Our Projects

ÄRIPÄEVA uudisteportaalid ja teemalehed
Tarkvaraarendus
Objectives of the project
 • Muuta mugavamaks ja kiiremaks toimetajate igapäevane töö uudiste loomisel ning haldamisel
 • Pakkuda dünaamilisemaid visuaalseid lahendusi, mis vana ja jäiga toote peal ei olnud enam võimalik
 • Ühtlustada teemalehtede koodibaas, et saavutada kuluefektiivsus lahenduste väljatöötamisel kõikides teemaveebides
Solution
 • Loodi React.js põhine modernne presentatsioonikiht koos seda toetavate dünaamiliste eraldiseisvate mikroteenustega lugemisõiguste haldamiseks, sisu kuvamiseks, uudiste nimekirjade kuvamiseks jm
 • Artiklite loomise tarkvara OpenContent seadistamine, arendamine ja juurutamine vastavalt projektile
 • Vanast keskkonnast uudiste migreerimine uude keskkonda
 • Kasutatud tehnoloogiad: React.js, Node.js, Laravel PHP, Solr, Elastic Search, Amazon AWS, Docker jm

Aripaev.ee on suurim kohalik ärimeedia portaal ja üks suurima külastatavusega veebilehti Eestis, mis kajastab majandusuudiseid ja avaldab teemaportaale. Ajaleht Äripäev ilmub aastast 1989, lisaks kirjastatakse ajakirju, raamatuid, käsiraamatuid ja infolehti ning korraldatakse ärikonverentse. Äripäeva omanik on Põhjamaade suurim meediakontsern Bonnier Group.

Uptime OÜ on olnud Äripäeva arenduspartner alates aastast 1994. Äripäeva uudisteportaalide ja teemaveebide arendus on värskeim suurem koostöö Uptime´iga, mille käigus loodi kaks uudisteportaali (äripäev.ee ja dv.ee) ning 19 teemaveebi (näiteks raamatupidaja.ee, virtuaalkliinik.ee, ituudised.ee, imelineajalugu.ee jne).

Uudiste kuvamine on seadistatav juurutatud toote OpenContent abiga ning annab toimetajatele soovitud paindlikkuse loo lukku panemisel, piltide ja galeriide kuvamisel, tabelite, graafikute ja videode näitamisel, et sisu jõuaks lugejateni kõige paremini haarataval kujul.

Loodud tehnoloogiline platvorm võimaldab kokku panna ka huvitavaid uudiskirju ning toetab „Minu Äripäeva“ kontseptsiooni, kus lugejal on võimalik jälgida teda huvitavaid märksõnu ning saada teda huvitavad uudised esmajärjekorras oma e-posti aadressile – selleks, et kasutaja näeks just teda huvitavat sisu esiletooduna kanalis, kus ta uudiseid tarbib.

Uptime arendas pea 1,5-aastase projekti vältel 7 back end API’t, mis igaüks tegeleb teatud ärilise funktsionaalsusega: kas lugemisõiguste pärimisega, artiklite nimekirja väljakuvamisega, otsinguga, märksõnadega liitumisega või artikli sisu kuvamisega. Front end ehitati multi-tenant site´i põhimõttel, et sarnased saidid saaksid kuluefektiivsuse nimel ära kasutada samasid koodiridasid – kokku ehitati 4 erinevat nn koodibaasi.

Oluline oli ka tagada arendusprotsessi käigus saitide üleminek uuele platvormile, kus kohati kasutati veel vana süsteemi, aga osaliselt oldi uue süsteemi peal. Mitte vähem oluline oli ka artiklite ületoomine, mis olid avaldatud alates 1997. aastast ning sellega seotud süsteemide erisuste haldamine.

Oleme Uptime´iga pikaajalised partnerid ja teinud koostööd juba 1994. aastast. Seega oli uute artiklite toimetamise ja avaldamise süsteem mõlemale osapoolele tuttav ja arendamine kulges sellevõrra ladusamalt. Saime paindlikuma süsteemi, mis polnud enam nii jäik, kui vanema põlvkonna platvorm ning tänu ühtlustatud teemaveebide koodibaasile on Äripäeva uute toodete ja teemaveebide loomine nüüd palju kiirem ja lihtsam.
Toomas Jõgi
Äripäeva IT-juht
InfraFLY tellimiskeskkond
Mobiili- ja pilverakendused Tarkvaraarendus
Objectives of the project
 • Raskeveokite tellimuste loomine
 • Tellimuste kalender tehnika omanikele
 • Kasutajate ajakulu vähendamine sobiva tehnika leidmiseks
Solution
 • Rakendus on ehitatud Vue.js ja Vuetify peale
 • Andmebaas ja autentimine käib läbi Google Firebase´i
 • Süsteemist on võimalik tellida enam kui 500 rasketehnika masinat
 • Liidestus Nexmo sõnumite saatmise ning Firebase Push Notificationitega
 • Rasketehnikat saab tellida Androidile ja IOS-ile loodud mobiilirakenduse abiga

InfraFly on professionaalsetele ettevõtetele mõeldud tööriist, mis muudab rasketehnika tellimise kiiremaks ja targemaks.

Rasketehnika tellimine käib uue rakendusega sama lihtsalt, kui mobiilne parkimine või taksoäpiga takso tellimine – igaüks saab sellega hakkama. Keskkond viib kokku rasketehnika pakkujad ning neid vajavad kliendid.

Uptime aitas luua lahenduse, mis hoiab kõigil oluliselt aega kokku. Kasutaja ei pea enam iga pakkujaga eraldi pikalt suhtlema ja oma soove üle kordama, kuna kõik saavad pakkumise korraga.

Keskkond sai alguse tegijate isiklikust vajadusest, kuid mure lõplikuks lahendamiseks kutsusid valdkonna spetsialistid InfraFly keskkonda arendama tarkavarfirma.

Rakenduse edasiarendajaks valiti Uptime. Tööd kestsid märtsist septembrini 2018 ning selle käigus muutusid kliendi vajadused põhjalikult. Valmis sai edasiarendatud toode, mis lisaks algsele aasta tagasi tehtud funktsionaalsusele pakub nüüd masinapargi haldust, tellimuste kalendrit ja palju muud. Rakendusega tegelesid Uptime´ist pidevalt kaks arendajat.

Valmisid ka mobiiliäpid nii Androidile kui IOS-ile, mis tehti avalikult kättesaadavaks oktoobris 2018.

Uptime on Infrafly strateegiline partner ja teenuse tehnoloogiline teostaja. Oleme Uptime´iga üldiselt väga rahul, koostöö on olnud edukas. Arendaja panus Infrafly eduloosse on mõõtmatu. Kõige olulisem väljakutse mõlemale poolele oli toote disainimine ja teostus määramatuse olukorras - kliendi vajadused ja soovid muutusid iga nädal, kui mitte tihedamini. Saime väljakutsega hakkama - teenus on turul ja kulutase kliendile, arvestades lähteülesande muutlikkust, optimaalne.
Andres Kall
IT- ja tehnoloogiajuht, InfraFLY OÜ
Õhtulehe mobiiliäpp
Mobiili- ja pilverakendused Tarkvaraarendus
Objectives of the project
 • Luua uus Õhtulehe mobiilirakendus, mis oleks sujuvam, kiirem ja paremini kasutatav
 • Mobiiliäpp on kättesaadav Google Play ja Apple App Store platvormil
Solution
 • Rakendus on ehitatud React Native´i peale
 • Mobiiliäpp kasutab Õhtulehe API-t
 • Tegemist on edasikestva projektiga, mida jooksvalt täiendatakse ja arendatakse

Ajaleht Õhtuleht alustas ilmumist 1944. aastal Tallinnas. Linnalehest üleriigiliseks tabloidistiilis ajaleheks sai Õhtuleht 1997. aastal. 2000. aastal ühinesid kaks konkureerivat tabloidi – Sõnumileht ja Õhtuleht ühiseks väljaandeks SL Õhtuleht, SL Õhtuleht AS kuulub praegu võrdsetes osades meediakontsernidele Ekspress Grupp ja Suits Meedia.

Paberajalehe tiraaž on praegu 45 700, mis teeb Õhtulehest suurima tiraažiga päevalehe Eestis, peatoimetajaks on Martin Šmutov ning lisaks ajalehele on kirjastusel veel veebiportaal www.ohtuleht.ee, digileht ja mobiiliäpid.

Mobiiliäppi plaanis väljaanne põhjalikult uuendada ja lisada sellele uusi võimalusi, mida veebiportaali mobiiliversioonis pole: näiteks horisontaalne rubriikide vahel kerimine ja teated mobiiliekraanile tähtsamatest uudistest.

Uues äpis on uuendatud lehekülgede päised, jalused, kõik menüüd, otsing, kommentaarium, seotud lugude lingid, galerii jm. Artiklite vaated on suuresti endiselt HTML-is ehk sellised, nagu näha portaali veebivaatest.

ReactNative, mida äpi tegemisel kasutati, oli projekti tegemise ajal välja tulnud uute versioonidega ja ka Õhtulehe API muudatused tõid töö käigus kaasa ümbertegemisi, kuid lõpuks sai äpp valmis uusimatel platvormidel ja Õhtulehe vajaduste järgi arendatuna.

Kindlasti arendatakse seda projekti edasi ja täiendatakse.

Apple App Store´is on Õhtulehe äpp Eesti uudisteäppide TOP 10-s. Google Play poest on rakendust alla laetud juba üle 10 000 korra.

Mobiilirakenduse saab endale alla laadida Androidi ja IOS-i versioonina.

Õhulehe vana mobiilirakenduse näol oli tegemist nn konteiner-tüüpi lahendusega, kus näidati lihtsalt veebibrauseri sisu. Tänaseks juba üle aasta tagasi leidsime, et lugejad väärivad paremat ja asusime otsima võimalikku arenduspartnerit ja sobivat platvormi. Kuna varasemast olime Uptime´iga juba koostööd teinud, siis pöördusimegi nende poole ja peale teema mõningat settimist olid nad nõus meie soovil React Native´i põhise mobiilirakenduse arendamisega alustama. Töödega alustati juba üle aasta tagasi ja alles sel aastal saime rakendusega välja tulla. Sellele vaatamata oleme tulemusega väga rahul, kuna rakendus on mõnusalt kiire ja sujuva liikumisega võrreldes eelmisega. Ja kuna tegu on native-tüüpi rakendusega, siis töötab nüüd tunduvalt paremini rakenduse-telefoni vaheline integratsioon – näiteks sisu jagamine sotsiaalmeedia kaudu või Facebooki otseülekannete vaatamine.
Urmas Talivee
IT juht, AS SL Õhtuleht
Äripäeva Infopank
Otsing ja analüütika Tarkvaraarendus
Objectives of the project
 • Luua keeruka finantsanalüüsi, äriseoste väljatoomise ja ärianalüütika (TOP-id, trendid) jaoks Äripäeva Infopangale uus täiendav andmebaas selliselt, et see võimaldaks äriseoste dünaamikat selgelt ja graafiliselt välja tuua
 • Tagada erinevate liideste kaudu info igapäevane värskendamine Infopanga andmebaasis
 • Luua andmehalduritele keskkond andmete töötlemiseks ja täiendamiseks ning leida neile tööriist sihtgruppide äritulemuste analüüsimiseks
Solution
 • Kasutatud tehnoloogiad: MSSQL 2016 SP1, SSIS, PowerBI, Swagger, .net framework 4.6.2
 • Andmete migreerimine Äripäeva andmebaasidest
 • Liidestused EMTA ning Äriregistriga väliste partnerite vahendusel
 • Andmete korrigeerimise ja täiendamise keskkond andmehalduritele
 • Teenusekihi ja APIde täiendused ning muudatused vastavalt kliendi vajadusele
 • Andmeanalüüsi vahendi PowerBI juurutamine

Aripaev.ee on suurim kohalik ärimeedia portaal ja üks suurima külastatavusega veebilehti Eestis, mis kajastab majandusuudiseid ja avaldab teemaportaale. Ajaleht Äripäev ilmub juba aastast 1989, lisaks kirjastatakse ajakirju, raamatuid, käsiraamatuid ja infolehti ning korraldatakse ärikonverentse. Äripäeva omanik on Põhjamaade suurim meediakontsern Bonnier Group.

Uptime OÜ on Äripäeva arenduspartner alates aastast 1994. Äripäeva Infopank on viimane suurem arendus koostöös Uptime´iga, mille käigus loodi 350 000 isikut ja 310 000 ettevõtet hõlmav andmebaas, loodi sellest otsimiseks mitmesugused tööriistad ja arendati välja tooted, mida klient saab endale tellida vastavalt oma vajadustele ja etteantud parameetritele. Infopangas on võimalik jälgida ettevõtete finantsilist käekäiku ning isikute äriseoseid.

Äripäeva Infopangas on olemas põnev ettevõtte- ja isikupõhiste nimekirjade koostamise tööriist, kus igaüks saab ise määrata filtreid ja kiirelt analüüsida ärisegmendi mahtusid. Selline n-ö sihtimistööriist aitab koostada nimekirju ettevõtetest ja isikutest, kellele teha müügipakkumisi või edastada turundussõnumit. Infopanga juures töötab andmehaldustiim, mis värskendab regulaarselt äriregistrist, maksuametist ja muudest avalikest infoallikatest ja otsekontaktidest saadavat infot.

Uptime arendas infopangale 8 kuud kestnud projekti vältel uue back-end süsteemi, mis koosneb andmebaasist, andmeallikate liidestustest ning andmete käsitlemise loogikast. Samuti loodi andmehaldusmeeskonnale eraldi uus keskkond andmete valideerimiseks, parandamiseks ning täiendamiseks. Uptime´i poolt on juba varasemalt loodud ka Infopank.ee veebileht.

Infopanga eesmärk on pakkuda ärijuhtidele ja spetsialistidele keskkonda, kus on nende konkurentide ja partnerite äritulemused ning -seosed presenteeritud kergesti loetaval kujul. Analüüsides ettevõtteid ja isikuid puudutavaid finants- jt olulisi andmeid, tuues välja olulisimad indikaatorid aitame oma klientidel langetada ärikriitilisi otsuseid ning olla edukad. Uptime viis lühikese aja jooksul ellu meie visiooni keerukast detailidele ja seostele orienteeritud andmelaost, mille najal saab teostada põhjalikku ärianalüüsi. Jätkame koos uute teenuste arendamist ning uue süsteemi potentsiaali avamist.
Toomas Truuverk
Äripäev AS peadirektori asetäitja, finantsdirektor
Vahend tootmisprotsessi tõhusaks planeerimiseks ja haldamiseks
Tarkvaraarendus
Objectives of the project
 • Arendada välja ühtne projektihaldussüsteem
 • Toetada tootmisettevõtte tegevusi
 • Võimaldada süsteemil suhelda teiste ettevõttes kasutuselolevate tarkvaradega
Solution
 • Kasutatud tehnoloogiad: .NET, MS SQL, WinForms
 • Veebiserverid
 • Rakendusserverid
 • Integratsioon ettevõttes kasutuseloleva raamatupidamistarkvaraga

ABB on juhtiv energeetika- ja automaatikavaldkonnas tegutsev rahvusvaheline ettevõte, mis teenindab infrastuktuuri- ja tööstusettevõtteid ja pakub tööd 140 000 inimesele üle maailma. Ettevõtte tegevus jaotub kahte valdkonda: tootmine ja müük. ABB Eesti loodi 1992. aastal. Ettevõtte tehased ja peakontor asuvad Harjumaal Jüris ning tööd antakse ligi 1400-le inimesele.

ABB vajas elektrikilpide ja teiste Eestis asuva LVS (Low Voltage Systems) tehase toodete tootmisprotsessi planeerivat ja juhtivat projektihaldusvahendit.

Arendasime välja spetsiaaltarkvara, mis aitab ABB-l oma müügi- ja tootmiseesmärke täita. Tarkvara on abiks nii tootmisjuhtidele, projektijuhtidele kui müügipersonalile, lastes neil operatiivselt pakkumisi teha ja andes pideva ülevaate pakkumiste ja tellimuste kohta. Samuti annab süsteem lihtsustatud ülevaate projekti seisust.

Ühtse süsteemi kaudu saab erinevates moodulites hallata müügieesmärke, projekte ja nende eelarveid ning saata andmeid otse raamatupidamistarkvarasse arvete tegemiseks ja palkade arvestamiseks. Valitud andmete põhjal saab koostada aruandeid. Hinnaarvutusmoodul tagab selle, et projektile kuluv aeg ja hind on võimalik väga kiiresti välja arvutada.

Arendame tarkvara järjepidevalt, et ABB saaks oma tootmisprotsesse veelgi paremini hallata.

„Pikaajalistes tarkvaraprojektides tekib paratamatult väljakutseid, millega tuleb arendajal ja tellijal koos tegeleda. Uptime on neid võtnud alati tõsiselt ja tekkinud ülesanded lahendanud parima tulemuse saavutamise nimel.“

Vahur Suurküla
Arenduse ja projekteerimise osakonna juht

"Võimalus kasutusele võtta meie vajadustest lähtuvalt arendatud spetsiaaltarkvara on aidanud meie tootmist olulisel määral lihtsustada ja efektiivsemaks muuta. Olen kindel, et ükski valmis tarkvaralahendus seda ei suudaks. "
Märt Jüristo
Vanem-projektiinsener
Stoneridge´i töötajate koolituste ja kompetentside infosüsteem
Tarkvaraarendus
Objectives of the project
 • Luua töötajate koolituste ja kompetentside haldamise süsteem, mida hakkavad kasutama personalitöötajad ning osakondade juhid
 • Teha kasutajasõbralik ja kiire veebipõhine lahendus
Solution
 • Süsteem annab ülevaate iga töötaja kompetentsidest ning tema läbitud koolitustest
 • Rakendusel on moodul koolituste planeerimiseks
 • Kõigist andmetest on võimalik koostada ülevaatlikke ja kasulikke raporteid
 • Kasutatud tehnoloogiad: .NET, MVC, MS SQL, Bootstrap, Nlog

Stoneridge Electronics on rahvusvaheline ettevõte, mille Tänassilmas asuvas tehases töötavad sajad erinevate oskustega spetsialistid. Kuna uued tehnoloogiad vajavad pidevalt teadmiste täiendamist, on vaja hästi planeerida koolitusi ja saada ülevaade igaühe kompetentsist. Selleks telliski Stoneridge Uptime´ilt vastava infosüsteemi.

Koostöö töötajate koolituste ja kompetentside haldamise süsteemi arendamisel oli väga hea – klient oli alati valmis jooksvalt asju üle vaatama ja valikutes aktiivselt kaasa mõtlema. Nii valmis lahendus isegi planeeritust kiiremini.

1965. aastal asutatud USA elektroonikatööstuse ettevõtte Stoneridge Inc. tooted on valdavalt auto- ja masinatööstuse valdkonnast. Toodetakse elektrilisi ja elektroonikakomponente masinatele, traktoritele, bussidele ja veoautodele. Suurimad Stoneridge Electronicsi kliendid on hästi tuntud veoautotootjad MAN, Daimler, Ford, General Motors, Volvo ja Scania.

Eesti tehases valmistatavad tooted on elektroonilised juhtmoodulid, elektrijaotusmoodulid, sõidumeerikud ja sõidumeerikute tugitooted ning uksemoodulid. Kuna siinses tehases tegutseb ka tootearendusmeeskond, on koolitus ja oskuste täiendamine väga oluline. Uus infosüsteem aitab seda veelgi paremini korraldada.

"Töötajate oskuste pidev täiendamine on meile väga oluline. Sellepärast oli ka koolituste ja kompetentside haldamise süsteemi arendamine Stoneridge Electronicsi jaoks tähtis. Tulemus vastas ootustele ja olime rahul, et saime protsessi käiguga pidevalt kursis olla, et arvestati meie tagasisidega ning tähtaegadest ja lubadustest peeti kinni. Projekt sai valmis esialgu lubatust kiiremini."
Mare-Anne Vahtra
Personalijuht
AS ÄRIPÄEV
Tarkvaraarendus
Objectives of the project
 • Luua ühtne keskkond kõigi Äripäeva väljaannete müümiseks
 • Võimaldada tooteinfot või kampaaniapakkumisi kõigis teemaveebides korraga jagada
 • Võimaldada personaalsete lisatoodete pakkumist vastavalt kliendi eelistustele
Solution
 • Kasutatud tehnoloogiad: .NET, MS SQL
 • e-poe tarkvara nopCommerce arendus vastavalt kliendi vajadusele
 • Liidestused olemasolevate Äripäeva süsteemidega

Aripaev.ee on suurim kohalik ärimeedia portaal ja üks suurima külastatavusega veebilehtedest Eestis. Ajaleht Äripäev ilmub juba aastast 1989, kokku antakse tänaseks välja kolme ajalehte, arvukalt raamatuid, käsiraamatuid ja infolehti ning korraldatakse ärikonverentse. Äripäeva omanik on Põhjamaade suurim meediakontsern Bonnier Grupp. Uptime OÜ on Äripäeva arenduspartner alates aastast 1994.

Äripäev soovis võtta kasutusele tarkvara, mille kaudu oma toodete ostu-müügi protsessi paremini hallata. Tänapäeval eelistavad paljud tarbijad kontrollida endale vajalike toodete ja teenuste ostuprotsessi, seega on oluline oma klientidele iseteenindusvõimalust pakkuda.

Arendasime kasutajasõbraliku e-poe, mis võimaldab Äripäeval kõiki oma väljaandeid mugavalt ja ühest kohast kliendile pakkuda. Kasutasime Nop Commerce tarkvara ning kohandasime selle Äripäeva vajadustele sobivaks. Lisaks lõime vajalikud liidesed, mis tagavad, et kõik Äripäeva saidid ja teemaveebid ostu lõpetamiseks kliendi otse e-poe ostukorvi suunaksid. Kliendi ostust lähtuvalt saab süsteem pakkuda lisatooteid, mis võiksid teda huvitada. See annab ühtlasi Äripäevale võimaluse oma kliente ning nende ostueelistusi paremini tundma õppida.

Arendame E-poe tarkvara järjepidevalt, lisame uusi tootekategooriaid ning muudame kasutamise üha töökindlamaks, mugavamaks ja kasutajasõbralikumaks.

"Meediaäri liigub jõuliselt veebi ja on ülioluline, et kogu pakutav tasuline sisu oleks klientidele saadaval 24/7. Uptime pakkumine toetas meie visiooni kaasaegsest e-poest. Oluline on mõista, et e-pood ei saa kunagi valmis ja ühist teekonda sedavõrd ärikriitilise infosüsteemi arendamisel saab käia vaid partneriga, keda sa väga hästi tunned."
Toomas Truuverk
Peadirektori asetäitja
Alexela Oil AS
Tarkvaraarendus
Objectives of the project
 • Võtta kasutusele ühtne ja kergesti kohaldatav tarkvara kütusekaarditehingute haldamiseks
 • Luua paindlik võimalus soodustuskampaaniate haldamiseks ja arvete väljastamiseks
 • Luua täielik integreeritus tanklate ja programmi vahel, mis võimaldab kaarte kasutada nii online kui offline
 • Luua üks mitmekeelne tarkvara kasutamiseks kolmes riigis – Eesti, Läti, Leedu (täna kasutusel ainult Eestis)
 • Luua iseteeninduskeskkond, mis lubab kliendil esmaselt vajalikke andmeid ise töödelda
Solution
 • Kasutatud tehnoloogiad : .NET, MSMQ, MS SQL, NServiceBus, IIS, Hyper-v Cluster
 • Veebipõhine tarkvara, mis on liidestatud tanklate ja pankadega
 • Mugav ja tänapäevane iseteeninduskeskkond

Alexela Oil on üks Eesti suurimaid tanklakette. Kõiki piirkondi kattev võrgustik 63 tanklaga, millest automaattanklaid on 59, kindlustab, et ükski sõiduk ei jää tühja paagi tõttu teele.
Uptime on Alexela arenduspartner alates aastast 1992.

Alexela Oil vajas tarkvara kõigi kütusekaartidega seotud tehingute haldamiseks. Süsteem pidi tagama töökindla ja tõrgeteta teenuse toimimise.
Pakkusime lahenduseks kaardikeskuse tarkvara, mis võimaldab tanklate ja kaardiprogrammi vahelist 24/7 online ja offline infovahetust. Samuti väljastatakse süsteemi kaudu klientidele arveid, jälgitakse maksete laekumist ja koostatakse valitud andmete alusel aruandeid.
Tänaseks käivad kõik tankimistega seotud toimingud läbi kaardikeskuse süsteemi.
Lisaks said Alexela kliendid mugava iseteeninduskeskkonna, kus oma kontot hallata- näiteks muuta isiklikke andmeid. Kliendirakendus töötab kõigi levinud internetibrauseritega, mobiilirakendus töötab nii Android kui ka iPhone platvormidel.

"Alexela Oil´i jaoks on eriti oluline, et kaardikeskuse tarkvara oleks pidevalt töös ja toimiks. Tahame olla veendunud, et meie kliendid saavad tõrgeteta teenuse osaliseks ja valivad tankimiseks jätkuvalt Alexela. Võime olla kindlad, et Uptime hoolitseb meie tarkvara arendamise, hooldamise ja tõrgeteta toimimise eest."
Ain Kuusik
Juhatuse esimees
T GRUPP AS
Mobiili- ja pilverakendused Tarkvaraarendus
Objectives of the project
 • Luua veebipõhine tarkvaralahendus reisijateveo ja pakiveo teenust osutavatele ettevõtetele, mis kataks ära kõik põhilised äriprotsessid (sh ressursside haldus ja planeerimine, turundus, teenuste müük ja aruandlus) ja nendega seotud kasutajate grupid.
 • Luua hübriidpilve erilahendus, mis võimaldaks jõudluse automaatset üles-alla skaleerimist.
Solution
 • Kasutatud tehnoloogiad : .Net, MSMQ, Postgre SQL, NServiceBus, ASP.NET MVC, ASP.NET WebApi, WPF, Azure
 • Liidestatud pankade, raamatupidamisprogrammide, maanteeameti infosüsteemi ja paljude muude väliste osapooltega

T grupp AS pakub teenuseid ühistranspordi sidussüsteemides, teenindades rohkem kui 40 bussifirmat ning vahendades aastas üle 4 miljoni bussipileti. Tpileti vahendusel müüakse bussipileteid veebilehel www.tpilet.ee, piletimüügikassades üle Eesti ning piletimüügiautomaatides Tallinna, Tartu ja Rakvere bussijaamas ning Tallinna Lennujaamas. Samuti haldab ettevõtte Tallinna, Tartu ning Rakvere bussijaama. Tsolutionsi kaubamärgi alt luuakse rahvusvahelisele turule suunatud ühistranspordi infotehnoloogilisi lahendusi ja tooteid.

T grupp AS vajas algselt uut tarkvara piletimüügiäri kaasajastamiseks ja parendamiseks Eestis. Tarkvara pidi tagama pidevad ja ajakohased andmed ning lihtsustama müügivõrgu laiendamist. Mõte arendatud tarkvara tootestada ning minna välisturule tekkis hiljem. Alates sellest on tarkvara pidevalt täiendatud ja edasi arendatud, et oleks võimalik pakkuda klientidele täislahendust. Hiljuti kirjutasime tarkvara ümber ja migreerisime süsteemi Azure pilve. Ärikriitiline tarkvara, mis töötas majasisestel serveritel, sai pakendanud Azure plokkideks nagu web API, virtuaalne andmebaas, API Apps jms ning veebiserver uuendatud proxy konfiguratsiooniga, mis toetab suuri koormusi. Nüüd on meil hübriidsüsteem, mis töötab pilves, kasutades kõiki pilve eeliseid. Samal ajal on avariitaaste olukordadeks käigus ka sünkroniseeritud majasisene süsteem.

Tänaseks on Tpilet kasutusel lisaks Eestile veel Poolas, Soomes, Bulgaarias ja Hong Kongis. Lisaks käivad tihedad läbirääkimised veel mitmete suurte bussi- ja rongifirmadega üle maailma.

"Infosüsteemi laitmatu toimimine ja vastavus meie klientide vajadustele on meie organisatsiooni seisukohast äärmiselt ärikriitiline. Uptime´i tugev ja kompetentne tarkvaraarendusmeeskond suudab luua ka väga keerulise äriloogikaga infosüsteeme."
Marek Tuul
Juhatuse liige
SOS LASTEKÜLA EESTI ÜHING
Tarkvaraarendus
Objectives of the project
 • Tagada mõistlik lahendus info talletamiseks, ajaloo säilitamiseks ning hilisemaks kättesaadavuseks
 • Vahetada Excelipõhine infosüsteem mugavama tänapäevase lahenduse vastu
 • Tagada parem suhtlus annetajatega
Solution
 • Microsoft Dynamics CRM platvorm kohandatud vastavalt kliendi vajadustele
 • Liidestus turundustarkvaraga Mailbow

SOS Lasteküla pakub perepõhist asenduskodu vanemliku hoolitsuseta lastele, et nad saaksid kasvada üles armastuse, austuse ja turvatunde õhkkonnas.
Esimene SOS Lasteküla Eestis loodi 1995.aastal. Sellest ajast alates on abi saanud üle 1000 lapse.

SOS Lasteküla jaoks on oluline kõiki oma toetajaid meeles pidada ning säilitada kogu annetustega seotud info ja ajalugu.
Eristatakse püsi- või juhuslikke annetajaid, eraannetajaid ja ettevõtteid. Annetaja tüübist sõltuvalt on andmed, mida peab koguma ja säilitama, erinevad.
Seni hoiti kogu info mahukates Exceli tabelites, mis ei võimaldanud Lasteküla töötajatele ja abilistele piisavat kättesaadavust ning kasutajamugavust. Käigus oli kolm erinevat andmebaasi, kust annetajate infot koguti ja vajalik oli saada selgem ülevaade.

Lahenduse väljatöötamiseks kasutas Uptime Microsoft CRM kliendihaldustarkvara, mida SOS Lasteküla vajaduste jaoks kohandasime.
Kuna oluline on ka iga annetajaga suhelda ja neile infot jagada, lõime liidese turundustarkvaraga Mailbow.
Et praegused ja tulevased töötajad uusi programme kasutada oskaksid, koostasime juhendi ja viisime läbi vajalikud koolitused.

"Uptime on suurepärane äripartner tänu oma põhjalikele teadmistele ja kogemustele. Nad teavad, milline lahendus toimiks ja töötavad selle välja. Lisaks nad on toeks, kuni sa tõesti aru saad, kuidas oma uut tarkvara kasutada tuleb."
Kadi Sumberg
Fundraisingu osakonna juht