takso, Takso 24 ja Tallink Taksobuss. Kõigi nende brändidega on kliendile alati tagatud mugavus, paindlikkus, turvalisus ja mõistlikud hinnad.

Tallink Takso kasutas juba varem spetsiaalselt arendatud kõnekeskust ja taksode tarkvara, mis aja jooksul siiski enam nende kasvavatele vajadustele ei vastanud. Ettevõte vajas uut spetsiaalselt arendatud tarkvara, mis arvestaks nende äris toimuvate muutustega.

Uptime ehitas taksofirmale kohandatud süsteemi, mis koosneb kolmest põhikomponendist:

 • täielikult integreeritud backoffice süsteem taksofirmale alates ressursihaldusest ja hinnakirjadest kuni aruannete genereerimiseni. Valmis saanud moodul lõpetas käsitöö Exceli tabelitega;
 • uus kõnekeskuse tarkvara lubab administraatoritel lisada tellimusi, mis automaatselt kinnitatakse saadaolevate taksode jaoks. Uptime ja Tallink Takso ehitasid koostöös uuesti üles kogu äriloogika ja süsteemi, kuidas tellimused taksode vahel jaotatakse
 • pardarakendus taksojuhtide jaoks töötati välja sobituma kolmanda osapoole loodud riistvaraga (taksomeeter, ruuter, Bluetooth, printer, paanikanupp) ja see rakendus peab sünkroonis olema ka kõnekeskuse tarkvaraga.

Süsteemi arendatakse pidevalt aina rohkemate äriprotsesside automatiseerimiseks ning taksojuhtide ja kõnekeskuse töötajate vajadustele vastavaks.

"Tarkvaraarendus on muutunud meie igapäevaseks tegevuseks ja praeguses turuolukorras ei saa me läbi ilma usaldusväärse arenduspartnerita. Meil on Uptime´iga hea koostöö, millele saame tugineda oma arendustöödes."
Tõnu Uusmaa
juhatuse liige, AS Tallink Takso
Õhtulehe mobiiliäpp
Mobiili- ja pilverakendused Tarkvaraarendus
Projekti eesmärgid
 • Luua uus Õhtulehe mobiilirakendus, mis oleks sujuvam, kiirem ja paremini kasutatav
 • Mobiiliäpp on kättesaadav Google Play ja Apple App Store platvormil
Lahendus
 • Rakendus on ehitatud React Native´i peale
 • Mobiiliäpp kasutab Õhtulehe API-t
 • Tegemist on edasikestva projektiga, mida jooksvalt täiendatakse ja arendatakse

Ajaleht Õhtuleht alustas ilmumist 1944. aastal Tallinnas. Linnalehest üleriigiliseks tabloidistiilis ajaleheks sai Õhtuleht 1997. aastal. 2000. aastal ühinesid kaks konkureerivat tabloidi – Sõnumileht ja Õhtuleht ühiseks väljaandeks SL Õhtuleht, SL Õhtuleht AS kuulub praegu võrdsetes osades meediakontsernidele Ekspress Grupp ja Suits Meedia.

Paberajalehe tiraaž on praegu 45 700, mis teeb Õhtulehest suurima tiraažiga päevalehe Eestis, peatoimetajaks on Martin Šmutov ning lisaks ajalehele on kirjastusel veel veebiportaal www.ohtuleht.ee, digileht ja mobiiliäpid.

Mobiiliäppi plaanis väljaanne põhjalikult uuendada ja lisada sellele uusi võimalusi, mida veebiportaali mobiiliversioonis pole: näiteks horisontaalne rubriikide vahel kerimine ja teated mobiiliekraanile tähtsamatest uudistest.

Uues äpis on uuendatud lehekülgede päised, jalused, kõik menüüd, otsing, kommentaarium, seotud lugude lingid, galerii jm. Artiklite vaated on suuresti endiselt HTML-is ehk sellised, nagu näha portaali veebivaatest.

ReactNative, mida äpi tegemisel kasutati, oli projekti tegemise ajal välja tulnud uute versioonidega ja ka Õhtulehe API muudatused tõid töö käigus kaasa ümbertegemisi, kuid lõpuks sai äpp valmis uusimatel platvormidel ja Õhtulehe vajaduste järgi arendatuna.

Kindlasti arendatakse seda projekti edasi ja täiendatakse.

Apple App Store´is on Õhtulehe äpp Eesti uudisteäppide TOP 10-s. Google Play poest on rakendust alla laetud juba üle 10 000 korra.

Mobiilirakenduse saab endale alla laadida Androidi ja IOS-i versioonina.

Õhulehe vana mobiilirakenduse näol oli tegemist nn konteiner-tüüpi lahendusega, kus näidati lihtsalt veebibrauseri sisu. Tänaseks juba üle aasta tagasi leidsime, et lugejad väärivad paremat ja asusime otsima võimalikku arenduspartnerit ja sobivat platvormi. Kuna varasemast olime Uptime´iga juba koostööd teinud, siis pöördusimegi nende poole ja peale teema mõningat settimist olid nad nõus meie soovil React Native´i põhise mobiilirakenduse arendamisega alustama. Töödega alustati juba üle aasta tagasi ja alles sel aastal saime rakendusega välja tulla. Sellele vaatamata oleme tulemusega väga rahul, kuna rakendus on mõnusalt kiire ja sujuva liikumisega võrreldes eelmisega. Ja kuna tegu on native-tüüpi rakendusega, siis töötab nüüd tunduvalt paremini rakenduse-telefoni vaheline integratsioon – näiteks sisu jagamine sotsiaalmeedia kaudu või Facebooki otseülekannete vaatamine.
Urmas Talivee
IT juht, AS SL Õhtuleht
Äripäeva Infopank
Otsing ja analüütika Tarkvaraarendus
Projekti eesmärgid
 • Luua keeruka finantsanalüüsi, äriseoste väljatoomise ja ärianalüütika (TOP-id, trendid) jaoks Äripäeva Infopangale uus täiendav andmebaas selliselt, et see võimaldaks äriseoste dünaamikat selgelt ja graafiliselt välja tuua.
 • Tagada erinevate liideste kaudu info igapäevane värskendamine Infopanga andmebaasis.
 • Luua andmehalduritele keskkond andmete töötlemiseks ja täiendamiseks ning leida neile tööriist sihtgruppide äritulemuste analüüsimiseks.
Lahendus
 • Kasutatud tehnoloogiad: MSSQL 2016 SP1, SSIS, PowerBI, Swagger, .net framework 4.6.2.
 • Andmete migreerimine Äripäeva andmebaasidest.
 • Liidestused EMTA ning Äriregistriga väliste partnerite vahendusel.
 • Andmete korrigeerimise ja täiendamise keskkond andmehalduritele.
 • Teenusekihi ja APIde täiendused ning muudatused vastavalt kliendi vajadusele.
 • Andmeanalüüsi vahendi PowerBI juurutamine.

Aripaev.ee on suurim kohalik ärimeedia portaal ja üks suurima külastatavusega veebilehti Eestis, mis kajastab majandusuudiseid ja avaldab teemaportaale. Ajaleht Äripäev ilmub juba aastast 1989, lisaks kirjastatakse ajakirju, raamatuid, käsiraamatuid ja infolehti ning korraldatakse ärikonverentse. Äripäeva omanik on Põhjamaade suurim meediakontsern Bonnier Group.

Uptime OÜ on Äripäeva arenduspartner alates aastast 1994. Äripäeva Infopank on viimane suurem arendus koostöös Uptime´iga, mille käigus loodi 350 000 isikut ja 310 000 ettevõtet hõlmav andmebaas, loodi sellest otsimiseks mitmesugused tööriistad ja arendati välja tooted, mida klient saab endale tellida vastavalt oma vajadustele ja etteantud parameetritele. Infopangas on võimalik jälgida ettevõtete finantsilist käekäiku ning isikute äriseoseid.

Äripäeva Infopangas on olemas põnev ettevõtte- ja isikupõhiste nimekirjade koostamise tööriist, kus igaüks saab ise määrata filtreid ja kiirelt analüüsida ärisegmendi mahtusid. Selline n-ö sihtimistööriist aitab koostada nimekirju ettevõtetest ja isikutest, kellele teha müügipakkumisi või edastada turundussõnumit. Infopanga juures töötab andmehaldustiim, mis värskendab regulaarselt äriregistrist, maksuametist ja muudest avalikest infoallikatest ja otsekontaktidest saadavat infot.

Uptime arendas infopangale 8 kuud kestnud projekti vältel uue back-end süsteemi, mis koosneb andmebaasist, andmeallikate liidestustest ning andmete käsitlemise loogikast. Samuti loodi andmehaldusmeeskonnale eraldi uus keskkond andmete valideerimiseks, parandamiseks ning täiendamiseks. Uptime´i poolt on juba varasemalt loodud ka Infopank.ee veebileht.

Infopanga eesmärk on pakkuda ärijuhtidele ja spetsialistidele keskkonda, kus on nende konkurentide ja partnerite äritulemused ning -seosed presenteeritud kergesti loetaval kujul. Analüüsides ettevõtteid ja isikuid puudutavaid finants- jt olulisi andmeid, tuues välja olulisimad indikaatorid aitame oma klientidel langetada ärikriitilisi otsuseid ning olla edukad. Uptime viis lühikese aja jooksul ellu meie visiooni keerukast detailidele ja seostele orienteeritud andmelaost, mille najal saab teostada põhjalikku ärianalüüsi. Jätkame koos uute teenuste arendamist ning uue süsteemi potentsiaali avamist.
Toomas Truuverk
Äripäev AS peadirektori asetäitja, finantsdirektor
EAS-i dokumendihaldus SharePointis
SharePoint lahendused
Projekti eesmärgid
 • Toetada üleminekut senisest paberil toiminud lahendusest täisdigitaalsele dokumendihaldusele, muutes dokumentide menetluse kiiremaks, odavamaks ja töökindlamaks.
Lahendus
 • MS SharePoint Server
 • Integratsioon väliste rakendustega

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) on loodud 2000. aastal ja tegeleb ettevõtluse ning regionaalarengu toetamisega. Tegemist on Eesti ühe suurima ettevõtlustoetuste jagajaga, sihtasutus pakub lisaks ka konsultatsioone, koostöövõimalusi ja koolitusi. Klientide hulgas on nii äriettevõtteid, mittetulundusühinguid kui ka avaliku sektori organisatsioone.

EAS alustas 2006. aastal oma dokumendihalduse üleviimist digitaalseks. Lahenduseks otsiti sobivat platvormi, välja valiti MS SharePoint.

Uptime sai ülesande arendada EAS-ile dokumendihaldus-süsteem, kuhu üle viia kogu organisatsiooni asjaajamine. Vaja oli luua lahendus, mis toetab dokumendihalduse toiminguid ja tööprotsesse ning säilitab kõigist muudatustest detailse ajaloo.

Tänaseks on lahendusest kujunenud ettevõtte üks põhisüsteeme, mis on liidestatud iseteeninduskeskkonna, majandustarkvara, CRM tarkvara ja projektijuhtimise tarkvaraga. Lahendus koondab eri kanalitest saabuvad ja EAS-is loodavad dokumendid ning seob need taotluste menetluste, hangete ja teiste ettevõtte protsessidega. Aastas tekib EAS-is ligikaudu 140 000 dokumenti, mistõttu olulisel kohal on kasutajatele loodud töölauad, mille abil süsteem pakub kasutajale just antud protsessis vajalikud dokumendid ning õigeaegset menetlust toetavad töövood.

Viimase 10 aastaga on kadunud EASi tubadest ja koridoridest raudsed kapid ning arhiiviruumidest on tehtud töö ja koosolekuruumid. Koostöös Uptime´iga oleme muutnud praktiliselt kogu EASi paberivabaks ja sellega oluliselt kiirendanud äriprotsesside toimumist. Meie organisatsiooni eripärasid arvestades ei olnud see lihtne ülesanne. Uptime ei ole lasknud ennast sellest heidutada, nad tegutsevad entusiastlikult ja peavad oma lubadustest kinni.
Sigrid Harjo
Juhatuse liige
Vahend tootmisprotsessi tõhusaks planeerimiseks ja haldamiseks
Tarkvaraarendus
Projekti eesmärgid
 • Arendada välja ühtne projektihaldussüsteem
 • Toetada tootmisettevõtte tegevusi
 • Võimaldada süsteemil suhelda teiste ettevõttes kasutuselolevate tarkvaradega
Lahendus
 • Kasutatud tehnoloogiad: .NET, MS SQL, WinForms
 • Veebiserverid
 • Rakendusserverid
 • Integratsioon ettevõttes kasutuseloleva raamatupidamistarkvaraga

ABB on juhtiv energeetika- ja automaatikavaldkonnas tegutsev rahvusvaheline ettevõte, mis teenindab infrastuktuuri- ja tööstusettevõtteid ja pakub tööd 140 000 inimesele üle maailma. Ettevõtte tegevus jaotub kahte valdkonda: tootmine ja müük. ABB Eesti loodi 1992. aastal. Ettevõtte tehased ja peakontor asuvad Harjumaal Jüris ning tööd antakse ligi 1400-le inimesele.

ABB vajas elektrikilpide ja teiste Eestis asuva LVS (Low Voltage Systems) tehase toodete tootmisprotsessi planeerivat ja juhtivat projektihaldusvahendit.

Arendasime välja spetsiaaltarkvara, mis aitab ABB-l oma müügi- ja tootmiseesmärke täita. Tarkvara on abiks nii tootmisjuhtidele, projektijuhtidele kui müügipersonalile, lastes neil operatiivselt pakkumisi teha ja andes pideva ülevaate pakkumiste ja tellimuste kohta. Samuti annab süsteem lihtsustatud ülevaate projekti seisust.

Ühtse süsteemi kaudu saab erinevates moodulites hallata müügieesmärke, projekte ja nende eelarveid ning saata andmeid otse raamatupidamistarkvarasse arvete tegemiseks ja palkade arvestamiseks. Valitud andmete põhjal saab koostada aruandeid. Hinnaarvutusmoodul tagab selle, et projektile kuluv aeg ja hind on võimalik väga kiiresti välja arvutada.

Arendame tarkvara järjepidevalt, et ABB saaks oma tootmisprotsesse veelgi paremini hallata.

„Pikaajalistes tarkvaraprojektides tekib paratamatult väljakutseid, millega tuleb arendajal ja tellijal koos tegeleda. Uptime on neid võtnud alati tõsiselt ja tekkinud ülesanded lahendanud parima tulemuse saavutamise nimel.“

Vahur Suurküla
Arenduse ja projekteerimise osakonna juht

"Võimalus kasutusele võtta meie vajadustest lähtuvalt arendatud spetsiaaltarkvara on aidanud meie tootmist olulisel määral lihtsustada ja efektiivsemaks muuta. Olen kindel, et ükski valmis tarkvaralahendus seda ei suudaks. "
Märt Jüristo
Vanem-projektiinsener
Stoneridge´i töötajate koolituste ja kompetentside infosüsteem
Tarkvaraarendus
Projekti eesmärgid
 • Luua töötajate koolituste ja kompetentside haldamise süsteem, mida hakkavad kasutama personalitöötajad ning osakondade juhid
 • Teha kasutajasõbralik ja kiire veebipõhine lahendus
Lahendus
 • Süsteem annab ülevaate iga töötaja kompetentsidest ning tema läbitud koolitustest
 • Rakendusel on moodul koolituste planeerimiseks
 • Kõigist andmetest on võimalik koostada ülevaatlikke ja kasulikke raporteid
 • Kasutatud tehnoloogiad: .NET, MVC, MS SQL, Bootstrap, Nlog

Stoneridge Electronics on rahvusvaheline ettevõte, mille Tänassilmas asuvas tehases töötavad sajad erinevate oskustega spetsialistid. Kuna uued tehnoloogiad vajavad pidevalt teadmiste täiendamist, on vaja hästi planeerida koolitusi ja saada ülevaade igaühe kompetentsist. Selleks telliski Stoneridge Uptime´ilt vastava infosüsteemi.

Koostöö töötajate koolituste ja kompetentside haldamise süsteemi arendamisel oli väga hea – klient oli alati valmis jooksvalt asju üle vaatama ja valikutes aktiivselt kaasa mõtlema. Nii valmis lahendus isegi planeeritust kiiremini.

1965. aastal asutatud USA elektroonikatööstuse ettevõtte Stoneridge Inc. tooted on valdavalt auto- ja masinatööstuse valdkonnast. Toodetakse elektrilisi ja elektroonikakomponente masinatele, traktoritele, bussidele ja veoautodele. Suurimad Stoneridge Electronicsi kliendid on hästi tuntud veoautotootjad MAN, Daimler, Ford, General Motors, Volvo ja Scania.

Eesti tehases valmistatavad tooted on elektroonilised juhtmoodulid, elektrijaotusmoodulid, sõidumeerikud ja sõidumeerikute tugitooted ning uksemoodulid. Kuna siinses tehases tegutseb ka tootearendusmeeskond, on koolitus ja oskuste täiendamine väga oluline. Uus infosüsteem aitab seda veelgi paremini korraldada.

"Töötajate oskuste pidev täiendamine on meile väga oluline. Sellepärast oli ka koolituste ja kompetentside haldamise süsteemi arendamine Stoneridge Electronicsi jaoks tähtis. Tulemus vastas ootustele ja olime rahul, et saime protsessi käiguga pidevalt kursis olla, et arvestati meie tagasisidega ning tähtaegadest ja lubadustest peeti kinni. Projekt sai valmis esialgu lubatust kiiremini."
Mare-Anne Vahtra
Personalijuht
Technopolis Grupp
Mobiili- ja pilverakendused SharePoint lahendused
Projekti eesmärgid
 • Parandada meeskonnatööd
 • Lihtsustada suurte failide jagamist
 • Viia grupi intranet SharePoint keskkonda
Lahendus
 • Office 365 infrastruktuuri seadistamine
 • Enam kui 200 töötaja kontode seadistamine
 • Andete migreerimine pilve

Technopolis Grupp töötab avaliku sektori ja mittetulunduslike organisatsioonide heaks, kelle missiooniks on kaasa aidata keskkonna-alaste ja sotsiaal-majanduslike väljakutsete lahendamisele ning suurendada teaduse, tehnoloogia, innovatsiooni ja hariduse panust majanduse arengus.

Technopolis Grupi kontorid asuvad üle terve Euroopa (s.h UK, Holland, Belgia, Saksamaa, Austria, Prantsusmaa, Rootsi, Eesti) ja Ladina-Ameerikas. Et parandada meeskonnatööd ja infovahetust mitme asukohaga rahvusvahelises töökeskkonnas, otsustas Technopolis Grupp kasutusele võtta Office 365 ja viia kõigi töötajate e-posti kontod ja kalendrid üle pilveteenusele. Grupp usaldas sellise suuremahulise IT-projekti haldamise Uptime kätesse.
Võtsime vastutuse kogu projekti juhtimise eest algusest lõpuni. Analüüsisime grupi IT keskkonda, et planeerida edukas pilvelahenduse juurutamine. Nõustasime Technopolise ärivajadustest lähtuvate sobilike litsentsitüüpide hankimist, kohandasime infrastruktuuri, seadistasime Active Directory teenuse ja viisime kasutajate andmed üle pilvekeskkonda.

Nüüd, kus lahendus on täielikult välja arendatud, oleme loonud platvormi, mis võimaldab Technopolis Grupil muuta oma äriprotsesse ning paremini korraldada teabe kogumist.

"Uptime pakkus kogu selle protsessi vältel asjatundlikku nõu ja tuge ning oli alati olemas, kiire reageerima ja tegutsema. Eriliselt hindan nende kannatlikkust keeruka litsenseerimisprotsessi uurimisel ja optimeerimisel."
Tom Wolfenden
Grupi peadirektor
AS ÄRIPÄEV
Tarkvaraarendus
Projekti eesmärgid
 • Luua ühtne keskkond kõigi Äripäeva väljaannete müümiseks
 • Võimaldada tooteinfot või kampaaniapakkumisi kõigis teemaveebides korraga jagada
 • Võimaldada personaalsete lisatoodete pakkumist vastavalt kliendi eelistustele
Lahendus
 • Kasutatud tehnoloogiad: .NET, MS SQL
 • e-poe tarkvara nopCommerce arendus vastavalt kliendi vajadusele
 • Liidestused olemasolevate Äripäeva süsteemidega

Aripaev.ee on suurim kohalik ärimeedia portaal ja üks suurima külastatavusega veebilehtedest Eestis.
Ajaleht Äripäev ilmub juba aastast 1989,kokku antakse tänaseks välja kolme ajalehte, arvukalt raamatuid, käsiraamatuid ja infolehti ning korraldatakse ärikonverentse. Äripäeva omanik on Põhjamaade suurim meediakontsern Bonnier Grupp.
Uptime OÜ on Äripäeva arenduspartner alates aastast 1994.

Äripäev soovis võtta kasutusele tarkvara, mille kaudu oma toodete ostu-müügi protsessi paremini hallata. Tänapäeval eelistavad paljud tarbijad kontrollida endale vajalike toodete ja teenuste ostuprotsessi, seega on oluline oma klientidele iseteenindusvõimalust pakkuda.

Arendasime kasutajasõbraliku e-poe, mis võimaldab Äripäeval kõiki oma väljaandeid mugavalt ja ühest kohast kliendile pakkuda. Kasutasime Nop Commerce tarkvara ning kohandasime selle Äripäeva vajadustele sobivaks. Lisaks lõime vajalikud liidesed, mis tagavad, et kõik Äripäeva saidid ja teemaveebid ostu lõpetamiseks kliendi otse e-poe ostukorvi suunaksid. Kliendi ostust lähtuvalt saab süsteem pakkuda lisatooteid, mis võiksid teda huvitada. See annab ühtlasi Äripäevale võimaluse oma kliente ning nende ostueelistusi paremini tundma õppida.

Arendame E-poe tarkvara järjepidevalt, lisame uusi tootekategooriaid ning muudame kasutamise üha töökindlamaks, mugavamaks ja kasutajasõbralikumaks.

"Meediaäri liigub jõuliselt veebi ja on ülioluline, et kogu pakutav tasuline sisu oleks klientidele saadaval 24/7. Uptime pakkumine toetas meie visiooni kaasaegsest e-poest. Oluline on mõista, et e-pood ei saa kunagi valmis ja ühist teekonda sedavõrd ärikriitilise infosüsteemi arendamisel saab käia vaid partneriga, keda sa väga hästi tunned."
Toomas Truuverk
Peadirektori asetäitja
Alexela Oil AS
Tarkvaraarendus
Projekti eesmärgid
 • Võtta kasutusele ühtne ja kergesti kohaldatav tarkvara kütusekaarditehingute haldamiseks
 • Luua paindlik võimalus soodustuskampaaniate haldamiseks ja arvete väljastamiseks
 • Luua täielik integreeritus tanklate ja programmi vahel, mis võimaldab kaarte kasutada nii online kui offline
 • Luua üks mitmekeelne tarkvara kasutamiseks kolmes riigis – Eesti, Läti, Leedu (täna kasutusel ainult Eestis)
 • Luua iseteeninduskeskkond, mis lubab kliendil esmaselt vajalikke andmeid ise töödelda
Lahendus
 • Kasutatud tehnoloogiad : .NET, MSMQ, MS SQL, NServiceBus, IIS, Hyper-v Cluster
 • Veebipõhine tarkvara, mis on liidestatud tanklate ja pankadega
 • Mugav ja tänapäevane iseteeninduskeskkond

Alexela Oil on üks Eesti suurimaid tanklakette. Kõiki piirkondi kattev võrgustik 63 tanklaga, millest automaattanklaid on 59, kindlustab, et ükski sõiduk ei jää tühja paagi tõttu teele.
Uptime on Alexela arenduspartner alates aastast 1992.

Alexela Oil vajas tarkvara kõigi kütusekaartidega seotud tehingute haldamiseks. Süsteem pidi tagama töökindla ja tõrgeteta teenuse toimimise.
Pakkusime lahenduseks kaardikeskuse tarkvara, mis võimaldab tanklate ja kaardiprogrammi vahelist 24/7 online ja offline infovahetust. Samuti väljastatakse süsteemi kaudu klientidele arveid, jälgitakse maksete laekumist ja koostatakse valitud andmete alusel aruandeid.
Tänaseks käivad kõik tankimistega seotud toimingud läbi kaardikeskuse süsteemi.
Lisaks said Alexela kliendid mugava iseteeninduskeskkonna, kus oma kontot hallata- näiteks muuta isiklikke andmeid. Kliendirakendus töötab kõigi levinud internetibrauseritega, mobiilirakendus töötab nii Android kui ka iPhone platvormidel.

"Alexela Oil´i jaoks on eriti oluline, et kaardikeskuse tarkvara oleks pidevalt töös ja toimiks. Tahame olla veendunud, et meie kliendid saavad tõrgeteta teenuse osaliseks ja valivad tankimiseks jätkuvalt Alexela. Võime olla kindlad, et Uptime hoolitseb meie tarkvara arendamise, hooldamise ja tõrgeteta toimimise eest."
Ain Kuusik
Juhatuse esimees
T GRUPP AS
Mobiili- ja pilverakendused Tarkvaraarendus
Projekti eesmärgid
 • Luua veebipõhine tarkvaralahendus reisijateveo ja pakiveo teenust osutavatele ettevõtetele, mis kataks ära kõik põhilised äriprotsessid (sh ressursside haldus ja planeerimine, turundus, teenuste müük ja aruandlus) ja nendega seotud kasutajate grupid.
 • Luua hübriidpilve erilahendus, mis võimaldaks jõudluse automaatset üles-alla skaleerimist.
Lahendus
 • Kasutatud tehnoloogiad : .Net, MSMQ, Postgre SQL, NServiceBus, ASP.NET MVC, ASP.NET WebApi, WPF, Azure
 • Liidestatud pankade, raamatupidamisprogrammide, maanteeameti infosüsteemi ja paljude muude väliste osapooltega

T grupp AS pakub teenuseid ühistranspordi sidussüsteemides, teenindades rohkem kui 40 bussifirmat ning vahendades aastas üle 4 miljoni bussipileti. Tpileti vahendusel müüakse bussipileteid veebilehel www.tpilet.ee, piletimüügikassades üle Eesti ning piletimüügiautomaatides Tallinna, Tartu ja Rakvere bussijaamas ning Tallinna Lennujaamas. Samuti haldab ettevõtte Tallinna, Tartu ning Rakvere bussijaama. Tsolutionsi kaubamärgi alt luuakse rahvusvahelisele turule suunatud ühistranspordi infotehnoloogilisi lahendusi ja tooteid.

T grupp AS vajas algselt uut tarkvara piletimüügiäri kaasajastamiseks ja parendamiseks Eestis. Tarkvara pidi tagama pidevad ja ajakohased andmed ning lihtsustama müügivõrgu laiendamist. Mõte arendatud tarkvara tootestada ning minna välisturule tekkis hiljem. Alates sellest on tarkvara pidevalt täiendatud ja edasi arendatud, et oleks võimalik pakkuda klientidele täislahendust. Hiljuti kirjutasime tarkvara ümber ja migreerisime süsteemi Azure pilve. Ärikriitiline tarkvara, mis töötas majasisestel serveritel, sai pakendanud Azure plokkideks nagu web API, virtuaalne andmebaas, API Apps jms ning veebiserver uuendatud proxy konfiguratsiooniga, mis toetab suuri koormusi. Nüüd on meil hübriidsüsteem, mis töötab pilves, kasutades kõiki pilve eeliseid. Samal ajal on avariitaaste olukordadeks käigus ka sünkroniseeritud majasisene süsteem.

Tänaseks on Tpilet kasutusel lisaks Eestile veel Poolas, Soomes, Bulgaarias ja Hong Kongis. Lisaks käivad tihedad läbirääkimised veel mitmete suurte bussi- ja rongifirmadega üle maailma.

"Infosüsteemi laitmatu toimimine ja vastavus meie klientide vajadustele on meie organisatsiooni seisukohast äärmiselt ärikriitiline. Uptime´i tugev ja kompetentne tarkvaraarendusmeeskond suudab luua ka väga keerulise äriloogikaga infosüsteeme."
Marek Tuul
Juhatuse liige